Фан Клуб: Арсенал

T

Todd Solondz

Гостин
Би сакал само да се продолжат договорите што се за продолжување и да се купи напаѓач. Сите конкуренти прават реконструкција на тимовите, многу тешко некој од нив да изгази сезонава со неуигран состав. Константноста е најважен фактор за освојување на првенството а би требало да имаш уигран тим за да бидеш константен. Затоа несакам големи промени во играчкиот кадар. Венгер неколку години работи на изградба и уигрување на составот па еве му одлична шанса да покаже што има изградено.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Чех
Белерин-Пер-Убавиот-Монреал
Џака-Кокелан
Чемберлејн-Вилшер-Волкот
нов напаѓач

Вака нешто би требало да изгледа составот со Ливерпул ако нема плус повреда.Доколку не се купи напаѓач,Волкот напред а на крило куров мој...Може Гнабри,а може и Вилшер крило со тоа што би се вклучил и Еленени,шо нема шанси знаејќи го Венгер. Ако земеме напаѓач ќе имаме солиден состав за со Ливерпул.Ако не,ќе биде смешно. Има и др. опции како со Кембел(ако не си оди) или Гибс лево крило:icon_lol:

https://twitter.com/AFCAMDEN/status/756135477506220033

Ха, се чудам само како може вакви вести уште да ме изненадуваат
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Чех
Белерин-Пер-Убавиот-Монреал
Џака-Кокелан
Чемберлејн-Вилшер-Волкот
нов напаѓач

Вака нешто би требало да изгледа составот со Ливерпул ако нема плус повреда.Доколку не се купи напаѓач,Волкот напред а на крило куров мој...Може Гнабри,а може и Вилшер крило со тоа што би се вклучил и Еленени,шо нема шанси знаејќи го Венгер. Ако земеме напаѓач ќе имаме солиден состав за со Ливерпул.Ако не,ќе биде смешно. Има и др. опции како со Кембел(ако не си оди) или Гибс лево крило:icon_lol:
А Ивоби? :D
Добро сме покриени барем на таа позиција.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Edinstveno dobro od minatata sezona e Iwobi. Ocekuvam da startuva silno vo novata sezona i da go isprati Teo vo penzija i Ox vo Premiership.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Чех
Белерин-Пер-Убавиот-Монреал
Џака-Кокелан
Чемберлејн-Вилшер-Волкот
нов напаѓач

Вака нешто би требало да изгледа составот со Ливерпул ако нема плус повреда.Доколку не се купи напаѓач,Волкот напред а на крило куров мој...Може Гнабри,а може и Вилшер крило со тоа што би се вклучил и Еленени,шо нема шанси знаејќи го Венгер. Ако земеме напаѓач ќе имаме солиден состав за со Ливерпул.Ако не,ќе биде смешно. Има и др. опции како со Кембел(ако не си оди) или Гибс лево крило:icon_lol:
Каков очај од тим, сезоната ќе ни биде завршена веќе до средината на септември.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Iwobi ke igra za nigerija na olimpijadata
И Гнабри е повикан за Германија.

остај тоа што пола играчи нема да бидат спремни за првите две кола, мене ме загрижуваат припремиве, некако многу доцна почнаа.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.414
Фала курцу конечно сезонава ќе завршиме надвор од топ4, па ќе му удрат клоци на сенилниов.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Фала курцу конечно сезонава ќе завршиме надвор од топ4, па ќе му удрат клоци на сенилниов.
Мисли дека ќе заврши надвор од топ 4. У г*з ќе се е*е ама 4-место гарант ќе заврши.

Мене ме нервира само тоа што сите му викаат веќе 2-3 години уназад да купи асален шпиц и пак не купува. Не можеме да освоиме титула само поради тоа што фалат головите од напаѓачите. Средината и крилата дадоа онолку голови колку што треба, може дури и повеќе од што треба. Одбарана и да не купи мислам дека ќе издржиме некако.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Мисли дека ќе заврши надвор од топ 4. У г*з ќе се е*е ама 4-место гарант ќе заврши.

Мене ме нервира само тоа што сите му викаат веќе 2-3 години уназад да купи асален шпиц и пак не купува. Не можеме да освоиме титула само поради тоа што фалат головите од напаѓачите. Средината и крилата дадоа онолку голови колку што треба, може дури и повеќе од што треба. Одбарана и да не купи мислам дека ќе издржиме некако.
Но, Жиру отвара простор. Благодарение на него дефанзивците се полнат со голови и дел од централните позиции. Нема никаква потреба од напаѓач кога еден игра за сите. Велбек како и да е ќе се врати во март таман кога ѕвездата ќе се умори.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Чех
Белерин-Пер-Убавиот-Монреал
Џака-Кокелан
Чемберлејн-Вилшер-Волкот
нов напаѓач

Вака нешто би требало да изгледа составот со Ливерпул ако нема плус повреда.Доколку не се купи напаѓач,Волкот напред а на крило куров мој...Може Гнабри,а може и Вилшер крило со тоа што би се вклучил и Еленени,шо нема шанси знаејќи го Венгер. Ако земеме напаѓач ќе имаме солиден состав за со Ливерпул.Ако не,ќе биде смешно. Има и др. опции како со Кембел(ако не си оди) или Гибс лево крило:icon_lol:
Мислам дека елнени ќе игра во средина пред Џака или кокелан на старт.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Ivan Gazidis has talked about Arsenal’s transfer intentions, and has hinted that the club will look to the lower leagues to find players, in much the same way that Leicester did.
:zver:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom