Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Нa Сaнчез му требaше месец ипoл дa се уигрa, a вие oчекувaте oд Гaбриел нaеднaш дa стaне нaјдoбриoт дефaнзивец...
Пoчекaјте мaлце, битнo пoдпбaр е oд Пер и тoa е дoвoлнo.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Абе лани пред финалето ги испукавме у гости Хул 0-3 па во финалето видовме шо се случи.Никакво значење не треба да претставуваат тие 8-0 у двомечот у БПЛ,финале е друго е се.Магија се случува кога се игра Фа куп,малите клубови гинат на терен.Затоа овој куп е поразличен од сите останати и има некако посебна вредност.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457
Вака имаме поголем притисок,а така појак конкурент.За онака не знам.
Нели финалето се паѓаше нешто ко на Слипи Џ роденден? Заебано ќе беше ќе беа сите мотивирани ќе сакаа да го испртата со титула :)

Бољи Вила и Шервуд е наш хаха
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ние баш кога сме најмотивирани гледам колку добро играме(случај со Монако). Сакавме лесен противник и го добивме па видовте. :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Па и со Хал лани може да се рече дека ни се деси ситуацијата со Монако, само навреме се разбудија и реагираа, плус се работеше за послаб противник од Монако.

Вила е на слично ниво како Хал, така да очекувам победа, тешка или лесна не е битно.

Ливерпул не беше страшно да ни биде противник, знаеме како со нив, но и мене исто ме загрижваше тоа со Џерарад, последна утакмица, роденден, Ливерпул е милениче на голем дел од англиската јавност, одамна немаат никаков трофеј, ќе беа доста мотивирани, а можеби ќе имаа и попусти во судењето.
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Читам по медиумиве Клоп во Арсенал?
Што правиме со сенилниот(нели ако испадне ова вистина дека ке иде кај нас)?
Имате некое мислење за ова? Јас сум малце збунет ...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нема врска, нема шанси Венгер да замина оваа сезона. Најрано би заминал за две до три години. Сега ги има играчите, ги има парите, го има склопено тимот 90%, ќе проба уште еднаш да ја освои лигата, ако не успее во наредните две сезони, според мене ќе сфати дека му е поминато времето и ќе се повлече.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Читам по медиумиве Клоп во Арсенал?
Што правиме со сенилниот(нели ако испадне ова вистина дека ке иде кај нас)?
Имате некое мислење за ова? Јас сум малце збунет ...
Сенилниот 2 место во ПЛ и ФА куп финале.Не пратам Бундес, како му оди на генијалецот Клоп ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Абе супер ова за оваа сезона шо му замерувате на Клоп, ама Клоп Баерн дур се расфрлаше со пари (до душа уште у почетокот беа тогаш) им собра и куп и лига, башка дојде до финале во ЛШ.
Да, од Арсенал си одеа многу ѕвезди ама не е дека Клоп имаше играчи ко на Реал или Барса, а сепак успеваше да дојде до кај што дојде.
Тоа Венгер што го направил во минатото за Арсенал си стои и никој не го оспорува тоа, ама сега ја би потпишал со две раце да го замениме со Клоп.
 
T

Todd Solondz

Гостин
На Венгер секое лето во последните 10 години му бегааат еден до двајца главни играчи и го одржува клубот во топ 4 во најсилната лига во светот.На Клоп му избегаа 2-3ца и падна во зона на испаѓање во факинг Бундес.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Сенилен ...
Сериозно бе дечки ?
Човек којшто му слугува на клубот и остана лојален во најтешките времиња, дали сериозно го заслужи ова именување Венгер...
:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom