Фан Клуб: Арсенал

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Нека го служи здравје Петре наш и само клин шитс да броиме.:aplauz::aplauz::aplauz:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Лани ја делеше златната ракавица со Војчех :D
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.456
Поени од реакции
10.153
Не знам дали имаш приметено ама сезонава, посебно во вториот дел, Казорла ја игра истата улога кај нас, како Верати во ПСЖ.Исто мислам дека Вилшер може комотно да ја игра таа улога, има експолизвност и супер дриблинг.
Казорла при пресинг на противникот со дриблинзи на мал простор исфрла два-тројца играчи и отвара простор за контра.Уште една генијална идеја на Венгер, со менување на позицијата на некој играч, исто како со Артета што направи и многу други играчи назад низ годините.
Така направи и со најдобриот.The rest is history. :cool:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.487
Поени од реакции
62.214
Кога сме кај фактите

Фабрегас кога потпиша за нас истата сезона славевме трофеј(непобедливи), истото се случи и со Челзи оваа сезона(само не непобедливи), а наредната сезона Челзи славеа трофеј(2005).
Леман исто така потпиша на 33 годишна возраст и истата сезона беше во тимот на непобедливите.

Дали ќе се повтори историјата? :D
:D

Малата разлика со Фабрегас е тоа што беше инструментален за успехот на титулата на Челси, а не одигра ниту еден меч за Арсенал во ПЛ.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Тежок е Видал, особено поради фактот што Јуве се откажа од неколку клучни фудбалери, а ќе го изгубат и Погба. НЕ верувам дека Алегри туку така ќе го продаде, особено што е под договор. Сепак, искрено, не гледам каде би играл во тимот. На чие место ? Не е само да се земе, мора да му се најде и место. Сеа ако го земиме, сите ќе свршваме тука, бидејќи е работник пред се на терен, но реално да ја согледаме ситуацијата, не ни треба. Ни треба топ голгетер. А таков не гледам кој што е слободен и кој што би дошол кај нас. Ибра е еден од нив, но тежок случај е тој. И не реален.
Погба изјави самито тој дека до година не планира да си оди од Јуве и даде своја согласност, би го продале само за луда сума а досега се е само шпекулација. Toа што председателските кандидати го користат како поенче за гласови на изборите е друга причиа и плус пробват да го убедат уште одсега да оди како што направија со Фабрегас преку прес лајна јадење до макс.

Јуве и денес јасно и гласно кажа дека Видал и Погба не се на продажба по милионити пат. Арсенал не ни пратил понуда туку само прашал за информации а Марота респективно ги одбил кажувајќи дека не е за продажба а самиот Видал изјави дека сака да ја заврши кариерата во Јуве, овие веснициве само за да се продават создават некоја несалам приказна ама за жал во Англија тоа очигледно врви па кога успеа еден фан преку твитер да излажи и да стигни таја 'вест' како топ тема на сите весници мочај се.

Јас искрено би тргнал по Фалкао знам дека не го сакате и во Манчестер не беше баш сјајен поради бројни причини, Лаказет би бил одличен трансфер па дури и Луиз Адриано за парите (8мил), ако не и Љоренте го продаваме за вас со попуст :D штета што така педерски си ојде Ван Перси иначе и тој е во слободните.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.456
Поени од реакции
10.153
Погба изјави самито тој дека до година не планира да си оди од Јуве и даде своја согласност, би го продале само за луда сума а досега се е само шпекулација. Toа што председателските кандидати го користат како поенче за гласови на изборите е друга причиа и плус пробват да го убедат уште одсега да оди како што направија со Фабрегас преку прес лајна јадење до макс.

Јуве и денес јасно и гласно кажа дека Видал и Погба не се на продажба по милионити пат. Арсенал не ни пратил понуда туку само прашал за информации а Марота респективно ги одбил кажувајќи дека не е за продажба а самиот Видал изјави дека сака да ја заврши кариерата во Јуве, овие веснициве само за да се продават создават некоја несалам приказна ама за жал во Англија тоа очигледно врви па кога успеа еден фан преку твитер да излажи и да стигни таја 'вест' како топ тема на сите весници мочај се.

Јас искрено би тргнал по Фалкао знам дека не го сакате и во Манчестер не беше баш сјајен поради бројни причини, Лаказет би бил одличен трансфер па дури и Луиз Адриано за парите (8мил), ако не и Љоренте го продаваме за вас со попуст :D штета што така педерски си ојде Ван Перси иначе и тој е во слободните.
Марота у кафана ти ги кажуваше овие работи?

Ви ставив у ваш фан клуб линк од Дејвид,Arsenal not interested in signing Vidal.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Марота у кафана ти ги кажуваше овие работи?

Ви ставив у ваш фан клуб линк од Дејвид,Arsenal not interested in signing Vidal.
Да бе дури пиевме бокалче :D

Мајтап на страна информацијава е од ЏДМ и СКАЈ, сега ти ако сакаш вервај ако сакаш не :) Не беше тоа никакво деградирање на клубот кој баш ви го почитувам туку едноставно вест од изоври кои ги сметам за порелевантни од Дејвид и остала багра :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.456
Поени од реакции
10.153
Да бе дури пиевме бокалче :D

Мајтап на страна информацијава е од ЏДМ и СКАЈ, сега ти ако сакаш вервај ако сакаш не :) Не беше тоа никакво деградирање на клубот кој баш ви го почитувам туку едноставно вест од изоври кои ги сметам за порелевантни од Дејвид и остала багра :)
Ости ти што сметаш глеј што е.
Ди Марцио ама никако не е порелевантен од Дејвид,тоа е факт...Така да јас не ти давам мислење туку факт. :D Друго за Скај што викаш,исто ви објасни @IgorChete што и какко,да не се повторуваме. :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Ости ти што сметаш.глеј што е.
Ди Марцио ама никако не е порелевантен од Дејвид,тоа е факт...Така да јас не ти давам мислење туку факт. :D Друго за Скај што викаш,исто ви објасни @IgorChete што и какко,да не се повторуваме. :)
Не зборав за SKY SPORTS вашето чкарт е :D :D туку за SKY италијанското али како и да е, и да постоела понуда сигурен сум едно 1000.4% дека Видал не би не напуштил и дека Марота не би ја прифатил понудата па да и би бил Арсенал заинтересиран.

Значи пак ќе речам немам ништо против клубот ваш не ви го ни деградирам баш го поштовам и мие симпатичен како тимче.

Него да те викниме на бокалче др пат :D со Марота ? :)

Патем зошто не Арда Туран? Чоекот сака да го напушти Атлетико и сакал во Премиер Лига? Одлично би се вклопил кај вас
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.456
Поени од реакции
10.153
Не зборав за SKY SPORTS вашето чкарт е :D :D туку за SKY италијанското али како и да е, и да постоела понуда сигурен сум едно 1000.4% дека Видал не би не напуштил и дека Марота не би ја прифатил понудата па да и би бил Арсенал заинтересиран.

Значи пак ќе речам немам ништо против клубот ваш не ви го ни деградирам баш го поштовам и мие симпатичен како тимче.

Него да те викниме на бокалче др пат :D со Марота ? :)

Патем зошто не Арда Туран? Чоекот сака да го напушти Атлетико и сакал во Премиер Лига? Одлично би се вклопил кај вас
Може со Маротица :D

Ни треба играч што ќе покрие позиција ДМФ,Арда сигурно не е за таму. :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Може со Маротица :D

Ни треба играч што ќе покрие позиција ДМФ,Арда сигурно не е за таму. :)
Туран е играчиште што мислам дека секој тим вреди да го има а кај вас мислев поради цврстина, желба и карактер едноставно победник е чоекот. Одма би го зел во Јуве со две раце и би го форсирал зад напаѓачи па би баталил и преговори и тактики за Оскар и Иско.

Ако е веќе за ДМФ работата Матуиди? Фанцузин и ефтин баш по кројот на Венгер.

Криво ми е што никој од Англија така поголем клуб не се ни опулва во Алан од Удинезе кое играчиште е само а доста млад и ефтин за талентот кој го има.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.456
Поени од реакции
10.153
Туран е играчиште што мислам дека секој тим вреди да го има а кај вас мислев поради цврстина, желба и карактер едноставно победник е чоекот. Одма би го зел во Јуве со две раце и би го форсирал зад напаѓачи па би баталил и преговори и тактики за Оскар и Иско.

Ако е веќе за ДМФ работата Матуиди? Фанцузин и ефтин баш по кројот на Венгер.

Криво ми е што никој од Англија така поголем клуб не се ни опулва во Алан од Удинезе кое играчиште е само а доста млад и ефтин за талентот кој го има.
Кај ќе ти го даде ПСЖ Матуиди,не заебавај. :) Алан не го знам шо играч е,не пратам баш Серија А.
Иначе го сакавме Жнајдерлин уште од лани летото,ама изгледа у Јунајтед ќе заврши.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Кај ќе ти го даде ПСЖ Матуиди,не заебавај. :) Алан не го знам шо играч е,не пратам баш Серија А.
Иначе го сакавме Жнајдерлин уште од лани летото,ама изгледа у Јунајтед ќе заврши.
Лумпува втора сезона Матуиди за да си оди, не знам на кој клуб од Серија А му побараја 25м евра за него.


Ненормално квалитетен играч и најконстантен во средината на Удинезе, го прегледваја пораи Исла, Санчез, Переира. Го изеде Погба жив и Тевез исто, Удинезе не го дава испод 20-25мил ама вреди играчов види ги двете клипчиња пособено второто, не е типично 'и јас сум јак да напрајш компилација на yt' едноставно ѕвер е секоај позиција на средината на теренот ја игра и е одличен во истите, а пази DMF е и еден од оние со најдобра статистика на крадени топки а има одличн брзина и дриблинг...

Allan Marques Loureiro (born 8 January 1991 in Rio de Janeiro) is a Brazilian footballer who currently plays as a defensive midfielder for Italian club Udinese. Normally a defensive midfielder, Allan is known as a dynamic midfielder with good ball winning skills. He also possesses good dribbling skills, pace and good long passing ability.​
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Инфо за трансфер целите на Арсенал за овој преоден рок . David Ornstein.


Ја кога викав лани да си го земеме Реми :lut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom