Фан Клуб: Арсенал

Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Давид пишал дека денаска и двајцата ќе биле на медицински. За Мустафи е океј не е толку лош, ама вротиов слабо некако иако не сакам да судам пред време.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Овој од Депортиво не го знам али овој Мустафи нејкам ни да го коментирам пошо мислењето шо го иам за него почнува на буквата Д само ке речам катастрофален пазар овој трансфер период кој ке има ефект по мое мислење негативен (се надевам грешам)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Анри станал помошник тренер на Мартинез во Белгиската репрезентација.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Читам Заза у Вест Хем ќе идел.
Го неам глеано овој од Депортиво, до душа го неам глеано ни Заза нешто многу, ама од другариве што навиваат за Јуве слушам дека Заза бил ѕвер...
На крајот ќе испадне дека Вест Хем ќе напраат подобар пазар од нас.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Читам Заза у Вест Хем ќе идел.
Го неам глеано овој од Депортиво, до душа го неам глеано ни Заза нешто многу, ама од другариве што навиваат за Јуве слушам дека Заза бил ѕвер...
На крајот ќе испадне дека Вест Хем ќе напраат подобар пазар од нас.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
Читам Заза у Вест Хем ќе идел.
Го неам глеано овој од Депортиво, до душа го неам глеано ни Заза нешто многу, ама од другариве што навиваат за Јуве слушам дека Заза бил ѕвер...
На крајот ќе испадне дека Вест Хем ќе напраат подобар пазар од нас.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Заза-пеналџијата :pos::pos::pos:

Саного е подобар од него.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Venger go svede zasiluvanjevo da se nadevamo deka ce se pogodel napagjacot, decki ako sakame tim treba da se ide kaj atletiko so 100 m vo torba i grizman na emirati. Vaka kako vest hem ce ne tretiraat. Zatoa i nemaat strav koga igraat so nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ја кажав тоа мене што ми пренесуваат другари што го следат Јуве, не кажав моја оценка за него.
А вие не го хејтајте одма Заза, оставете му простор да се покаже во ПЛ :icon_lol:
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082

http://www.arsenal.com/news/news-archive/20160826/asano-loaned-to-stuttgart-
Кембел (y)
The 24-year-old said: “When I realised I was not going to play as much as I wanted I thought it would be better to go on loan. In reality going on loan has been my request.

“I have ambition, I want to play, and I love football. Truth is I don’t feel comfortable not playing every Sunday. I don’t want to settle for less.

Here’s where a few shots were fired…

“Another person could stay at Arsenal, have a good wage, live in a nice city and not playing, but I prefer to leave comfort aside and fight for my dreams. I want to prove I have what is needed to play the game.

‘The coach told me he would have liked me to stay, but playing is my priority and if I’m not 100% on his plans then I prefer to go on loan and play football.”
 
Последно уредено:

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Venger go svede zasiluvanjevo da se nadevamo deka ce se pogodel napagjacot, decki ako sakame tim treba da se ide kaj atletiko so 100 m vo torba i grizman na emirati. Vaka kako vest hem ce ne tretiraat. Zatoa i nemaat strav koga igraat so nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
T

Todd Solondz

Гостин
Venger go svede zasiluvanjevo da se nadevamo deka ce se pogodel napagjacot, decki ako sakame tim treba da se ide kaj atletiko so 100 m vo torba i grizman na emirati. Vaka kako vest hem ce ne tretiraat. Zatoa i nemaat strav koga igraat so nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Секој трансфер се сведува на надеж дека ке се погоди играчот, небитно дали се рабти за Гризман или Перез. Многу поголеми играчи од Гризман правеле трансфери за огромни суми па во новиот клуб биле бетер од Жервињо.
Потрошивме 100 милиони фунти и ги појачавме трите најлабилни позиции во тимот, намалете малку со негативноста.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
Дека ПСЖ ќе освои ЛШ и дека ќе завршиме 5ти?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom