Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Бидејќи се плашам пак да не ме банираат модераторите на кајгана бидејќи сум цело време под бан нема веза ... сакам да ви кажам дека сум тука ве шитам следам и ве поздравувам со една песна која ме потсќа на нас :vozbud:[DOUBLEPOST=1418766760][/DOUBLEPOST]И бај д Веј за Одегард ако е точно тогаш нека ни е честито новата ЕРА НА БАЕРН МИНХЕН во светскот фудбал !!
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Car !
Jedan NEVJEROVATAN REKORD JE VECERAS OBOREN, naime kada Rafihna igra u postavi Bayern-a, Bayern nije primio gol nevjerovatnih 1106 minuta, stari rekord je drzao bivsi Bavarac Michael Ballack sa 1099 Minuta u sezoni 2002/03
:ojeaa::ojeaa::oleee:

Isto taka,postavija rekord so samo tri primeni gola vo prviot del od Bundesligata.Samo Wolfsburg,Schalke i Dortmund postignaa golovi.
Olic neverojaten gol postigna,Howedes so pomos na rakata i Reus so glava koj nemase sansa da se odbrani.
Sekoja cest za Neuer i odbranata.


Maestro Pep Guardiola absolviert heute sein 50. Bundesligaspiel als Chef-Coach des FC Bayern. Mit 2,63 Punkten pro Spiel ist er der erfolgreichste Trainer der Liga-Historie!
Ova razbirate sigurno,nema potreba od prevod.Cestitki za Pep.Car e,sezonava igraat fenomenalno iako non stop maka macat so povredeni igraci.:zver:Sezonava formaciski timot e fantazija.Odbranata za 100% podobra i ne e izlozena na fatalni kontri.:bravobe:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Тоа за контрите допрва треба да се види со топ екипа. Прво што ми текнува е контрата по грешката на Чаби против Сити.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Uzasniot pas na Xabi go dovede Aguero vo mat pozicija nesakajki.Aguero imase cist prazen prostor pred nego.City ne izvedija kontra napad,tuku Xabi lagano si mu asistirase.Toa ne moze da se okarakterizira kako kontra napad,bidejki ne ni bese.Gol daden od greska,nisto poveke.

Lani vo sekoj natprevar imaa protivnicite minimum po 2-3 kontri,sezonava takvi zaebancii ne ni ima.

Razlikata e nebo-zemja ovaa sezona,so toa lani.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Па какви контри, Ноер им ги сечи на пола терен. :icon_lol:
 
Последно уредено:

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Гоце.......значи кога ќе го видам со топката ми се превртуваат црева каква ФЛЕГМА,неможам да сфатам како е можно тоа,види го Робен човече....Овој прима топка,и знам точно увек се врти со тоа главата лево десно и ја подава...Никаква динамика,никаков егоизам у него и тоа е штета голема.

Формациски е феноменално,дефанзивно е одлично,Фрајбург тоа голманчето ги спаси од петарда денес,и што се бранеа со 10 души позади топка.

Секоја чест за Гвардиола и тимот на рекордната полу сезона ПОСЛЕ СВЕТСКО првенство и со поликлиника цела у тимот од повредени...[DOUBLEPOST=1418775937][/DOUBLEPOST]
Тоа за контрите допрва треба да се види со топ екипа. Прво што ми текнува е контрата по грешката на Чаби против Сити.
Поклони два беа тоа за Сити на крајот,немаше контри....Они до 85та минута со 10 играчи на Баерн и немаа освен пеналот друга чиста шанса...Ги покриваа без проблем ги надтрчуваа ко мали деца.

Таа со Сити ми е страшна утакмица од аспект на вољата на екипа...Тоа беше машка екипа наспроти платените дечиња од Сити.[DOUBLEPOST=1418776011][/DOUBLEPOST]БЕРНАТ :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Neue Verträge: Tom Starke (33) verlängert bis 2016. Gianluca Gaudino (18) wird ab sofort Profi, Vierjahresvertrag bis 2018!

Штарке цар! Трет голман си гази

Гаудино профи
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Се чека на Меси.....:kruna:

Rummenigge: "There is nothing new, since you have to have patience. The young man is taking his time in order to make the right decision. There is still no decision. He is an interesting player, we strive to get him. A beautiful bride obviously, and many grooms wait outside the door. Perhaps we are the handsome groom.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.277
Бенатиа и Алонсо нема да играат в петок против Мајнц, но кому му е гајле кога си имаме играчишта. :свиркам:

Гаудино ќе биде голем играч. :zloo:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Бенатиа и Алонсо нема да играат в петок против Мајнц, но кому му е гајле кога си имаме играчишта. :свиркам:

Гаудино ќе биде голем играч. :zloo:

Gaudino, Odegard , Alkantara , Goetze, Miler i uste dva-trojca da se najdat ke bide super za da ne se zamarame so prasanjeto sto koga ke si odat Lahm ,Schweini , Robben i Ribery .
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Bogami ke imaat golema maka da go zamenat Robben.Vakva masina ednas na 100 godini.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ниеден од тие на Спасо не е крило, ниту одбрана
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Како да гледам шпанска серија со германска синхронизација изведена од германски актери со шпанско потекло :eek::D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom