Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Робен МОТМ!

Најголем победник од утакмицава е Арјен! Штом издржа ваква утакмица јасно е дека се враќа у форма.Гори да даде гол и кај и да е ќе биде и тоа.Може се чува за Јуве.

Кимих стана константа колку е стабилен! Лева Милер се разработија пак.

Само Алонсо више неможам да го глеам,нема душа у него.Лам ми е во добра форма и се враќа на старо ниво.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Видал е питбул, 95% од сите играчи ќе се откажеа од тоа гонење на играч при резултат 0-2 и скоро крај на утакмица!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Против Вердер на Алианц ќе играме во полуфиналето. Херта со Дортмунд така да во финалето ќе имаме секако добар противник без разлика дали со Дортмунд или Херта кои ќе бидат како домаќини, а и сезонава се супер.[DOUBLEPOST=1455143591][/DOUBLEPOST]Мене нешто не ми штима, не ми даваат оптимизам и сигурност како што бев откако ни го извлекоа Јуве како противник. Ќе биде тешко со Јуве мислам и никако нема да ја решиме на првата утакмица во Торино.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Slabo igraat,pa zatoa ne ni davaat optimizam.

Vcera izigraa za cist prosek,nisto poveke.Pred da dade gol Lewa,bea skoro pa katastrofalni.

Ke treba da nadoknadi napadot protiv Juve,inaku moze loso da ni se pisuva.

Pep go forsira Coman,ama ima uste leb da jade toj.Ete vcera mnogu podobro bese bez nego,inaku se gusat zaedno so Costa i Robben.Tri krila na teren,toa e prav karambol.Costa na levo krilo e strasen,ne smee poradi Coman da go seta levo desno.Do kraj na sezona bez eksperimenti i igranje na asalna pozicija,inaku pepel.

Vcerasniot sostav bese top,osven Alonso.Vidal na negovo mesto i toa e toa,najdobrite raspolozlivi sili tie se.

Da ne se lazeme deka rasturaat ,tuku igraat mnogu poslabo od prvata polusezona.

Juve se vlezeni vo mnogu jaka forma,mada i tie imaat maka so povredeni igraci.

Caceres,Mandzo i Chiellini izgleda nema da igraat.Dosta vazni igraci(osven mozda Caceres,ama ne e za frlanje) ,mora da se iskoristi toa.Lewa ke ima polesna zadaca bez nosonjata,iako ima vreme do natprevarot,kojznae sto ke se desi do togas.
 
Последно уредено:

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Се слагам со вас,се мачат од кога почна 2016....Можда имаат влијание малерите со Боатенг,па со Пеп циркусот,со другите повредени..

Фала богу за викендов ќе се скоро скроз комплетирани,освен Боа и Мартинез сите други ќе се фит за играње такашта од тој аспект помирна ситуација е.

Со Бохум просечно али иде на боље мислам влагаат у ритам полека.

Ако сакаат можат да ја усерат а ако сакаат можат и да завршат пола работа у Торино.Знам само дека у гости може да е поважно него ли дома.Многу ќе е битно добар резултат да се оствари.Јуве не се Порто да не се лажеме.[DOUBLEPOST=1455228075][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
И во 2013та ист ти беше муабетот и погоди стварно тогаш...:D:pos:

Сигурно и во 2009 исто си мислел.

Taкада ова е доста добар знак за нас :D
Баерн не елиминираше 2013 и 2009 поради тоа што сладоледот рекол дека ќе ве елиминира Јувентус.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Бадштубер нога скршил денес...

Официјално 3 месеци АУТ,сезоната е готова за него а и кариерата највероватно.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Бадштубер нога скршил денес...

Официјално 3 месеци АУТ,сезоната е готова за него а и кариерата највероватно.
И тоа на две места o_O

BREAKING: A double-leg break for Holger Badstuber, who is currently in hospital. (Via @Sky_Torben and @SPORTBILD)

Добро како ја скрши o_O ?

Алонсо под Пеп е добар CB па и Алаба е калибар на играч кој би играл одлично на било која позиција и да е ставен во случајов CB
 

Kajgana Shop

На врв Bottom