Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Подобриот тим загуби. Честито за феноменалната игра, поседот на моменти достигнуваше 80%, од 1000 подавања 90% успешни. Тоа е тоа, не ве сакаше среќата, сепак тим ко Баерн не пропушта втора шанса и се помалку од 7 гола во мрежата на Реал на наредна утакмица ќе биде изненадување. Веќе ве гледам во финалето, па дури и како го дигате пехарот. Честито.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Далеку од тоа дека неможе....и те како може...

Али заситени ми делуваат некои од играчите...Џабе Швајни што дава изјави идеме на одбрана на титулата,кога мизерно игра...Рибери исто...

Ако дадат се од себе можеме и те како даље да идеме.Еден гол ни треба и све е изедначено пак.
Мене искрено повеќе ме иритира што гледам фанови на Баерн како плукаат по тренерот и играчите него што Баерн вчера изгуби (не зборувам за овде на форумов). Поразот е дел од играта и тешко се поднесува, но кога после толку тешки порази што не сакам да ги спомнувам можеше да се преживее, ова не е ништо. Плус тоа плукањето ништо позитивно не носи.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Мене искрено повеќе ме иритира што гледам фанови на Баерн како плукаат по тренерот и играчите него што Баерн вчера изгуби (не зборувам за овде на форумов). Поразот е дел од играта и тешко се поднесува, но кога после толку тешки порази што не сакам да ги спомнувам можеше да се преживее, ова не е ништо. Плус тоа плукањето ништо позитивно не носи.
Мора да признаам,колку и да го поштувам Гвардиола,а тоа е дека вечерва изгубивме ради тактиката...

Мора да сфати дека сегменти од таа тактика уопште не одговораат на нашите играчи.

Мора да сфати дека Баерн го нема Иниеста да протне топка меѓу тројца,или Меси да им издрибла кичма на тројца...И тоа ја фрустрира оваа екипа.Ова се многу подиректни играчи.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Мора да признаам,колку и да го поштувам Гвардиола,а тоа е дека вечерва изгубивме ради тактиката...

Мора да сфати дека сегменти од таа тактика уопште не одговораат на нашите играчи.

Мора да сфати дека Баерн го нема Иниеста да протне топка меѓу тројца,или Меси да им издрибла кичма на тројца...И тоа ја фрустрира оваа екипа.Ова се многу подиректни играчи.
Затоа Милер на Алијанц и идемо! Ако се изигра со срце и да не пројде Баерн нема да ми биде мака.

Edit: Ах Тиаго да беше на располагање. Фалат тие негови пасови...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Затоа Милер на Алијанц и идемо! Ако се изигра со срце и да не пројде Баерн нема да ми биде мака.

Edit: Ах Тиаго да беше на располагање. Фалат тие негови пасови...
Тоа!

Милер,Манџо и ала Јунајтед игра у второто полувреме...Робен ќе води...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Имам да кажам неколку работи за утакмицата

- Кој кур му е она Пеп што му има кажано на Ноер да подава на дефанзивците, а они да ја рогаат напред? 80% од тие избивања отидоа у аут
- Кој кур му е на Рибери, откако не ја зеде таа златната топка игра како бот и зема место на некој што може повише да изигра! Ради него и Алаба пати, а Манџо минимум 4 пати го видов таму на крило крај корнер знаменцето што НЕ СМЕЕ да се случува!!!
- Рафиња мора АУТ, Лам да игра десно, а Мартинез и Швајни на средина. Колку и да не е во форма, не гледам дека Крос - Мартинез е добро дуо за средина.
- Koj кур му е таа тактика на Пеп, Алаба нон-стоп да се бута на средина!!!
- Робен ЦАР, значи дечкото колку и да не му оди, било кога, се труди, гледа да се случи нешто! Не можам да му замерам ако му ја земат топката...

Мора во реваншот да се сменат минимум 5-6 работи во тактиката. Многу магарешки инат Пеп, не знам до кога ќе тера така... Не е до некои играчи толку, колку што очигледно им има кажано да играат по негово, а тоа негово не дава плод!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357


Еве ви, па гледајте кој кур му е на Пеп со милионите пасови
 
M

Mario Gómez

Гостин
15 korneri coece, protiv nas da ima 15 korneri 3 gola ke ni dadat, nie se dodavame.

Sent from my Samsung Galaxy S4 using Tapatalk 2
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
15 korneri coece, protiv nas da ima 15 korneri 3 gola ke ni dadat, nie se dodavame.

Sent from my Samsung Galaxy S4 using Tapatalk 2
Poveketo od kornerite gi nabacija ama nisto.Enigma mi e dali ne znaat da se postavat nasive,ili pak Kroos/Robben ne znaat da nabacuvaat.
Sve bezveza,popoleka si letase topkata.
Na pocetok na sezonava mnogu jaki bea vo ovoj segment,sega isto kako lani.Posebno akcijata so Mandzo koga zakuca vo prazen gol ama nema vise takvi raboti.

Mada realnosta e deka niska ekipa ne ja biva za vakvi raboti,a fakt e deka samo Boa,Mandzo i Dante se povisoki.Dante samo ako go pogodi topkata,inace loso se otvara.

Buyten e kralot za korneri.Samo na prva stativa nabacuvaat koga e toj.:)

Ekipava ima uste mnogu furni leb da jade za kako da iskoristat prekini.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Mada realnosta e deka niska ekipa ne ja biva za vakvi raboti,a fakt e deka samo Boa,Mandzo i Dante se povisoki
:facepalm: :facepalm::facepalm:

Милер - 1.86
Бастијан - 1.83
Крос - 1.82
Алаба - 1.80
Робен - 1.80
Мартинез - 1.90

И сите овие играчи се ниски? Која црна реалност дека екипата ни е ниска бе, се читаш ли што пишуваш уопште?!?!
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
a znaeteli vie deka Bayern 6 pati se nasol na ovaa pozicia znaci prviot natprevar na gosti go izgubil minimalno so 1-0 pd tie 6 natprevari 5 pati sme pominale znaci sme go svrtile rezultatio_O
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
:facepalm: :facepalm::facepalm:

Милер - 1.86
Бастијан - 1.83
Крос - 1.82
Алаба - 1.80
Робен - 1.80
Мартинез - 1.90

И сите овие играчи се ниски? Која црна реалност дека екипата ни е ниска бе, се читаш ли што пишуваш уопште?!?!
Ostaj sto ne te biva za bundes i tropas gluposti,pa i ovde napisa edno kilo gluposti.

Go izgubi kompasot definitivno,nema vrakanje nazad.

Me cudi sto ne si gi stavil Hojbjerg,Pizarro,Weihrauch i ostanati..

Koga ti si go vidol Alaba da odi da se natskokuva?

Koga si go vidol Kroos istoto da go napravi?
Dali si svesen deka Kroos e glaven izveduvac na prekini i nikogas ama nikogas ne odi da se natskokuva??

Istoto ke te prasam i za Robben.

Dali treba nekoj da sedi ponazad ili site treba da sibaat napred?

Sezonava na dosta naptrevari Basti igral a Javi ne.Ete ti eden povisok igrac pomalku.
Thiago i Götze znaes deka igraat vo Baern? Ili zaboravas kako toa deka Ribery go rastural Carvajal lani? :icon_lol::pos:

Thiago igrase skoro na sekoj natprevar koga bese fit.Götze igra dosta cesto.

Koga igraat tie dvajca,tie odat da skokaat.:rolleyes:Ja podigaat vkupnata visocina na timot.

Vcera samo Dante,Boa i Mandzo a Ribery se pletkase.Taka da ostaj santimetrite,gledaj formacijata i postavenosta.Ne pametuvaj bez vrska.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Вака со ладна глава коа ќе размислам,и коа го вратив филмот...

До голот на Бензема,скоро сите елементи на играта беа одлични...Баш добро се сеќавам,тек во 12 минута Реал прв пат озбилно пројде половина и нападна на наш гол...

Пресингот беше топ,одма ја враќаа топката кога ќе ја изгубија,одлично покриваа,и Швајни беше топ затвараше се на време...Се што фалеше беше БРЗИНА...Се мораше да оди многу побрзо...Они секоја празнина која ќе се створеше у одбраната на Реал ја затваара уствари самите со тоа што им даваа време да се прераспоредат одма...Во тие моменти мораше брзо да се реагира, и убеден сум дека ќе дадевме најмалце еден гол...

Ко што изјавил Ариго Саки наводно после утакмицата:Bayern knows how to do it. They just didn't use the amount of speed that they needed to do it.

Тоа беше клучниот проблем...После голот и они добија самодоверба,а и кај нас се изгубија буквално одредени играчи...

Сеуште мислам дека можеме да се пласираме,ќе биде страшно тешко али и Реал ќе треба втор пат перфектна одбрана да изигра..Ја би одел со по раздвижена опција у нападот,Гетце Милер Робен Манџо,па и Пизаро може дури прво полувреме..

Нема потреба очигледно од Крос Швајни и Лам на средина...Топката ја држат феноменално,али неможат да отворат одбрана со еден пас...Тиаго е човек за тоа.

Навивачите 1 СААТ после утакмицата

 

Kajgana Shop

На врв Bottom