Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Ако утре Роде не игра прв состав сакам да испаднеме. Толку.

Цела сезона игра многу солидно, последното коло што се вика сам ни ги донесе 3-те бода, а Чаби Алонсо цела полусезона е полумртов.
Колку и да звучи неверојатно, моментално Роде има измислено фудбал за Чаби Алонсо, па и за Лам. Да бидеме реални, Лам откако се врати од повредата нема појма дечкото и игра на стара слава.

Значи ако утре на терен прв состав ги видам Лам и Чаби сакам да испаднеме.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Абе јас мислам дека треба Пизаро во нападот да игра а покрај него Лева, Милер и Гетце бидејќи ни е потребно што повеќе голови да постигнеме ама сигурно дека Пизаро нема да го игра во стартен состав, но очекувам бар во второто полувреме да го пушти. Зависи и од резултатот што ќе биде до 60-та мин. дали ќе ни треба гол или да се затвораме и да држиме топка.

Би сакал вака да излеземе
------------------Ноер

Лам-------Боа-------Данте--------Бернат

--------Швајнштајгер-------Тиаго----

Милер----------Гетце---------Лева

---------------Пизаро------------------

Но мислам дека вака ќе играме утре
------------------Ноер------

Лам---------Боа------Данте-------Бернат

--------Швајнштајгер--------Алонсо

-----------------Тиаго

Милер-------------------------Гетце

--------------Левандовски


Ајде малку мотивирачко видео за песимисти како мене што се за утрешниот натпревар.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Kade be so Dante ne zaebavaj..

Pizzaro moze samo vo 89-ta minuta da go pusti.Ne znam zasto ic ne go igra,a opasen dzoker e.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Kade be so Dante ne zaebavaj..

Pizzaro moze samo vo 89-ta minuta da go pusti.Ne znam zasto ic ne go igra,a opasen dzoker e.
Данте е поопасен од Бадштубер од корни ситуации и слободни удари каде ни треба играч што знае со глава гол да постигне. Побрз е од Бадштубер и ни требаат такви против таа офанзива на Порто. Затоа пред Бадштубер го ставам за утрешниот натпревар, а дека ќе направи пак кикс против Порто и во вториот натпревар тоа не верувам. Секако дека не е тоа што беше Данте, но утре верувам дека ќе даде се од себе.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Утре тие 11 што ќе играат прва постава,нека го погледнат дресот кој ќе го облечат и нека го видат амблемот кој стои на него....

Паднале Реал Барса Јунајтед итн...ако утре посакаат без проблем ќе падне и Порто.Све е у психата!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213




Билд објавија слики од Робен дека тренирал денеска. Го надгледувале фитнес тренерите. Немал веќе болки и шпекулираат дека е можно утре да биде во тимот против Порто.
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Секако дека нема да може да игра 90 минути, но и 30 минути да изигра ќе ни бидат од голема помош.

Порто вака исто направија и со Џексон Мартинез за првиот натпревар. Не тренирал со тимот и сите очекуваа дека нема да биде ниту во тимот против нас, а тој дури беше во стартниот состав.

Прекрасна вест, уште да се оствари утре.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Робен нема шанси да игра.

За вечер не знам што да кажам... пошто само уште од ФК Прибилци не сме примиле гол од контра ќе биде многу заебано. Ако дадат циганиве еден, ќе мора да се постигнат дури ТРИ за продужетци.

Мислам дека ќе распуца вечер Левандовски со 2-3 гола, не знам зашто, ама имам такво чувство.

За составот ќе пишам кога ќе излезе официјалниот, ама ако Лам и Чаби играат прв состав сакам да испаднеме. Лам имаше изјава дека ќе игра, така да тој кур натаму гледа.

Очекувам состав:

Ноер

Рафиња Боатенг Бадштубер Бернат

Алонсо Лам

Тиаго

Милер Геце

Лева
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
BAERN SE JAVI!!!Maestralno igraat,samo neka prodolzat..

Da se pazat Boa,Bernat i Neuer da ne dobijat zolti.

Kakva igra,koja pozrtvuvanost!!!

Mnogu tepaat pederive,go iskinaa Lewa.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Што јадевме гом на дугачки топки полудугачки немаат одговор, цело време остануваат пола играчи на порто исфрлени на центар. Незнам дали нПеп му кажал на Алонсо или овој сам одма се ослободува од топка
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
DIE BAYERN,DIE BAYERN SCHALALALALALA

 
Последно уредено:

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Патот кон Берлин сега е отворен...Од нас ќе зависи дали ќе стигнеме таму.

Мартинез од утре почнува со тренинзи со екипата..Робен е веќе на пат да се врати веќе наредна утакмица исто и Рибери се надевам.Бенатиа до крајот на месецот исто беше прогнозата.

Такада за полуфинале имаме веќе скоро па фул состав и во таква комбинација кој сака нека ни се падне.

Нареден викенд скоро па сигурно и официјално ќе бидеме шампиони на Германија па фокусот може да биде скроз на ЛШ.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Не нареден, веќе во сабота можеме официјално да станеме повторно шампиони со победа над Херта и доколку Волфзбург загуби или одигра нерешено на гости против Менхенгладбах. Во петок ждрепката за полуфинале во ЛШ :zloo: и наредниот вторник тикетот за финалето на Купот во Берлин. :jeeee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom