Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
И тоа на две места o_O

BREAKING: A double-leg break for Holger Badstuber, who is currently in hospital. (Via @Sky_Torben and @SPORTBILD)

Добро како ја скрши o_O ?

Алонсо под Пеп е добар CB па и Алаба е калибар на играч кој би играл одлично на било која позиција и да е ставен во случајов CB
При клизечи старт...

И психолошки е више,он неможе да се врати од повреда и ова може да е и крај за кариерата негова и тоа е тоа.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Borec e Badstuber,ke se vrati ama ova e veke kriticno za ekipata.

Vo duel so Alaba bil izgleda.

Sega uste fali Rode da go ucuka pak Tasci,i da si ebat majkata site centralni defanzivci.:mad::(
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Borec e Badstuber,ke se vrati ama ova e veke kriticno za ekipata.

Vo duel so Alaba bil izgleda.

Sega uste fali Rode da go ucuka pak Tasci,i da si ebat majkata site centralni defanzivci.:mad::(
Сеа ни останува да се надеваме на играч вратен од руска лига кој некад бил доста добар..

И на Бенатиа што нема сврзано 3 утакмици да изигра.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Уште сте фаворити без разлика, овај малиот одличен е како CB каква зрелост покажва нешто ненормално. Левандовски, Коман, Коста, Милер, сите ви се во животна форма плус се врќа Робен пополека имате капацитет да постигните поќе голови од нас :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Уште сте фаворити без разлика, овај малиот одличен е како CB каква зрелост покажва нешто ненормално. Левандовски, Коман, Коста, Милер, сите ви се во животна форма плус се врќа Робен пополека имате капацитет да постигните поќе голови од нас :)
Kимих е добар да али да не се лажеме уште се нема соочено со озбилна екипа и озбилен притисок и тоа е огромен ризик за една екипа да се ослонува на него.

Таски уште нема минута изиграно за Баерн а Бенатиа тек се врати од повреда.

Алаба уште останува како задња опција за централен.

Се слагам со тебе али у ЛШ е некад побитно да ја сочуваш својата мрежа и тоа ќе биде доста тешко у моментов.Ќе видиме што ќе смислат,многу ќе зависи од колективниот план на екипата за таа утакмица.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Kимих е добар да али да не се лажеме уште се нема соочено со озбилна екипа и озбилен притисок и тоа е огромен ризик за една екипа да се ослонува на него.

Таски уште нема минута изиграно за Баерн а Бенатиа тек се врати од повреда.

Алаба уште останува како задња опција за централен.

Се слагам со тебе али у ЛШ е некад побитно да ја сочуваш својата мрежа и тоа ќе биде доста тешко у моментов.Ќе видиме што ќе смислат,многу ќе зависи од колективниот план на екипата за таа утакмица.
Во Торино мислам дека ќе победиме и дека утакмицата ќе е мн блиска и уопште нема да е лесна утакмица, али на Алианц е мн мн тешко затоа и го реков тоа погоре за Лева, Милер, Коста итн. Али далеку сме од лесен плен фантастична утакмица ќе биди.

Кимих мене ми е ептен добар дојде време да годините не играат некој фактор
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Во Торино мислам дека ќе победиме и дека утакмицата ќе е мн блиска и уопште нема да е лесна утакмица, али на Алианц е мн мн тешко затоа и го реков тоа погоре за Лева, Милер, Коста итн. Али далеку сме од лесен плен фантастична утакмица ќе биди.

Кимих мене ми е ептен добар дојде време да годините не играат некој фактор
Taка е се слагам...

Мада према тоа што можев да видам како Наполи со таа екипа ви изигра денес ондак ако изиграат на ниво максимално посветено и сконцентрирано се надевам на позитивен резултат во Торино кој ќе ја олесни работата у Минхен.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Taка е се слагам...

Мада према тоа што можев да видам како Наполи со таа екипа ви изигра денес ондак ако изиграат на ниво максимално посветено и сконцентрирано се надевам на позитивен резултат во Торино кој ќе ја олесни работата у Минхен.
Игравме без Манџу и без Киелини и без Бонучи пола саат ова постава игра 2 недели секој 2 ден јбг. Јас она погоре ти кажав зошто го реков плус сме многу млад тим без искуство (знајш на шо мислам :) )
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Игравме без Манџу и без Киелини и без Бонучи пола саат ова постава игра 2 недели секој 2 ден јбг. Јас она погоре ти кажав зошто го реков плус сме многу млад тим без искуство (знајш на шо мислам :) )
Jaсно,затоа викам ќе треба максимална сконцентрираност и посветеност сооглед на тоа дека ние ќе играме практично без здрави централни дефанзивци а секој знае дека тоа у ЛШ е страшен ризик.

Затоа викам ќе треба максимална посветеност и игра на највисоко ниво.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Jaсно,затоа викам ќе треба максимална сконцентрираност и посветеност сооглед на тоа дека ние ќе играме практично без здрави централни дефанзивци а секој знае дека тоа у ЛШ е страшен ризик.

Затоа викам ќе треба максимална посветеност и игра на највисоко ниво.
Аха не сум сватил добро ете и кај нас Бонучи се повреди денес останавме со 1 централен стандарден и дете слична ситуација али можда не е сериозно бонучи :)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Кој ќе ви игра централен покрај Бенатиа? Можно е Видал да го спушти на ЦБ? Или тројка со Бенатиа во средина, Алаба лево и Видал/Лам десно? Како е поверојатно?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Кој ќе ви игра централен покрај Бенатиа? Можно е Видал да го спушти на ЦБ? Или тројка со Бенатиа во средина, Алаба лево и Видал/Лам десно? Како е поверојатно?
-------------------------Neuer

Lahm ----- Benatia ---- Alonso ---- Alaba

---------------Vidal ------------Tiago

Robben ---------Miler----------Costa

--------------------Lewandowski
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
-------------------------Neuer

Lahm ----- Benatia ---- Alonso ---- Alaba

---------------Vidal ------------Tiago

Robben ---------Miler----------Costa

--------------------Lewandowski
Алонсо ШАНСА нема ко централен да игра,ќе не масакрираат.....Тоа свесен си и ти мислам.

Бенатиа и Таски ако се покажат ок до тогаш со фитнесот ќе играат ко централни..

или Алаба и Бенатиа ко централни па Бернат како бек.

Освен поставава ако не ја мислиш ко 3-3-3-1
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Nikako Alonso vo odbrana,ovaa sezona Alonso e za nigde.Ne trebase ic da mu go prodolzuvaat dogovorot,za dzabe ke zafaka mesto vo timot.
Vidal ne veruvam deka go biva vo odbrana,golem borec ama ne e mnogu pameten,sto e dosta bitno za igrac od centralnata defanziva.

Se nadevam denes Tasci ke igra,pa da vidime dali go biva ili ne.Benatia ako igra,odma ke se povredi.:semolam:

Bernat isto e kriminalen ,a i 100 godini e nadvor od terenite. Imame golem problem definitivno.

A kakva greska napravi upravata so pozajmicata na Hojbjerg vo Schalke a-u.:facepalm:
Go unistija deteto,duboka rezerva e vo Schalke ,sto e i normalno koga ke vidis deka imaat eden kup igraci bas na taa pozicija.Barem da go vratea vo zimskiot preoden rok i da go pratea vo druga ekipa.Augsburg mu bese tip top,prvotimec bese i igrase mnogu jako.

Anglicanite spekuliraat deka Pep ke dobie otkaz ako Juventus pominat vo dvobojot.Bogami nema da ima potreba od nego,neka se kali bossot.:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom