Фан Клуб: Арсенал

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Бооооооооооа добар филинг , конечно еден викенд да не служи среќата.
Денес најдобри ,Начо, Жиру, Озил, Алексис колку не му беше денот тоа е чудо,Чемберс исто добро ко замени Кош, се надевам ништо сериозно.
Како бе неаме играш што може да брца голче од дистанца, ми се стемнува кога вртиме сучиме од страните....
Нека се множат победиве и ајде сега мушки до крај!!!!
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Одамна нешто толку не ме израдувало, мајка ми ми го бара изгубениот глас аххахахахах
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Алексис мора под итно да ја врати формата, најпотребен ќе биде во овие последни месеци од сезоната.

Се на се, добро испадна, пред пеналот беве рамноправни, Ремзи изигра одлично во средината, шутот од друга страна му е ептен изместен.
После црвениот јасно беше како ќе тече утакмицата, удривме со сите сили, многу промашувња, неизградени шутови и фантастични одбрани, се одеше кон едно разочарувачко реми, арно ама.. ;)

Озил се извади за лошата игра на крај, тоа се тие асистенции.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Санчез копито,ме утепа цела утакмица.
Венгер со мадиња ко Земјава. Мајсториште :cuc:

Да се молиме со Кошелни да не е ништо посериозно.Без него не гледаме титула.
 

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Ко детенце мало сум се радувал аоооооооо Дани ми го направи денот топ срценце злато највише се радувам тој што ја реши душава ми се наполни никад олку не ме израдувале Дани мора да игра сеа прв тим после ова и мислам Алексис не треба да игра во ФА нека одмори малце не е во форма. Босшиелни не смее да биде повреден најважен играч во одбрана ни е. Инаце дефинитивно Англија има најслаби судии во светот!
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
https://www.facebook.com/ArsenalTSN/videos/1127127003978540/

Она шо го приметив дека Озил се моли пред да го изведе слободниот :D

Иначе за мене денес најдобар беше Ремзи. Ете ако до сеа не ја контролирал средината, денес пиле не можеше да прелета шо се вика. Имаше добри и точни пасови, само да го поправи шутот/реализацијата.
Алексис катастрофа, го тупи пак со дриблање, башка уште се одбива како топче на флипери од противничките одбрамбени...
Жиру колку сака нека се трудел за мене денес не беше добар. Волкот беше каде каде подобар од него, башка Волкот конечно го видов да игра со желба и жар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom