Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Па ти замараш со свое мислење во туѓ фан клуб, а го фураш како сите да мислат така, па и ни докажуваш тука. Не со Ченто, со Питу Гули пишувај ако сакаш, ама не продавај свои "мислења" тука. Не дека е забрането, ама ти пишуваш мислење и после си го браниш као демек, па коа се замешаа други квичиш - еј само мое мислење е, а генерализираш. Не очекувај да те пречекаме со локум и кафе тука кога сакаш "да продадеш" мислење.

И убаво кажа Клипче - откако ви го зачука лани сосе јајца сите од кај вас викате дека појма нема и дека е истиот од кај вас... Епа НЕ е.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Па ти замараш со свое мислење во туѓ фан клуб, а го фураш како сите да мислат така, па и ни докажуваш тука. Не со Ченто, со Питу Гули пишувај ако сакаш, ама не продавај свои "мислења" тука. Не дека е забрането, ама ти пишуваш мислење и после си го браниш као демек, па коа се замешаа други квичиш - еј само мое мислење е, а генерализираш. Не очекувај да те пречекаме со локум и кафе тука кога сакаш "да продадеш" мислење.

И убаво кажа Клипче - откако ви го зачука лани сосе јајца сите од кај вас викате дека појма нема и дека е истиот од кај вас... Епа НЕ е.
Ти стварно не ти фаќа ментето ама а? Стелт братче не знајш кај тераш буквално налет то користиш термини шо немат врска со мислењето. Која генерализација бре човече? Знајш шо е генерализација? Кое бранење бре од кој да бранам од тебе? од Клипче? Ма немој да ме јебеш бре, немам јас шо да бранам патем нема ни шо да дискутирам уопште кога не сум те посочил во дискусија нит сум ја почнал со тебе.

Ме виде да пишам цел Баерн е на ниво на Коман па да генерализрам? За квичење види си ја темата ЛШ - Милер вс Тоти размисли малце па ќе пишиме. И нема мене кој да ми кажи шо да ми кажи кога не знајш не си ја пикај глата кај шо не ти ја бери имаш да си прочиташ мислења од пред да дојди кај вас и додека бил кај вас.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Абе ти сам не знаеш што пишуваш и што мислиш, да не зборам за поимите.

Прво викаш дека Коман не е класа играч и дека е еднонасочна улица, а другите мислеле дека од инает си пишувал.
После викаш дека стартот на Баерн оваа сезона е она што си го зборел минатата сезона после двомечот со Јуве. И за тоа мислеле луѓето тука дека тераш инает... Што си ти, Калимеро?

Што сакаш ти, влегуваш тука со вакви мислења и што? Да се согласуваме со тебе за нешто што врска нема? 5 класи е подобар Коман од кај вас. Признај дека си butthurt и за двете точки и терај даље од темава, не планирам да читам глупости.

Пак ќе те прашам - каде со мислењава и генерализациите за некој играч (као демек свое мислење) во туѓ фан клуб?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Абе ти сам не знаеш што пишуваш и што мислиш, да не зборам за поимите.

Прво викаш дека Коман не е класа играч и дека е еднонасочна улица, а другите мислеле дека од инает си пишувал.
После викаш дека стартот на Баерн оваа сезона е она што си го зборел минатата сезона после двомечот со Јуве.

Што сакаш ти, влегуваш тука со вакви мислења и што? Да се согласуваме со тебе за нешто што врска нема? 5 класи е подобар Коман од кај вас. Признај дека си butthurt и за двете точки и терај даље од темава, не планирам да читам глупости.

Пак ќе те прашам - каде со мислењава и генерализациите за некој играч (као демек свое мислење) во туѓ фан клуб?
Хахаха добро Стелт во право си :pos:, ама нажалост ќе ке ме читаш пошто не е твоја темата нити си ти тој кој ќе забрани ;)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Martinez se povredil.:facepalm:4 godini nemame fit sostav.

A Coman spored ova sto go izigra sezonava,moze da pakuva kuferite.Neverojaten potencijal ama preterano neintelegenten.Sekogas izbira gresen poteg.Koga treba da nafrli ,toj dribla ,a koga treba da sutne,pravi pas.:tapp:

Uste se cudam kako uspea da nafrli taka precizno protiv Juve.:icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Martinez se povredil.:facepalm:4 godini nemame fit sostav.

A Coman spored ova sto go izigra sezonava,moze da pakuva kuferite.Neverojaten potencijal ama preterano neintelegenten.Sekogas izbira gresen poteg.Koga treba da nafrli ,toj dribla ,a koga treba da sutne,pravi pas.:tapp:

Uste se cudam kako uspea da nafrli taka precizno protiv Juve.:icon_lol:
Нече среча поштеног човека :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Еве Деви идеме вака, пред да дојде утакмицата кобна за Јувентус каде момакот шо од ПСЖ го донесоа као огромен талент ти во фан клуб Јуве немаш ниедна пцофка кон него, ниеднаш не си го колнел, го оценуваш како многу талентиран играч но моментално не ти е за во Јуве зашо ви требаат поискусни ама ќе напоменам го оценуваш ко талентиран со ИДНИНА а никако како еднонасочна улица и сеа развојот на настаните е следен:







еве и мал бонус дискусија со бавареЦ


Абе Деви бе од шо штракаш у 40 фан клуба и се праиш експерт за секој играч си почнал да се губиш:Д
Не се чуди друг пат коа тренираме хумор на тебе :icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Еве Деви идеме вака, пред да дојде утакмицата кобна за Јувентус каде момакот шо од ПСЖ го донесоа као огромен талент ти во фан клуб Јуве немаш ниедна пцофка кон него, ниеднаш не си го колнел, го оценуваш како многу талентиран играч но моментално не ти е за во Јуве зашо ви требаат поискусни ама ќе напоменам го оценуваш ко талентиран со ИДНИНА а никако како еднонасочна улица и сеа развојот на настаните е следен:







еве и мал бонус дискусија со бавареЦ


Абе Деви бе од шо штракаш у 40 фан клуба и се праиш експерт за секој играч си почнал да се губиш:Д
Не се чуди друг пат коа тренираме хумор на тебе :icon_lol:
За да тренираш хумор на некој треба да имаш смисла за истиот а не тинејџерски фори да форсираш и кој сте вие кој тренирате хумор жити мајка :D

Кога почна да враќаш оди поназад ајде слободно види против Удинезе шо пишав и пред то слободно, а горното е реакција на неговите изјави ако заборај али нема везе прај си селекција на то шо ти одговара, ти реков барај од ВО ЈУВЕ ко играше не од времето во Баерн или од ко си замина не од 2016 не се прај паметен не си толку.

И да штракам у 40 фан клуба пак немоам со тебе сегде ве има од политика до фудбал, немом до толку да престигнам
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
За да тренираш хумор на некој треба да имаш смисла за истиот а не тинејџерски фори да форсираш и кој сте вие кој тренирате хумор жити мајка :D

И да штракам у 40 фан клуба пак немоам со тебе сегде ве има од политика до фудбал, немом до толку да престигнам
Извини Чендлер не те познав hhhhhhh:D

Деви ти си Адам Сендлер брат, се обидуваш нешо у секој фан клуб, те шуткаат лево десно и коа некој ќе ти изреплицира асално бегаш од темата и не знаеш да продолжиш дискусија.

Али добро. Сепак. со кој памет.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Извини Чендлер не те познав hhhhhhh:D

Деви ти си Адам Сендлер брат, се обидуваш нешо у секој фан клуб, те шуткаат лево десно и коа некој ќе ти изреплицира асално бегаш од темата и не знаеш да продолжиш дискусија.

Али добро. Сепак. со кој памет.
На пола од репликите мој не си вратил море летнат јас сум бегал од темата, не си нормален бе и ти :). Чекам од времето во Јуве кога играше скринчиња кога го пцуев и колнев.

Ништо Чаплин простено тие :). Убо велиш секој со паметот ;)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
На пола од репликите мој не си вратил море летнат јас сум бегал од темата, не си нормален бе и ти :). Чекам од времето во Јуве кога играше скринчиња кога го пцуев и колнев.

Ништо Чаплин простено тие :). Убо велиш секој со паметот ;)
Глеаш? :pos:

:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:


Стелт од погоре го напраи ненормален али добро тука може и у право да си( :icon_lol: ) , Џонтра муцето твое пред некоја недела исто, сеа мене ме напраи и после сфе изглеа само ти си асален на форумов :Д

Фала што мие простено :icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Глеаш? :pos:

:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:


Стелт од погоре го напраи ненормален али добро тука може и у право да си( :icon_lol: ) , Џонтра муцето твое пред некоја недела исто, сеа мене ме напраи и после сфе изглеа само ти си асален на форумов :Д

Фала што мие простено :icon_lol:
Шо да гледам? Дека не постираш од неговото време во Јуве како што ти реков да напрајш? Јас никогаш не реков дека сум асолен и не ни можам да бидам кога ете губам време на вакви детски глупости на форум, јас и кога грешам нагласвам и се извинвам, од вас никој немам видено истото да го напрај ама никад али ипак е култура нит сум се зафатил за лични работи на пример мајтапи за некои работи од ФБ значи од личен приватен живот на форум.

За Џонтра нема шо да разговарам јас реков дека Кондогбија е неинтелегентен играч и ете тренорот негов го вади 25та минута и во 2 преса му се заканва јавно дека ќе седи на клупа епа то ако е интелегентен не знам. Ништо али ипак ским си такав си :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Шо да гледам? Дека не постираш од неговото време во Јуве како што ти реков да напрајш? Јас никогаш не реков дека сум асолен и не ни можам да бидам кога ете губам време на вакви детски глупости на форум, јас и кога грешам нагласвам и се извинвам, од вас никој немам видено истото да го напрај ама никад али ипак е култура нит сум се зафатил за лични работи на пример мајтапи за некои работи од ФБ значи од личен приватен живот на форум.

За Џонтра нема шо да разговарам јас реков дека Кондогбија е неинтелегентен играч и ете тренорот негов го вади 25та минута и во 2 преса му се заканва јавно дека ќе седи на клупа епа то ако е интелегентен не знам. Ништо али ипак ским си такав си :)

Види шо испомеша бе, се губиш ептен бе Деви јас во воведот пред сликите ти пишав шо си мислел и зборел за Коман, слободно друг пат коа ќе влагаш у дискусија со некој читај од почеток до крај а не вака да ми се избацуваш, мкеи?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Види шо испомеша бе, се губиш ептен бе Деви јас во воведот пред сликите ти пишав шо си мислел и зборел за Коман, слободно друг пат коа ќе влагаш у дискусија со некој читај од почеток до крај а не вака да ми се избацуваш, мкеи?
upload_2016-10-4_20-57-26.png

Ај види шо ти реков пособено во заградата па види кој е изгубен :)[DOUBLEPOST=1475607591][/DOUBLEPOST]И убо одбегнуваш пола мој пост ако добро е , мkay е :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Точно 0 критики и пцовки упатени кон Коман во сезоната кога играше во Јуве.
Критиките и `не ни треба` муабетите почнуваат некаде средината на Август лето господово 2015то кога беше извесен неговиот трансфер.
Пцовките, клетвите и посакување на све најлошо почнуваат од моментот кога им го стрпа среде Алијанц.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom