Фан Клуб: Арсенал

Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Лаказет, Омабејанг, Ибра/Кавани, Игуаин,Бензема(зависи од Агуеро). Има и други поефтини опции, но овие се класа.
Според мене опишани.
Лаказет-поима немам како ке се снајде плус имаше само една добра сезона,не е класа играч каков што барате.

Омабејанг-овој ти е нешто налик на Волкот со малце подобар финиш.

Ибра/Кавани- Ибра и последниот напаѓач во светото да е нема да биде купен од страна на Венгер, а второ и стар играч е. Кавани не си оди во никој случај освен ако не искешираме 70м.

Игуаин - Според мене овој не е класа играч, класа играч ти е човек што под притисок знае да игра. Ако си прател лани барем малце шпанско потсети се на последните 10 утакмици од Иниеста. Цела сезона ја изигра млитаво ама последните што се играа под притисок за титула он беше меѓу најдобрите. А овој неможе пенал да погоди кога е под притисок.

Бензема- Мислиш дека Венгер ако го сакаше немаше да искешира пари за него. А според мене типот не ни сака да си оди од Реал, си го лади к*р*т со овие веснициве.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Според мене опишани.
Лаказет-поима немам како ке се снајде плус имаше само една добра сезона,не е класа играч каков што барате.

Омабејанг-овој ти е нешто налик на Волкот со малце подобар финиш.

Ибра/Кавани- Ибра и последниот напаѓач во светото да е нема да биде купен од страна на Венгер, а второ и стар играч е. Кавани не си оди во никој случај освен ако не искешираме 70м.

Игуаин - Според мене овој не е класа играч, класа играч ти е човек што под притисок знае да игра. Ако си прател лани барем малце шпанско потсети се на последните 10 утакмици од Иниеста. Цела сезона ја изигра млитаво ама последните што се играа под притисок за титула он беше меѓу најдобрите. А овој неможе пенал да погоди кога е под притисок.

Бензема- Мислиш дека Венгер ако го сакаше немаше да искешира пари за него. А според мене типот не ни сака да си оди од Реал, си го лади к*р*т со овие веснициве.
Не е само Венгер да искешира.Треба и РМ да се согласат.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
@Факе тоа за секој од погоре наведените важи, за тоа не ни сакам да почнам да правам муабет.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Според мене опишани.
Лаказет-поима немам како ке се снајде плус имаше само една добра сезона,не е класа играч каков што барате.

Омабејанг-овој ти е нешто налик на Волкот со малце подобар финиш.

Ибра/Кавани- Ибра и последниот напаѓач во светото да е нема да биде купен од страна на Венгер, а второ и стар играч е. Кавани не си оди во никој случај освен ако не искешираме 70м.

Игуаин - Според мене овој не е класа играч, класа играч ти е човек што под притисок знае да игра. Ако си прател лани барем малце шпанско потсети се на последните 10 утакмици од Иниеста. Цела сезона ја изигра млитаво ама последните што се играа под притисок за титула он беше меѓу најдобрите. А овој неможе пенал да погоди кога е под притисок.

Бензема- Мислиш дека Венгер ако го сакаше немаше да искешира пари за него. А според мене типот не ни сака да си оди од Реал, си го лади к*р*т со овие веснициве.
Епa дoбрo тoгaш aј ќе си седимесo Жиру и ќе си гo лaдименa 4тo...
Кaкo бе мaјку му стaрa Кoстa oтиде у челзи, Фaлкao oтиде у јунaјтед лaни пa сеa у челзи, aјде еве и Ел Шaрaвиќегo спoмнaм (мaдa не знaм дaли е клaсичен нaпaѓaч) сaмo зa нaс никoгaш никoј не е дoстaпен...

Акo дaдеш дoбрa пoнудa и недoстaпнoтo стaнувa дoстaпнo, не е некoјa прегoлемa филoзoфијa тoa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Колку би коштал Хари Кејн?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Да бидеме реални, Жиру да не беше кај нас веројатно ќе се маваше уште во Монпеље или во некој од средина на Лига1 и немаше ни да помисли на ЛШ. Од кога дојде кај нас нема ништо напреднато. Додавањата ужас, визија никаква, спринтот желка во трк ако е со топка најверојатно ќе ја сплетка, шутот ако се погоди арно. Едино што му е така подобро се ударите со глава.

Хари Кејн јас не би го земал, барем не сега. Го гледав со младите на Англија и не покажа апсолутно ништо за да се истакне. Можеби и не се замара толку за репрезентација ама се` ми се чини дека беше чудо за една сезона. Лаказет го видовме како одигра против нас, точно дека една утакмица не е добра слика ама за саат ипол да шутнеш два пати... :coffee:

Јас мислам дека од напаѓачите годинава најдобар пазар направија Јувентус со Дибала. А можеше и Венгер да прати некој во Италија минатата сезона кога веќе гледаше дека нападот ни е најслаб, не мора само по французи да праќа скаути.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Да бидеме реални, Жиру да не беше кај нас веројатно ќе се маваше уште во Монпеље или во некој од средина на Лига1 и немаше ни да помисли на ЛШ. Од кога дојде кај нас нема ништо напреднато. Додавањата ужас, визија никаква, спринтот желка во трк ако е со топка најверојатно ќе ја сплетка, шутот ако се погоди арно. Едино што му е така подобро се ударите со глава.

Хари Кејн јас не би го земал, барем не сега. Го гледав со младите на Англија и не покажа апсолутно ништо за да се истакне. Можеби и не се замара толку за репрезентација ама се` ми се чини дека беше чудо за една сезона. Лаказет го видовме како одигра против нас, точно дека една утакмица не е добра слика ама за саат ипол да шутнеш два пати... :coffee:

Јас мислам дека од напаѓачите годинава најдобар пазар направија Јувентус со Дибала. А можеше и Венгер да прати некој во Италија минатата сезона кога веќе гледаше дека нападот ни е најслаб, не мора само по французи да праќа скаути.
За ова не се сложувам, само ова му е добра страна + играта со глава. Останатото просек.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Кои додавања жити мајка, од репрезентација ќе го бркаа едно време оти пасовите му се околу 60%.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Го бива за асистенции,има добар осет, но тоа не се бара од класичен напаѓач. Најдобрите голови ни се благодарение на него (Џек,Ремзи,Волеите на Подолски). Но за тие асистенции треба да е задолжена средината, не напаѓачот. Кога не и оди на средината, Жиру бескорисен ни е секогаш. Затоа ни треба напаѓач што сам ќе може да си креира шанса.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Link up igrata mu e najjaka strana na Ziru.Za vtrcuvanja i finish ne go biva ama znae da se zagradi primi topka i da podade.Ima mnogu naprednato od prvata sezona.Da se kupi nov napadjac obavezno,no Ziru bi bil odlicna opcija od klupa.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Хари Кејн јас не би го земал, барем не сега. Го гледав со младите на Англија и не покажа апсолутно ништо за да се истакне. Можеби и не се замара толку за репрезентација ама се` ми се чини дека беше чудо за една сезона.
Не верувам, премногу талент покажа за да е за една сезона. Сепак, тешко, нема ни гласини ни ништо - не само за во Арсенал, туку и за во други клубови евентуално... Не сум баш во тек, но веројатно има уште доста од договорот и на Тотенхем не им се брза да го продадат.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Обамејанг Игуаин и Кавани?
Првиот е дупка, вториот не може пенал да погоди под притисок а третиот има само добра игра прикажано во Сериа А во наполи. Бензема, Лакзет и Ибра се имзислени за претходно набројаниве. Лаказет ќе стане играч ала Агуеро, Бенз игра во екипа со Роналдо и е супер солиден а за Ибра треба ли уште да се пишува?
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Го заборавате Велбек.
Како и да гледаш бројчано ни фали уште еден играч,ако сака Венгер да имаме на секоја позиција по 2ца.По крилата сме фул ако Венгер ги смета Велбек и Волкот за крила,што значи напаѓач фали.Ако пак еден од Волкот и Велбек ги смета за напаѓач,тогаш крило треба.Е сега ако еден од Вилшер и Ремзи се надева и на крило да покрива,тогаш според него ништо не ни фали,имајќи во предвид дека позицијата на Кокелин е покриена со Артета и Фламини.Фак.
Мое мислење е дека ќе донесе еден играч,а како што и секогаш Венгер ни кажува и мислам дека нема фан на Арсенал,а да не ја знае реченицава,ако најдеме нешто специјално,достапно и што ќе ни го подобри составот ќе го доведеме како два и два. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom