Фан Клуб: Арсенал

T

Todd Solondz

Гостин
Навивач на Арсенал да плука по Венгер ми е исто како навивач на Челзи да плука по Абрамовиќ.Нема логика.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457
Да се плука по Венгер во моментов треба да си малоумен во најмала рака.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Ја ко шо прочитав Венгер нема да си замине ама ќе добиел некоја друга функција у клубот. А овоа шо читам сенилен и ред други навреди кон Венгер од страна на фан е жално и мизерно! После се шо направи и со кој направи! Ја искрено не можам да го замислам Арсенал без Венгер бидејќи откога сум за Арсенал само едно име останува и само едно име се спомнува така да влезен ми е под кожа :D
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Абе се што е надвор од Арсенал чини,а внатре не.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457
Па нормално баравте класа ДМ а уствари имавме класа ДМ у тимот цело време :)

Него онака чисто информативно ме интересира, после мизерниот старт на сезоната и сите тие повреди, некој да ви понудеше ФА Куп и 2ро место, немаше да прифатите?
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.415
Сенилен ...
Сериозно бе дечки ?
Човек којшто му слугува на клубот и остана лојален во најтешките времиња, дали сериозно го заслужи ова именување Венгер...
:facepalm:
Сенилен = човек кој лесно заборава.

Пример. Губиме од појака екипа 3-0, после натпревар си вика мора да сменам тактика. Пред другиот тежок натпревар со појака екипа заборава, пак излегува со истиот состав истата тактика.


Навивач на Арсенал да плука по Венгер ми е исто како навивач на Челзи да плука по Абрамовиќ.Нема логика.
10 добри работи не анулираат 1 лоша, па и обратно. Ако треба „низ прсти“ да гледаме за сериозни пропусти тогаш не сме ништо подобри и поамбициозни од mid-table тим. Да не заборавам дека Абрамович е плукан и плукан за сите глупости што ги правеше и прави со тренерското место. :) Ама Ромче реши да ја тргне гордоста на страна и да го врати Жозе. Типичен пример дека Венгер не е таков е Цеск.


Да се плука по Венгер во моментов треба да си малоумен во најмала рака.
Па нормално баравте класа ДМ а уствари имавме класа ДМ у тимот цело време :)

Него онака чисто информативно ме интересира, после мизерниот старт на сезоната и сите тие повреди, некој да ви понудеше ФА Куп и 2ро место, немаше да прифатите?
Во моментов сме одлични. Ама тоа е во моментов. Кој е крив за тој мизерен старт ? Ако играчите немаат мотив, на тебе е како менаџер да ги мотивираш. Ако тимот не е комплетен за борба за титула, на тебе е како менаџер да го поправиш. Ако премногу играчи се повредуваат, проблемот е или до нив, или до медицинскиот тим или до тебе како менаџер и тренерите што им ја прават програмата.


Лесно е да го браниме кога сме колку толку успешни, лесно е да бараме изговори „ама него не му се играше “ ... „немавме среќа“....„имаме многу повредени“. Баш како што Тодд напомена, Венгер го дотурка Арсенал до ова ниво ( дали е добро или лошо ниво сеуште е рано да се каже ), и на самиот Венгер е да го раководи целиот тим. Тимот е многу повеќе од тие 25 играчи.[DOUBLEPOST=1429549391][/DOUBLEPOST]Зависно од тоа како ќе ја завршиме сезонава. Доколку тоа е уште еден куп и 2ро место. Со 2-3 засилувања летово, Венгер заслужува да му се даде шанса да го доработи договорот до 2017. Ако не... јеби га.....искрено фала за се што направи ама промени се морални ако сакаме да останеме на врвот на Англија, Европа и онака одамна ни е далеку од дофат.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Најлоша одлука би била да менуваме менаџер при ваква добра игра во текот на 2015 година, ако догодина се повтори истата ситуација како стартот на оваа сезона нека се пензионира предвреме. Сега ако доаѓа Клоп,нека дојде како тренер на младинците. :D
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
венгер можеби наредни 10 години нема да стане од клупата на Арсенал... Не пошто им "носи титули" туку им носи голем профит на газдите..
Aј групно да му се изнасмееме на страчателата.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Гледам у фан клуб Ливерпул, го бркаат Роџерс после елиминацијата во полуфиналето, читам у фан клуб Арсенал го бркаат Венгер после влез во финалето и второ место во лигата.
Едното со другото не ми се сложува баш....
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Најди пост каде кажувам лошо за Венгер.
Сакаш да ми кажеш дека после нерешеното со Лестер на почетокот на сезоната и после тие 2-2 со Ливерпул ништо лошо не си кажал за Венгер ?
Овие две утакмици прво ми дојдоа на памет и затоа ги кажав како пример за утакмици после кои сме биле убер изнервирани.
Сеа да барам низ твојата историја на форумов и да барам вакво мислење не планирам, ама реални да бидеме сите имаат нешто лошо кажано за Венгер, дури и да не го мислеле тоа и да го кажале во афект да речеме.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
@Bojan Van Buuren
У живот никогаш не сум плукал по Венгер.Само сум увидувал некој негови грешки како не купување дмф и штопер оваа сезона итн. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom