Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
B

Borg_Drone

Гостин
Швајни и Рибери не ни треба да играат прва на реваншот во очајна форма се и двајцата
И тоа го мразам највеќе, ќе освои некој играч еднаш титула во Лигата на Шампионите и тој сега е во облаци мисли дека он го освоил цел универзум.Па легенда не се станува само со една победа против Дортмунд во финале, туку кога ќе се направи нешто невообичаено, а некои личности во Баерн нажалост сега не играат како што играа пред една година со полн жар, секоја чест на исклучоците.Имаме засилувања, јак тим, квалитети како претходната година, ама мотивацијата кај некои е сведена сега на нула.А има и такви кои играат со срце.Види го сега на пример Робен, откако го освои трофејот неговата желба за освојување трофеи сè повеќе и повеќе се разгори и не застанува.Вистинска машина стана и доста се промени, стана тимски играч и главен мотор на играта.Секоја чест за овој играч ми е најмногу мерак.[DOUBLEPOST=1398286696][/DOUBLEPOST]
Ај,ај да гледаме на позитивна страна барем не излезе полошо и се надевам во Алијанц ќе ги косиме реал сосве тревата само тактиката не бива вака би требало тики-така како шо праеше од тренерот Јуп.


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
Требаше гол да се даде од наша страна, тоа нѝ беше најмногу потребно, зошто на завршниот натпревар ќе играат и Кристина и Бале од самиот старт и гарант ќе падне гол.Големи се шансите да победиме на Алијанц, ама како ќе победиме тоа е прашањето сега.....
 
M

Mario Gómez

Гостин
Чоек океј разбирам подавања кога они се веќе на нивна половина, ама кога одиме у полуконтра се влечат, како да сакаат против цел тим да дадат гол. Скрос ја утна работата Пеп, ама дел е кривица на играчите што дел се у ужасна форма. Не смее Милер да не го игра, исто ич фаули не праевме веќе кога ни идат у полуконтра. Курац сеа, тешко ќе е у Минхен, мора брз гол.[DOUBLEPOST=1398287181][/DOUBLEPOST]
Да беше Гомез даваше гол 100%.
Oдлично изигра Манџо еден куп топки спушти и додаде, ама мора и Милер да игра. Многу сме стерилни.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Во Минхен примаме гол секако, останува да видиме колку сме кадарни да дадеме.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Moravme da postigneme gol .... Schweini , Ribery , Alaba , Rafinha izigraa ko da bea na trening , ocekuvam malku pogolema motiviranost vtoriot natprevar . Ribery mora da bide po uboit ako sakame pak finale I da branine titula .... eden gol davame do 30 min so sigurnost no treba da gledame da gi demolirame ao 3 za da ni bide sve sogurno
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ke dadese i Mandzo,ama topka ne mu dadoa.

Performansot na Alaba polos i od toj na natprevarot protiv Frankfurt koga debatirase.Dante i Boa kaj Coentrao,i toj so cel pamet odese kaj nego i go ostava Benzema sam.:tapp::tapp:

Pep fitilj bese.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
nieden igrac nenie kriv da kazeme deka nesme imale sreca i tue gresimo posto osven sutot na Gotse nisto drugo ne napraevme okapi sto sme imale rekord vo LS so tocni dodavnja okapi sto imame poset na topkata 70-80% koga nemozeme da napravime edna asalna akcia asalen sut za se ova e kriv Pep i nikoi drug,samo za nesto mie krivo igraci imame no Pep preteruva so taa igra vleze Muler odma sansa vleze Martinez sredinata po stabilna bese so sakas poveke Lahm po desna strana odma po opasni bevme vo napat a postabilni vo odbrana.

ehhh Kahn e legendo mi teknuva edna izjava live koga vika za da pobedime trebe da imame muda e sega nas ni trebaa muda za da gi pomineme no so ovaa igra/taktika nigde zal mie mozefme mnogu podobro no toa e toa trebe pred naprevarot Pep da misli na ova a ne sega posto moze da bide mnogu kasno
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Највеќе од се ме нервира значи гол аут е и Реал со 3,4 играчи седи во наша половина и сеа Ноер место да ја рогне мора да им ја подаде на боатенг или на Данте кој седат скроз на ќош и после овие ја рогаат без врска тука во средина 3,4 пати така ни земаа топка
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ke dadese i Mandzo,ama topka ne mu dadoa.

Performansot na Alaba polos i od toj na natprevarot protiv Frankfurt koga debatirase.Dante i Boa kaj Coentrao,i toj so cel pamet odese kaj nego i go ostava Benzema sam.:tapp::tapp:

Pep fitilj bese.
Za ovoj ocaj Pep uopste ne e kriv tuku kukavicite koi gi nabrojav pogore .
 
M

Mario Gómez

Гостин
Незнаеме шо им кажува Пеп на тренинг, ама секако има вина, ама неможе да се префрли цела вина на него. Мали се шансите у реваншот.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Највеќе од се ме нервира значи гол аут е и Реал со 3,4 играчи седи во наша половина и сеа Ноер место да ја рогне мора да им ја подаде на боатенг или на Данте кој седат скроз на ќош и после овие ја рогаат без врска тука во средина 3,4 пати така ни земаа топка

Тоа е тики-така срањето, што им го наметна Пеп.Има резултати таа игра донекаде, ама не мора исто така на пример и пред шеснаесетникот да се влезе со додавања во гол, нека упати некој шут да му се сневиди кога гледа дека нема можност за додавања, вака кружења и слични заебанции и на крајот остануваат сите со кур во уста откако ќе им ја одземат топката.И гледам сега некои елементи на игра од времето на Хајнкес, со долги пасови и слично ама сега нема да одговара таа игра зошто цела сезона играме шити-мити срања и сега не може наеднаш да се приспособат играчите на таква игра кога си играл цела сезона шити-мити-тити лајнарии.Да, реално има ефект играта, ама мора да има некогаш и шутеви надвор од шеснаесетник или пак рогања на топката не мора со тики-така и во кревет да спијат да го е***.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Некој работи ми се сфиѓаат од тика така, не ми се сфиѓа што преспоро напаѓаме на неоформена одбрана, не ми се сфиѓа што и Рафиња и Алаба се преслаби у одбрана, Швајни шо игра толку офанзивно а Крос толку по назад. Едноставно и јасно е шо сезонава нон стоп држиме топка и Германија немавме ич конкуренција и заборавивме да се браниме, лани не беше вака, неможеа контра да ни направат, секој напад на Реал еднаш на 7-8 минути шанса ни правеа. Едноставно многу ситници се поклопија и изгубивме и можеме само да бидеме среќни што сме теоретски во игра уште. Да видиме што карактер ќе покажат у Минхен чисто ме интересира, инаку трето финале по ред тешко.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Рибери и Рафиња беа промашај, Манџо отсечен од средината мада и покрај тоа не беше лош, спушти некоја топка во шеснаесетник. Со помала статистика Реал создадоа повеќе шанси, браво. Резултатски можеше да биде и полошо од ова.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Ја искрено уште лани по освојувањето реков, в година шо сакаат нека прават нема да замерувам. Ама сеа ко дојдовме до тука па зошто да не одиме до крај. :)
Швајни ми игра некако без мотивација, фали неговото лидерство на терен.
Не е ништо изгубено сеуште, само да излезат машки па и да изгубат, барем со борба нека паднат.

И што и да се случи, прва сезона му е на Пеп, и е релативно успешна, поминува некако. Е за наредната нема да му прогледувам низ прсти ако не освои ЛШ.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Страшен перформанс од некои играчи..

Рибери,извини брате,али за нигде си....Гетце бар у шанса се најде...Рибери мизерен ко без играч помалце...

Швајни братче и ти исто...Смешно е колку слабо играш...

Стално се враќаат на истото кога не им оди...Подавај...

Реално среќни треба да сме што сме во игра и имаме уствари релативно добар резултат пошто можеше и полошо да биде..[DOUBLEPOST=1398290855][/DOUBLEPOST]Ме напиња кога је комплицираме без потреба....

Стварно...

Не беше толку тешка утакмицава колку што ја зеабаа самите...Мора да признам

Дури и добри бевме на почетокот,лесно ја освојувавме средината.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom