Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ај види шо ти реков пособено во заградата па види кој е изгубен :)[DOUBLEPOST=1475607591][/DOUBLEPOST]И убо одбегнуваш пола мој пост ако добро е , мkay е :)
Па ти ми го одбегнуваш воведот, убаво викам таму какво мислење си имал за Коман не ми се прај луд сеа.

Oki doki?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
upload_2016-10-4_21-3-49.png
upload_2016-10-4_21-7-4.png

upload_2016-10-4_21-8-56.png

Па ти ми го одбегнуваш воведот, убаво викам таму какво мислење си имал за Коман не ми се прај луд сеа.

Oki doki?
Значи јас многу убо ти нагласив кога те цитирав првиот пат - кога играше во Јуве. Патем види го постот кога викав уште 2014 дека за 20м би го продал. Не е праење луд дали не ме разбра не знам, ете погоре дел од постојте, дека има пост за потенцијал има фала богу мислење еволуира и се менва во тек на сезона.

Како сакаш Клипче брат ств шо сакаш мисли немам план да седам на форум да се кандисвам кога нема ни ти да попуштиш нит разбериш а ни јас, а имам стварно тон работа (работам за Пеко, Добра Вода, Вива и остали така да на форум идам да олабам не да се кандсивам).

Ете дел од постојте тој еднито го најдов каде што велев дека ќе го продам за 20м кога би се прашвал јас али ми избега. За секој играч можам да најдам постој вакви еден тон и од тебе и било кој али неможам ств не ни имам време да се контрам кога очигледно не се разбираме (како сакаш свати и вкрпче врзи го). Едноставно со некој има дискусија и разбирање со некој ете нема (мене и тебе) и тое а за то со Џонтра беше за неинтелегентноста на Кондогбија кој ти кажав после то што се деси немаше нит потреба да го мешаш со Коман.

И не избегавам нит не знам едноставно толку ми е времето и ств издолживме 2 страни за куро здравје според мене. :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Точно 0 критики и пцовки упатени кон Коман во сезоната кога играше во Јуве.
Критиките и `не ни треба` муабетите почнуваат некаде средината на Август лето господово 2015то кога беше извесен неговиот трансфер.
Пцовките, клетвите и посакување на све најлошо почнуваат од моментот кога им го стрпа среде Алијанц.
Toчно е ова, не морам да барам постови за да дојдам до таков заклучок. И он и Видал ги праат подоле од гомна (играчки), а факт е дека првиот е 5 пати подобар од кај нив, а вториот откако дојде е најдобар мидфилдер во Баерн.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Toчно е ова, не морам да барам постови за да дојдам до таков заклучок. И он и Видал ги праат подоле од гомна (играчки), а факт е дека првиот е 5 пати подобар од кај нив, а вториот откако дојде е најдобар мидфилдер во Баерн.
Видал го прајме подолу од гомно за изјавите и Коман откако се приклучија во Баерн значи за изјавите талентот е друга работа. Ако не се лажам 2012 и ти беше во тие шо го пцуеше Видал, колнеше и остало за стартот над Рибери така? И да најди слободно јас ене најдов дел од нив и пак велам има пост каде што велев ќе прифатма 20м и на крај краева ако е толку добар од каде гласини од Билд (кој бил најреален според вас) дека размислувате да го вратите? Ако го вратите да не биди друг муабет?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Како сакаш Клипче брат ств шо сакаш мисли немам план да седам на форум да се кандисвам кога нема ни ти да попуштиш нит разбериш а ни јас, а имам стварно тон работа (работам за Пеко, Добра Вода, Вива и остали така да на форум идам да олабам не да се кандсивам).

И не избегавам нит не знам едноставно толку ми е времето и ств издолживме 2 страни за куро здравје според мене. :)
Па така кажи бе директоре, немаше ни да барам мислења да знаев дека си презафатен.....

Извини шо те прицнав малце, ептен истреска за Коман, нема везе ќе си бидеме кул.



























има пакет Вива по набавна?:icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Па така кажи бе директоре, немаше ни да барам мислења да знаев дека си презафатен.....

Извини шо те прицнав малце, ептен истреска за Коман, нема везе ќе си бидеме кул.



























има пакет Вива по набавна?:icon_lol:
Не ми ги спомнувај скурчени ми се. За презафатеноста јас си коментирам не ни можи некој да претпостави туку ти кажав зошто неможам поќе да пишам за истиот (иако ти беше саркастично ироничен коментарот). Не е барање мислење јас побарав прв и ете и јас најдов дел од истите, треба да си ретардиран за да не си кул со некој поради мислење на форум то тие врв на почеток на идиотизам.

За Коман и во Јуве да се врати и на светот најак да биди истото ќе го мислам, едноставно нема да биди играч од класа на Робен нити класа играч од класата на Перишич и остали крилца, за мене ќе остани добар фудбалер со тек тук добри потези и партии.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Го допре дното, КЛАСАТА на Перишиќ... Деви, оди пиј Вива за деца, почна да го глумиш Сунѓерот
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Го допре дното, КЛАСАТА на Перишиќ... Деви, оди пиј Вива за деца, почна да го глумиш Сунѓерот
E шо Перишиќ да не е лош играч? Или да не е во класа на Робен, Бејл? Перишич мие нешто измеѓу овие од светска класа и добар играч, да речам добар не бива дели од нив, да речам од класа на Робен, Бејл и остали не е.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Не ми ги спомнувај скурчени ми се. За презафатеноста јас си коментирам не ни можи некој да претпостави туку ти кажав зошто неможам поќе да пишам за истиот (иако ти беше саркастично ироничен коментарот). Не е барање мислење јас побарав прв и ете и јас најдов дел од истите, треба да си ретардиран за да не си кул со некој поради мислење на форум то тие врв на почеток на идиотизам.

За Коман и во Јуве да се врати и на светот најак да биди истото ќе го мислам, едноставно нема да биди играч од класа на Робен нити класа играч од класата на Перишич и остали крилца, за мене ќе остани добар фудбалер со тек тук добри потези и партии.
Ништо не најде ти Деви, се испогуби уше толку ради тоа шо не си ми го прочитал воведот ама кој ќе ја тера до утре дискусијава со тебе коа очигледно не глеаш кај киксна :Д

Него Деви ти би се дружел ли со некој шо не е кул со останати членови ради мислења на форум? Еве ретардирани ги викаш тие...

За другар прашувам иначе...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Ништо не најде ти Деви, се испогуби уше толку ради тоа шо не си ми го прочитал воведот ама кој ќе ја тера до утре дискусијава со тебе коа очигледно не глеаш кај киксна :Д

Него Деви ти би се дружел ли со некој шо не е кул со останати членови ради мислења на форум? Еве ретардирани ги викаш тие...

За другар прашувам иначе...
Заебавај се ти ако :)[DOUBLEPOST=1475610401][/DOUBLEPOST]Патем не е мој проблем ако некој не се согласува со мојте мислења јас едноставно ги прескокнувам ако не сум потенциран во истите, али некој шо не е кул за спортско мислење со тебе (како чоек)на форум шо велиш ти, во ред е?[DOUBLEPOST=1475610801][/DOUBLEPOST]А ако прашваш за другарти шо лајкна (@Џонтра Волта ) јас немам ништо против Џонтра лично пособено со мене секад бил Ок на Фб и остало, шо се деси се деси за Кондогбија :icon_lol:. Life goes on неможам од то да црпам заклучок за него како чоек (онака лично во живо каков е).
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
A big new challenge is waiting. I can tell you more in 5 days. Any ideas or wishes what I could do in the future?
Кан ќе добие некоја работа во Баерн очигледно,бидејќи клипчето што го има снимано е до амблемот на Баерн(го има на неговата страна на фб). Што мислите,која функција ќе ја извршува ?

Замена за Замер или ?
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Кан ќе добие некоја работа во Баерн очигледно,бидејќи клипчето што го има снимано е до амблемот на Баерн(го има на неговата страна на фб). Што мислите,која функција ќе ја извршува ?

Замена за Замер или ?
И ја мислам дека може да е спортски директор....празна е таа позиција ни треба некој карактер како него...мислам дека би бил добар потег башка и Ули се враќа за претседател ќе биде добра комбинација тоа.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
И ја мислам дека може да е спортски директор....празна е таа позиција ни треба некој карактер како него...мислам дека би бил добар потег башка и Ули се враќа за претседател ќе биде добра комбинација тоа.
Bas me interesira sto pozicija ke dobie,ama ocigledno ratnite sekiri se zakopani i Kahn ke raboti sega vo korist na klubot.

Samo da ne go pustat kaj mladincite,potreben e Kahn na prviot tim.Ke mu odgovara pozicijata sportski direktor,dosta e slicen na Sammer.Iako Sammer postavi golemi standardi na taa pozicija,ke treba dosta da se ispoti.

Da bese Sammer,veruvam ke donesese napagac.Tuka Rummenige ja opleska sto ne donese drug i napravi da nema klasicen sportski direktor,tuku site da odlucuvaat.

Hoeness i Kahn=strasna kombinacija

Nesto citav za Gnabry,velat deka e nas igrac.Ocigledno nesto somnitelno se slucuva so nego.Ako ne se povredi sezonava,veruvam ke izigra top sezona.Taman zamena za Ribery,iako moja zelba e Brandt.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Bas me interesira sto pozicija ke dobie,ama ocigledno ratnite sekiri se zakopani i Kahn ke raboti sega vo korist na klubot.

Samo da ne go pustat kaj mladincite,potreben e Kahn na prviot tim.Ke mu odgovara pozicijata sportski direktor,dosta e slicen na Sammer.Iako Sammer postavi golemi standardi na taa pozicija,ke treba dosta da se ispoti.

Da bese Sammer,veruvam ke donesese napagac.Tuka Rummenige ja opleska sto ne donese drug i napravi da nema klasicen sportski direktor,tuku site da odlucuvaat.

Hoeness i Kahn=strasna kombinacija

Nesto citav za Gnabry,velat deka e nas igrac.Ocigledno nesto somnitelno se slucuva so nego.Ako ne se povredi sezonava,veruvam ke izigra top sezona.Taman zamena za Ribery,iako moja zelba e Brandt.
Ако се покаже Гнабри сезонава вреди да се донесе...не сум убеден во неговите технички способности али има брзина има силен и прецизен шут и има одлучен карактер и тоа ми се свиѓа.Ако се покаже у Вердер вреди да се рескира пошто и така ќе кошта мали пари.

Меѓутоа ни он ни Брандт не сум убеден дека се капацитет кој може да ги замени Робен/Рибери.Брандт има голем потенцијал али сеуште не е на нивото на топ играч...Како замена за Рибери ни треба маркантен играч со страшен потенцијал кој ќе има веднаш имапкт на играта...техниката не е доволна,мора да биде роден победник кој ќе се идентификува со клубот.

Мислам дека тука Баерн ќе мора да го руши сопствениот и трансфер рекордот на Бундеслигата ако сака да донесе соодветна замена...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Машина е Робен!Него му треба гол за да се разигра,гладен е човекот.:aplauz:
Мора да се искористи киксот на Дортмунд,сега му е мајката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom