Фан Клуб: Атлетико Мадрид

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Со кој состав ќе излеземе утре?

3-1 тепаме :) (y)
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Со кој состав ќе излеземе утре?

3-1 тепаме :) (y)
Е многу рано смена ити, почекај да се одигра натпреваров. И ајде веќе ако си фан треба да бидеш запознаен со составот!:icon_lol:

Куртоа
Хуанфран, Миранда Годин, Филипе, Габи, Тиаго, Коке, Арда. Довде е сигурно е сеа овде несигурно е. Раул, Виља, Адриан, Коста, кој како кога ќе игра не е познато. Невервам Коста да го игра од прва минута.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Со овој состав тепаме утре задриѓаните :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Со среќа нека ви е следнава сезона во Премиер лигата (y)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Кого ќе зимаме ко замена за Коста? :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Еј ако го земете Марио за 20м. алал да вие :cuc:

Не најдовте вака прости ни земавте 32м за Коста, уште 20ина м. ако земете и за Луис :cuc:

Ама тоа е, кога Коста е најефтина можна опција нормално е 32м. да плати екипа што веќе има 3ца напаѓачи во својот тим.

Него ај да не терам оф топик, знам дека супер замена ќе најдете за него, цел милениум сте имале добри напаѓачи (y)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Еј ако го земете Марио за 20м. алал да вие :cuc:

Не најдовте вака прости ни земавте 32м за Коста, уште 20ина м. ако земете и за Луис :cuc:

Ама тоа е, кога Коста е најефтина можна опција нормално е 32м. да плати екипа што веќе има 3ца напаѓачи во својот тим.

Него ај да не терам оф топик, знам дека супер замена ќе најдете за него, цел милениум сте имале добри напаѓачи (y)
па Манџукич е ем појак ем поефтин а и со години не се нешто многу разлика, така да супер трансфер

иначе нели Коста беше 38М?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
па Манџукич е ем појак ем поефтин а и со години не се нешто многу разлика, така да супер трансфер

иначе нели Коста беше 38М?
32м. е.

Ти Челзи го сметаш за тим што напразно фрла пари ?????
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
32м. е.

Ти Челзи го сметаш за тим што напразно фрла пари ?????
Па ако гледаш така сите топ тимови напразно фрлаат пари, а и не се твои парите па да ги броиш :)

А за Коста ако ме прашуваш немам некое високо мислење, изигра све на све 3-4 месеци на топ ниво и да не беше натурализиран немаше ни да биде повикан на Светсково. Да не ме сфатиш погрешно не го ругам зашто потпиша за тимот за кој навиваш па од инат го зборувам ова, само мое мислење е дека е доста преценет моментално.


иначе 32М фунти=38М евра
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Па ако гледаш така сите топ тимови напразно фрлаат пари, а и не се твои парите па да ги броиш :)

А за Коста ако ме прашуваш немам некое високо мислење, изигра све на све 3-4 месеци на топ ниво и да не беше натурализиран немаше ни да биде повикан на Светсково. Да не ме сфатиш погрешно не го ругам зашто потпиша за тимот за кој навиваш па од инат го зборувам ова, само мое мислење е дека е доста преценет моментално.


иначе 32М фунти=38М евра
Не те прашувам али добро што си кажа :D
Не бе, не те сфаќам погрешно и јас исто мислење имав.

Добро сепак изгубени во преводотв на париве сме биле, ние по англиски ги рачунаме :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom