Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Спортскиот директор на Севиља.:cuc:
Рачунајте дека 75% од работите во клубот се водени од Венгер, Газидис е поставен како некоја статуетка, се грижи само за финансиите, појма нема од фудбал.Кога ќе си отиде Венгер не треба да ја повториме истата грешка како Јунајтед со Вудвард, кој мирно спиеше врз стручноста на Фергусон, после неговото заминување донесе неколку катастрофални одлуки од фудбалски аспект.
А и ако видиме сите големи тимови работат со добар спортски директор, значи прво сметам дека треба тоа да се реши па да се донесе нов тренер.Исто и бордот треба да се подмлади малце, свежа крВ и нови идеи.
 
Последно уредено:
R

red.devil

Гостин
Спортскиот директор на Севиља.:cuc:
Рачунајте дека 75% од работите во клубот се водени од Венгер, Газидис е поставен како некоја статуетка, се грижи само за финансиите, појма нема од фудбал.Кога ќе си отиде Венгер не треба да ја повториме истата грешка како Јунајтед со Вудвард, кој мирно спиеше врз стручноста на Фергусон, после неговото заминување донесе неколку катастрофални одлуки од фудбалски аспект.
А и ако видиме сите големи тимови работат со добар спортски директор, значи прво сметам дека треба тоа да се реши па да се донесе нов тренер.Исто и бордот треба да се подмлади малце, свежа крв и нови идеи.
Извини шо ти се избацувам вака, ама Вудвард ја доби улогава откако се пензионира Фергусон. Тандем беа Гил и Фергусон а двајцата си заминаа истата година.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Wenger on Lucas Perez's lack of match time:
"It is true that he deserves a go because he scores goals and is a good player.
Yes, he is pushing on the door but I have many strikers. I have Giroud, Welbeck, Walcott, Alexis & Lucas."
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Тренерот на младинците Андреа Јонкер ќе стане тренер на Волвсбург, заедно со Љумберг како асистент.Ќе треба да се најдат нивни замени.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Тренерот на младинците Андреа Јонкер ќе стане тренер на Волвсбург, заедно со Љумберг како асистент.Ќе треба да се најдат нивни замени.
А замена за Венгер најдовме?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Убаво е пример да се напраи споредба и со некој Ш клуб, па да видиме кај сме :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Претпоставувам дека на 95% од нашите фанови буквално не боли кур дали ќе фатиме топ4 или не.И искрено веќе за кур ни е.

Колку и да сме даун со расположение(фановите) и колку и да сме мизерни со тоа што го покажуваме на терен,сепак многу е досадно 2 недели без Арсенал,а притоа да се игра клупски фудбал.Затоа утре се враќаме на стандардните и неизбежливите нервози што ќе ни ги приредат нашите фудбалери поради незаинтересираноста,неорганизираноста на теренот,немотивираноста,слабиот психички карактер,плашливоста и пичкарството.
Последните две гостувања на Енфилд два пати се вадат у 90та за реми.За тоа,за овосезонската утакмица 3-4 и за сјајното и најпосакуваното топ4 место на Кроенке и дружината мора победа утре.

Досадно ми е,не за друго...
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Искрено очекувам победа денес дека Пул се исто тиња во последно време. Штета што нема да можам да ја гледам, ќе биде добар фудбал, го осечам
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Секогаш сме им ја враќале формата на ваквите тимови.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Кога последен пат сме изгубиле од Ливерпул 2 пати у сезона?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom