Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Интересен играч овој Лукас, за минутите што ги добива добра статистика има на голови/асистенции. Озил решил сезонава голгетер да станува а не асистент, повеќе голови од асистенции има сезонава.

Одамна немаме некој тим тепано со над четири голови, убаво било.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај преку Жиру ќе се помине некако, ама Бентнер и Велбек :/
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
Дечки да знаете пуштени се поединечните карти за Лудогорец - Арсенал, можете да си купите на Eventim и се доста поефтини од тие што ги нудат на купикартизасе. Пишав и во facebook групата али некој од админите ми го избришал(којзнае зашто).
Поздрав
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Koscielny on Wenger: “If I’m with the France team, with Arsenal, it’s because of him. He’s the one who brought me here. He’s the one who had the balls to buy me from Lorient when I was a nobody."

Вакви изјави ретко читам, ако остане со ваков став би ја завршил кариерата кај нас(освен ако веќе не ни треба).
 
P

psychostasia

Гостин
Па и да не ни треба, треба да го чуваме до крај. Ваков дефанзивец сме немале одамна.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Уште еднаш-Arsène's success can not be measured in terms of trophies only, it basically can't.
Нека му е среќен роденденот и уште многу години да ни е менаџер!
Утре пичките од играчи да изгинат на терен за него.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Денес Арсенал би требало да си тепа така? Повредени суспендирани нешто? (битни играчи)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Денес Арсенал би требало да си тепа така? Повредени суспендирани нешто? (битни играчи)
Повредени има, за тепање ќе тепа.Од составот што доминираше последниве натпревари само Казорла е повреден, Џака суспендиран, ама на Џака е тотално во најмала рака покриена позиција со Елнени и Кок. Другиве веќе долго време се повредени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom