Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Леле :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
хаха
Добро е .
Ме издупија на ФБ цц
Шнајдерот уште достапен
Skysports:
Understand Man Utd bid for Schneiderlin 10 days ago (under £25m). Didn't meet Saints asking price & was rejected. Also told no contact since
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Доказ дека и Давид не ја кажува вистината е што купивме на таа дата напаѓач и тоа ВЕЛБЕК :D
Овај го диктират од клубот гарант, секогаш 1 до 2 часа пред официјализирање на трансферот ќе се избаци дека сме го купиле.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Леле :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
хаха
Добро е .
Ме издупија на ФБ цц
Шнајдерот уште достапен
Skysports:
Understand Man Utd bid for Schneiderlin 10 days ago (under £25m). Didn't meet Saints asking price & was rejected. Also told no contact since
Сам си се издупи на ФБ.

ПОнетата беше да се види дека не е све точно што ќе пише овој.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не ризикува Венгер да го прегори Кокелан, а уште помалку ќе ризикува да игра со Фламини во тимот, ќе има уште нови играчи, сигурен сум.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Артета сите го отпишавте, не дека е играчиште но добра замена е за Кокелан. И што е најбитно, искуството. Само напаѓач ни треба.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кој Артета, оној шо има 34 години и не изигра 90% од минатата сезона, он може комотно да почне да тренира младинци во тимот и да држи мотивациони говори, за играње нека отстапи место на други.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ако седи на клупа нема да се повредува и секогаш ќе е тука да го замени Кокелан. Исто и Фламини е тука за клизачки стартови со две нозе против копачи. Мислам дека ќе ги задржи и двајцата Венгер и догодина кога ќе им заврши договорот ќе ја појачи позицијата. Сигурен сум дека Артета ќе се пензионира по истекот на договорот.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Ако седи на клупа нема да се повредува и секогаш ќе е тука да го замени Кокелан. Исто и Фламини е тука за клизачки стартови со две нозе против копачи. Мислам дека ќе ги задржи и двајцата Венгер и догодина кога ќе им заврши договорот ќе ја појачи позицијата. Сигурен сум дека Артета ќе се пензионира по истекот на договорот.
Како бе ако седел на клупа немат да се повредвел? На тренинг немојт да се повредит? Ето лани ни на клупа не беше а скоро цела сезона повреден. Единствено според мене не би земвел дмф ако го прекомандуват Џек на таа позиција а греота е да го ограничиш него да не поминвит половина и плус знајме колку е склон на минорни повреди. И според мене ако сакаме да сме главен претендент за ЕПЛ морат уште еден ДМФ-бекап, еден напаѓач кој ќе е различен во стилот на игра од Жиру и лев бек, не дека Начо и Гибс се лоши но мислам дека е можно да се најдит бек кој ќе е подобар офанзивно од Начо и подобар дефанзивно од Гибс. Пошо не сме јунајтед под Ферги па и со еден просек во тимот да освоиме Епл.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Како бе ако седел на клупа немат да се повредвел? На тренинг немојт да се повредит? Ето лани ни на клупа не беше а скоро цела сезона повреден. Единствено според мене не би земвел дмф ако го прекомандуват Џек на таа позиција а греота е да го ограничиш него да не поминвит половина и плус знајме колку е склон на минорни повреди. И според мене ако сакаме да сме главен претендент за ЕПЛ морат уште еден ДМФ-бекап, еден напаѓач кој ќе е различен во стилот на игра од Жиру и лев бек, не дека Начо и Гибс се лоши но мислам дека е можно да се најдит бек кој ќе е подобар офанзивно од Начо и подобар дефанзивно од Гибс. Пошо не сме јунајтед под Ферги па и со еден просек во тимот да освоиме Епл.
Начо ги исполнува условите за идеален лб како што опиша. Лани беше просек,оваа година е многу подобрен и офанзивно и дефанзивно.[DOUBLEPOST=1435690355][/DOUBLEPOST]Еден бенд да си направат не ќе да е лошо :D
 
Последно уредено:

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.652
Вајда нема да купи ДМФ за да не му ја скрати кариерата на Биелиќ.:unsure:
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Уште ми е криво за Полди и уште мислам дека ако играше доволно ќе беше страшен играч ама...
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Inace Diabi bil na 80iljadi funti nedelno boze sacuvaj ... Dral ne
200k oslobodeni od Poldi i Diabi, 100ka za Petre, 100ce ke cuvame u budzetot za Benz :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom