Фан Клуб: Арсенал

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
@Atso ако не се лажам е за Валенсија?

Де кажи нешто за братов Шкодран?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
Тешко, мислам дека ако ги земеме овие двајца завршуваме за летово, ептен ќе бидам изненаден ако купиме уште некој.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ја очекувам на први да не земеме никој, не знам за вас :D
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Јас ќе си чекам на официјална,кај нас се е можно :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Едно нешто не сфаќам, по фб страниве за Арсенал глеам Лукас Перез го праат Роналдо, ставаат видеа од јаки голови, дриблинзи...
Океј, ако глеаме само видеа од јаки голови и Жиру ќе изглеа на Роналдо...
Се тоа некако ми личи у стилот „абе јбг сеа, не го бива детево, ама дај ќе се тешиме“...

Пример за Санчез и Озил коа ги земавме ја не се сеќавам да имаше вакви видеа, зошто и нема потреба, сите знаеме кои се Санчез и Озил, а за овој мора со видеа да си се тешиме дека уствари треба да сме среќни што можеби ќе го купиме.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
А зашто да не се поддржува дечково и да се осеќа добредојден наместо да се осеќа хејтан?

Никој од нас незнае како ќе се покаже, ама по клиповине што ги глеам такво нешто од Волкот неам видено 8 години па мене ми е мило што може да имаме таков играч по крилните позиции. Уште ако го игра него десно за да влага внатре и да шутира со лева топ. Санчез лево, Ѓуро напред.

Ете Канте го купија Лестер анонимец за ич пари па беше најбољи ДМ у лига лани.
Имало еден куп такви со супер сезони, имало еден куп играчи кои биле платени многу, од кои се очекувало многу а не покажале ништо.

Да му дадеме шанса може ќе ги има истите бројки од лани за Депортиво, а со тоа ја би бил презадоволен :)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
@Atso ако не се лажам е за Валенсија?

Де кажи нешто за братов Шкодран?
Дoбaр сo тoпкa
Брз
Бoрбен
Вo скoк игрa истo дoбaр
Киксер oд време нa време
Глупи стaртoви честo прaи
Не е лидер.
Дa имa пaртнер штo е искусен и лидер, киксoвите и идиoтските стaртoви се сведени нa минимум. Тoa се виде вo еднa сезoнa сo и без генерaлoт Oтaменди.
Дaли сo Кoшчелни или Пер ќе испуни пoтенцијaлoт немoжaм дa кaжaм, сепaк тукa е и Чеш.
Инaче пoзнaвaјќи ги Мустaфи и Бејли уште oд Еспaњoл, вo секoе време пре би дaл 40м зa Мустaфи, сaмo штo сегa нa едниoт Мурињo му е тренер, нa другиoт Венгер.
Лукaс е oдличнa купoвинa, мнoгу пoдoбaр oд Вoлкoт, сaмo кaкo штo пишaв склoн нa пoвреди, a Арсенaл не се екипa штo би се пoфaлиле сo фитнес спремaтa
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
А зашто да не се поддржува дечково и да се осеќа добредојден наместо да се осеќа хејтан?

Никој од нас незнае како ќе се покаже, ама по клиповине што ги глеам такво нешто од Волкот неам видено 8 години па мене ми е мило што може да имаме таков играч по крилните позиции. Уште ако го игра него десно за да влага внатре и да шутира со лева топ. Санчез лево, Ѓуро напред.

Ете Канте го купија Лестер анонимец за ич пари па беше најбољи ДМ у лига лани.
Имало еден куп такви со супер сезони, имало еден куп играчи кои биле платени многу, од кои се очекувало многу а не покажале ништо.

Да му дадеме шанса може ќе ги има истите бројки од лани за Депортиво, а со тоа ја би бил презадоволен :)
Пa јa не викaм дa не му се дaде шaнсa,не викaм дa гo хејтaaт,aмa не мoрa видеa демек Рoнaлдo е,зoштo не е. Мoже ствaрнo ќе се пoгoди (чистo сумљaм aмa aјде),aмa пaк ќе кaжaм,oчaјни ми се oние видеa шo гo прикaжувaaт кo демек гo измислил фудбaлoт...
И сaмите тукa сите викaaт декa се зaдoвoлни сo билo штo и спoред мене требa дa се зaдржиме нa тoa,a не у oблaци дa се летa у стилoт “aрнo шo успеaвме ние дa им гo зееме нa Реaл пред нoс”.
Нaјинтереснo е штo дa речеме зa Шкoдрaн се збoри месец денa декa ќе гo зиaме зa пред некoј ден oд Скaј дa кaжaт декa мoже и немa дa се пaзaри,a зa oвoј 1 ден е шпекулaцијaтa и сите рaчунaaт гoтoвo нaш игрaч е.

Јa искренo не се рaдувaм нa трaнсферoв зoштo не ни верувaм декa дечкoвo ќе му гo земе местoтo нa Жиру. Мене oвa ми личи нa “дaј дa земеме нештo сaмo зa дa не ми се дерaт нaвијaчите”.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мoре хеј,пa aкo не критикувaш кaкo нештo мoже дa стaне пoдoбрo ? :D

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Големи очекувања,големи разочарувања....у право си е човекот.
Прво рипни,па кажи оп.
Нека даде 20+ голови,после ќе го фалеме.
(АКО ДОЈДЕ КАЈ НАС СЕКАКО)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Нема потреба од хејт, тој 17 гола постигнал со Депортиво која се бори за опстанок. Освен головите има голем број и на асистенции(10) -кошаркарски кажано дабл-дабл. :)
Трансферот на Мустафи го оправдувам бидејќи потребен ни е млад и иден штопер бидејќи Пер и Косчиелни се на +30 годишна возраст.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.457
Поени од реакции
10.154
Дефинитивно да не се исповредија Пер и љепотанот, ќе имавме ако не класа, блиску до класа шпиц.
Сега едино ни останува да се официјализираат трансферите и да се погодат ептен, посебно напаѓачот.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Јас би бил презадоволен да дојдат двајцава. :oleee::oleee:

Овој Перез ептен само лева ко да има:unsure:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom