Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Бернат Алонсо и Алаба стоеа и го гледаа Саул како ги проаѓа и дава гол....

Кај е тука грешката на Пеп??? Стоеа како пички најголеми и го пуштија да помине а не беше ни внатре у шеснаес.Абе сотри го тука одма не го гледај ебате...

Второ полувреме топ.Искрено се изненадив колку шанси им напраивме..

Фалаше тоа последното фалешеее среќа.Алаба како моеже да ја забие ама коа не сака не сака.

Вторава ќе биде или ќе ги поломиме скроз или ќе го јадеме немиен.

Уште сум убеден дека проаѓаме.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Втората или ќе биде како со Реал дома кога го испушивме јако или како со Барса пред некоја година.

Видал изгина, сам ги гонеше на средина за разлика од пичката Тиаго, како Крос 2 дел ги галеше ебате беља.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Втората ќе биде на нас.Они ќе чекаат стрпливо на еден гол.

Нема простор за калкулирање.Бернат не смее да припари до теренот,Бенатиа у игра со Мартинез,Милер со Лева у напад.Рибери од старт.

Само стрпливо без нервоза,без глупи идиотски грешки ко денес.Еден гол во Минхен и ќе ги внесеме во машината.Ако волку шанси напраија у Мадрид у Минхен ќе биде уште посилно од ова.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Manuel Neuer: “We were very well prepared for Atlético, but lacked aggression and courage in the first half.

Со други (мои) зборови - играа како пички.

Еве ги сите

Pep Guardiola: “75 percent of our play was super, the last 20, 25 minutes of the first half and the entire second half. We created enough chances. But at this level, in the Champions League, you need 90 instead of 75 good minutes, we know that. We have to learn from it and see to it that it doesn’t happen again on Tuesday. We must analyse what we did well and what not. We have to be very clever. The result isn't great. But we still have 90 minutes, and I hope we'll make it with the support of our fans at the Allianz Arena.”

Philipp Lahm: “We struggled a bit at the beginning. We didn't want to make any mistakes in our build-up play because Atlético are very, very dangerous in terms of switches of play. In the second half we created lots of chances but failed to score. We hadn't expected to create many chances, but it boosts our confidence to have created so many chances in 45 minutes. We have 90 more minutes at home. There's a superb atmosphere at the stadium, our crowd will noisily get behind us. We'll go for it from the beginning and try to turn it round.”

Manuel Neuer: “We were very well prepared for Atlético, but lacked aggression and courage in the first half. We did better in the second. It's a pity we didn't earn our reward with an away goal. We knew we'd still have 90 minutes in Munich, and we didn't want to concede a second goal. We'll give it everything in the return together with our fans. We believe in going through to the final. We'll do everything to achieve that.”

David Alaba: “We didn't get into the game as we had planned. The turf was very, very dry, we struggled with that. In the second half we did much better. We got well into the game then, went for the one-on-ones and tried to go ahead with our play. We created plenty of chances but failed to use them. We know we still have the return, and that we're able to play very well at home. With the support of our fans anything can happen in Munich. We'll give it everything.”

Xabi Alonso: “The first 15, 20 minutes weren't so good. It's always difficult to play here. The result could have been better, but I think we can beat them in the return. We're Bayern, we have to fight.”
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Prv cekor za uspeh protiv Atletico e sabota protiv Gladbah.

Tie kopita nemozam da gi smislam i se bi dal da im ja dupnat ednas konecno glavata i da ja zapecatime taka titulata.

So stokmena titula vo vtornik da gi zapukame Atletico jako da ne znaat od koja vrata da izlezat.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Мислам дека ќе испаднеме во вторник. Секако дека на Алианц сезонава сме сосема друг тим, но мислам дека во вторник ни завршува сезоната во ЛШ. Не сме во форма едноставно овие два месеца, а Атлетико од друга страна играат страшно добро без грешки и киксови. После Мората сега и Саул ги направи магариња нашите играчи. Тоа е недопустливо нешто такви грешки да не можеш да го сопреш играч.
Покрај тие киксови да ги пуштиш Коман и Тиаго наместо Милер и Рибери кои се баш типови на играчи кои би се снашле добро против тие играчи на Атлетико.
Секако дека знам на што сме способни дома, но поради тој непостигнат гол во Мадрид нема да продолжиме понатаму.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Мислам дека ќе испаднеме во вторник. Секако дека на Алианц сезонава сме сосема друг тим, но мислам дека во вторник ни завршува сезоната во ЛШ. Не сме во форма едноставно овие два месеца, а Атлетико од друга страна играат страшно добро без грешки и киксови. После Мората сега и Саул ги направи магариња нашите играчи. Тоа е недопустливо нешто такви грешки да не можеш да го сопреш играч.
Покрај тие киксови да ги пуштиш Коман и Тиаго наместо Милер и Рибери кои се баш типови на играчи кои би се снашле добро против тие играчи на Атлетико.
Секако дека знам на што сме способни дома, но поради тој непостигнат гол во Мадрид нема да продолжиме понатаму.
Abe prav si.

Ima mnogu faktori so kazuvaat deka sansite se minimalni.

Ali imavme protiv Juve 2-0 na poluvreme i 45 min da dojdeme bar do prodolzenie.Toa realno bese strasno tesko.

I sea e slicno so toa so iame 90 minuti,i 1 gol ni treba da se vratime vo igra celosno.

Takada da ne se potcenuvame i samite sebe toa e daleku od nedostizno.Na dobar den u Allianz se e mozno.

Se sto ni treba se 11 fajteri spremni da ginat a ne picki ko Bernat i Tiago vcera.Toa znaci:

Lam Boateng/Benatia Martinez Alaba Vidal Xabi Alonso Miler Riberi Costa Lewa.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Јас не знам зашто се плука по Алонсо кога сосема солидно си изигра, не знам што се очекуваше од него. Да даде гол или пак да дели асистенции. За голот најмалку беше крив тој, Алкантара и Бернат влегоа во дуелот како на пријателски натпревар, а Алонсо дојде на припомош од една позиција на друга за да ги покрие другиве двајца, но ете не успеа.
Во поглед на стартната постава 4-3-3 му беше замислена за да ги спречи контрите. Откако смени на 4-2-4 веднаш следеше контрата на Атлетико преку Торес и стативата.
Во првите 15 минути Атлетико имаше 5 шута на голот, прашање каков ќе беше исходот ако излезевте со 4-2-4. Ништо чудно уште некој гол да ви дадеа во тој период. После мечот сите можат паметни да се прават и да бараат мани, ама Калдерон е едно од најтешките гостувања и оправдано е што влезе попретпазливо.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Јас не знам зашто се плука по Алонсо кога сосема солидно си изигра, не знам што се очекуваше од него. Да даде гол или пак да дели асистенции. За голот најмалку беше крив тој, Алкантара и Бернат влегоа во дуелот како на пријателски натпревар, а Алонсо дојде на припомош од една позиција на друга за да ги покрие другиве двајца, но ете не успеа.
Во поглед на стартната постава 4-3-3 му беше замислена за да ги спречи контрите. Откако смени на 4-2-4 веднаш следеше контрата на Атлетико преку Торес и стативата.
Во првите 15 минути Атлетико имаше 5 шута на голот, прашање каков ќе беше исходот ако излезевте со 4-2-4. Ништо чудно уште некој гол да ви дадеа во тој период. После мечот сите можат паметни да се прават и да бараат мани, ама Калдерон е едно од најтешките гостувања и оправдано е што влезе попретпазливо.
Не знам за Алонсо, ја лош збор не реков. Алонсо го хејтаат глупи фанови на Баерн пошто Пеп го донесе и е Шпанец. Тоа не е од сега, а на мене ми е скурчено да им докажувам на истите глупи "фанови".

Вчера Алонсо изигра сосема солидно. Не спектакуларно, али каде каде подобро од некои други текми каде знаел да се изгуби малку.

Од вчера читам бараат некои лузерчиња кои се нарекуваат фанови и Тиаго и Бернат и Алонсо да се напудат пошто биле Шпанци и земале место на други и плус Пеп ги донел. Идиоти. скурчено ми е веќе, затоа не ни одам на собири.[.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Јас не знам зашто се плука по Алонсо кога сосема солидно си изигра, не знам што се очекуваше од него. Да даде гол или пак да дели асистенции. За голот најмалку беше крив тој, Алкантара и Бернат влегоа во дуелот како на пријателски натпревар, а Алонсо дојде на припомош од една позиција на друга за да ги покрие другиве двајца, но ете не успеа.
Во поглед на стартната постава 4-3-3 му беше замислена за да ги спречи контрите. Откако смени на 4-2-4 веднаш следеше контрата на Атлетико преку Торес и стативата.
Во првите 15 минути Атлетико имаше 5 шута на голот, прашање каков ќе беше исходот ако излезевте со 4-2-4. Ништо чудно уште некој гол да ви дадеа во тој период. После мечот сите можат паметни да се прават и да бараат мани, ама Калдерон е едно од најтешките гостувања и оправдано е што влезе попретпазливо.
Ne be nemoze na 34 godisen igrac da mu zameris za golot koga Saul ne ni bese negova zadaca.

Pickite Bernat i Tiago so bea odma do nego i se 10 pati pobrzi stoea i go gledaa kako gi prai magarinja.

Vcera Alonso za niv bese Bekenbauer.Ne se sekavam edna topka Bernat i Tiago da osvoija nazad.Alonso nekolku pati direktno im sobra topki na Atletiko_On ke igra i na revansot.Nego koa ke go pretrcaat i ne mi e krivo coekot e artefakt ama koa gleam onoj Bernat i Tiago so ne se ni na pola od karierata kako gi praat dupinja mi se gadi.

Postavata bese dobra na sredina.Greskata bese samo Bernat.Duri ni Miler neznam kolku ke pomognese u prvo poluvreme iako on e talisman nego nemoez na klupa da go drzis.

Kako i da e vazno e deka rezultatot e otvoren skroz a i jasno e koj zasluzuva da igra na revansot a koj ne.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Официјално

Abwehrspieler Mats Hummels hat Borussia Dortmund seinen Wunsch mitgeteilt, den Klub im Sommer verlassen und sich zur kommenden Saison dem Ligakonkurrenten FC Bayern München anschließen zu wollen.


Borussia Dortmunds Geschäftsführung hat daraufhin entschieden, einen solchen Wechsel davon abhängig zu machen, ob Bayern München Borussia Dortmund ein dem außerordentlichen Stellenwert des Spielers entsprechendes, äußerst werthaltiges Angebot unterbreiten wird. Bislang hat Bayern München noch kein Angebot abgegeben.

Vorsorglich wird darauf hingewiesen, dass mit Mats Hummels – wie derzeit auch mit allen anderen Spielern von Borussia Dortmund – keine Ausstiegsklausel vereinbart wurde und der Spieler folgerichtig bis zum 30. Juni 2017 an Borussia Dortmund gebunden ist.

http://www.bvb.de/ger/News/Uebersicht/Mats-Hummels-moechte-BVB-verlassen

Mats Hummels has confirmed to @BVB that he wants to leave the club for Bayern Munich.

Dortmund also confirmed that Bayern Munich have yet to make an offer for the central defender.

Останува уште со Дортмунд да се договорат за сумата.



:vozbud::vozbud::vozbud:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ajdeeeeeeeeeeeeee nemoeze bolja vest deneska posle sranjata vcera!!!!

Dobro e 1/3 ispolneto.

Vtora cel titulata u sabota!![DOUBLEPOST=1461876874][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Хумелс е доказ за тоа како Карло размислува за одбраната.Овој црепов што го имаме на клупа не го интересира одбраната ни 2%.Без двајца јаки централни не се излага ни од дома,а камоли на натпревар од нокаут фаза.

Еве што значи Милер за тимот.Ебате Пеп-от.

Ottmar Hitzfeld: "Muller for #FCBayern is as Messi for Barcelona." [Sky]
Thomas Müller has scored 15 goals in his last 17 Champions League games
Kicker: Dear Pep, Thomas Müller should never sit on the bench. Can you still fix it?
А реално да збориме Милер сезонава е најјак играч на Баерн.Мислам ако збориме реално.Човекот е премногу битен за екипата,едноставно тој е делот што го поврзува тимот.А во полуфинале почна без него поради тактиката.:несвест: Ваков ретардиран потег не знам дали се случил во историјата.Ги изненади јако,браво царе.

Bild: Pep can not be like Heynckes
Bayern under Pep 5 semifinal games 4 losses. Pretty decent don't you think?
3 years for Pep at #FCBayern, he only won one away game in the knock-out stages of the #UCL. It was vs Arsenal in 2014!
BILD: Pep's mistake yesterday was similar to the mistake that Löw did in Euro 2012 vs Italy when he wanted to surprise Italy by his XI.
Hitzfeld: "Leaving Müller on the bench was a huge tactical mistake by Guardiola. Not his first since he's here - and always in big games."
Генералот Отмар објасна!Човек што го разбира фудбалот многу подобро од мене и од вас.

Играчите се криви ? Уште има кредити Пеп ?

Убава му е идејата да ги збунува противниците со некои ретардирани тактики,ама дали мисли дека играчите на Баерн се роботи ? Наместо противниците да се збунат,играчи на Баерн се збунуваат.Не е така лесно нон стоп да им се менуваат позициите,тактики триста и што уште не.Абе "селска тактика" 4-2-3-1 и шибај.Пушти топката на крило и нека трчаат,а не да се измислува топла вода.Хајнкес убаво си го разработи системот,тоа требаше само да се продолжи со ситни корекции.Изгубени три години.

За чудо нашите два најдобри шутеви беа од далеку.Им скурчи на Алаба и Видал и потегнаа силовито по топката.А кога ќе ми текне дека под водство на Хајнкес лупаа од сите страни..:(:place:

Жално што не влезе шутот на Алаба,многу ќе значеше тој гол.Атлетико зачудувачки лоши,ништо не направија после првите 20-25 минути(освен стативата од Торес и полушансата на Гризман,а пак поопасни беа од Баерн:oops:).

Juan Bernat whenever he has the ball
:pos::facepalm::facepalm:





Малце шпекулации :

Bayern have made discreet enquiries about whether Arsenal would be prepared to sell Alexis Sanchez this summer
SZ | In addition to Hummels, Bayern will sign another CB, Jonathan Tah and Kalidou Koulibaly are options
SZ | Ancelotti will play Javi Martínez in midfield. Kimmich & Alaba will not play any role as CBs. Benatia could leave. So another CB needed
Kicker | Rummenigge met Ancelotti in Milan last week. Hatem Ben Arfa was discussed as potential signing
Kicker surprisingly reporting that Thiago could follow Pep to Man City with Miralem Pjanić replacing him at Bayern
Kicker: Thiago (favorite player of Pep) could follow Guardiola to Man City. Pep's brother Pere advised Thiago.
Kalidou Koulibaly’s agent confirms that Bayern are highly interested in his client, but says Napoli will decide
Bayern's plan is to have Boateng-Hummels-Koulibaly as CBs next season with Javi Martinez in midfield. Benatia sold, Tasci's loan ends
 

Kajgana Shop

На врв Bottom