Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Пиша и го замрзна фан клубов :D[DOUBLEPOST=1443975663][/DOUBLEPOST]Солидно прво, ама треба да се стегнат повеќе, Дортмунд створија неколку шанси + голот. И судииве малку наклонети за нас, ама како и на секој голем тим.
 
Последно уредено:

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ве боли цеф петарда на Дортмунд никој нема реч да пише....

Само вака нека тераат,и годинава идеме со целите повисоко и тоа директно на финале ЛШ и титула...Тимов е сензационален и тоа без Рибери Робен Бенатиа и Бадштубер моментално.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Fenomenalna partija.Lewandowski e ubitacen momentalno,iako mozese i hettrik ako ne se spletkase vo tie dva tri slucaja.

Muller fenomenalen natprevar i me iznenadi epten so prviot gol.Kako se snajde papapa :aplauz:.Potoa pasot za Gotze koj promasi nesto nevozmozno.

Douglas e strasno nesto,vo momentov najdobriot igrac vo Evropa(momentalna forma).Sekoja cest na upravata.Epten blagodaren,a pred se fantasticen timski igrac.:cuc::bravobe:

Nema odbrana za nego.Sokratis posle natprevarot na kostozglobna.Neka se priprema desniot bek na Arsenal sega.:tvg:

Boatenk maestralni dve asistencii i odlicen solo prodor pri krajot na natprevarot.Lucio bi mu zavidel.:cool:

Edinstveno Lahm me zagrizuva,mnogu spor i kicmata mu ja lomea na nekolku pati.Schweinsteiger drugi deo.Prisuten na terenot od tehnicki aspekt ama nema cvrstina i brzina,pa zatoa defanzivnite sposobnosti mu se svedeni na minimum.Padna mnogu naednas,sto me iznenadi ,bidejki ne mozese mana da mu se najde so lani.Mozebi taa dolgata povreda mu napravi problem.Naredna godina mozebi ke se kupuva desen bek.

Se nadevam Ribery ke zaigra povtorno,bidejki sakam da go gledam zaedno so Costa.Epski tandem na povidok.:uzi::drk:

Respekt za Pep,ne odi so glavata vo zid bezveze.Ovaa sezona go ima podgotveno timot kako nikogas do sega.Nema vrtenje kako kisa oko Kragujevca.:aplauz:Direktna igra kako pod vodstvo na Jupp.Greota bi bilo so Douglas vo timot da se igra tiki taka .

A i da,Javi Martinez igra odlicno!!
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Свака част на Баерн како функционира оваа сезона колку хемија има во тимов,сите екипи треба да се огледаат моментално на Баерн.Без сомнеж ќе освоите све :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Нема потреба да го форсираат само....Ја не би го брзал со враќањето..Моментално екипата игра топ и без него,а најмногу ќе ни треба во вториот дел од сезоната такада не смее да му се деси некоја сериозна повреда...

Мајсториите на Боатенг

https://streamable.com/pzi1

https://streamable.com/8gzn

https://streamable.com/fza2
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.277
Кога ми текне само дека повеќето на форумот не го сметаат за еден од најдобрите стопери :blablab:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Озбилно овие дијагонали ги сметате за мајстории?
Прво не се диагонали него се асистенции за два гола...

Второ Гвардиола кој од мене и тебе има видено у фудбал повеќе пута 100 ти вика дека Боатенг е прототип на модерен централен дефанзивец и меѓу најдобрите у свет.

Сликата на многу овдека на форум за топ централен дефанзивец е погрешна....Денеска во топ европските екипи од централниот дефанзивец се бара повеќе отколку само дефанзивни задачи како што тоа беше пример порано...

Денеска имаш многу примери ко Хумелс у Дортмунд,Рамос у Реал каде што централните дефанзивци се и дефанзивни плејмејкери поставени во последната линија но со задача постојано да ја пратат можноста за отварање на играта и противничката средина или во овој случај преку акции со високи топки кои се тренирани...

И во таа категорија денешна на дефанзивци Боатенг е меѓу најдобрите..Едноставно треба да се сфати дека англиското сфаќање на централните дефанзивци е застарено.

Да не се разбереме погрешно имал он мал милион киксови али токму овој динамичен пристап кон дефанзивата прави понекогаш да се случат грешки али јебига.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе океј, горе доле се слагам со тебе за муабетов. Зборот ми беше конкретно за дугачките топки на Боатенг односно асистенциите.
Не е ништо посебно тоа, рокната дијагонала напред, да згрешеа во приемот Лева и Милер или да отидеше во погрешен правец топката тоа немаше да бидат мајстории туку изгубени топки.
Океј играч е Боатенг, технички многу добро поткован, затоа и бек игра/ше за репка. Нема споредба со англиските штопери дефинитивно пошто тие таму ич не разбираат да играат со топка, само имаат сила во нив и ништо друго.
Боатенг доста напредна последнава година, доби на искуство и на сигурност, се приметува. Претходно беше малце изгубен.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе океј, горе доле се слагам со тебе за муабетов. Зборот ми беше конкретно за дугачките топки на Боатенг односно асистенциите.
Не е ништо посебно тоа, рокната дијагонала напред, да згрешеа во приемот Лева и Милер или да отидеше во погрешен правец топката тоа немаше да бидат мајстории туку изгубени топки.
Океј играч е Боатенг, технички многу добро поткован, затоа и бек игра/ше за репка. Нема споредба со англиските штопери дефинитивно пошто тие таму ич не разбираат да играат со топка, само имаат сила во нив и ништо друго.
Боатенг доста напредна последнава година, доби на искуство и на сигурност, се приметува. Претходно беше малце изгубен.
Не се споредува тој Боатенг коа дојде од Сити со ова сеа....Го купија за 13 милиони денес вреди 40...Не е тоа мерило пошто цените се напумпани али сепак збори нешто.

За дијагоналите се слагам,тоа е прашање на момент и прием на играчот али поентата ми беше во самодовербата негова да игра со топка,да бара простор за акција за гол,можда поголемата мајсторија е тајмингот односно чуството за момент кога да подаде и што го виде слободниот простор за Милер и Лева...

Тоа реално не го праат сите централни денес али само одреден тип на централни кои дел ти ги набројав и се меѓу најдобрите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom