Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Читам некои шпекулации за Џенкинсон да остане у Вест Хем , ако Венгер го продаде Џенксион кој е подобар и од Чејмберс и Дебуши најглупавата грешка ќе му биде тоа. Али сепак нејќам да верувам дека е толку глуп.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
100 пати ќе кажам,Чејмберс да го задржи и да го прати некаде на појзамица каде што ќе игра штопер, а Џенкинсон да се бори со Белерин за прв тим. Тука е и Дебуши како ментор. Мислам за долгорочен план.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Џенкинсон да потпише за Вест Хем,Дебуши уште 2 сезони,заедно со Белерин како бек ап,после да се купува салам бек,а овој пишкалакот ќе плаче по Барселона и плус има бај бек клаузула :tapp: Од кога дознав за ова искрено ми се сврти у глава.Не гледам иднина да има кај нас дечкото ако прерасне у ворлд клас бек..
 
T

Todd Solondz

Гостин
Bi sakal Debusi i Jenko da se bekovsko duo.Chembers bek ap za CB i RB.Belerin na pozajmica ili bek up.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Ја стварно не знам од каде е оваа информација за buy-back , до сеа Венгер ниеден играч нема земено со buy-back, има дадено само и buy-back clause не се потпишува ако играчот нема професионален договор, а Бељерин е од 16 год. во Арсенал.[DOUBLEPOST=1427735016][/DOUBLEPOST]А тоа да се продаде Џенкинсон кажува дека појма немате како игра у Вест Хем.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Па излегоа такви информации и еден член овде кажа. Не би ме чудило,бидејќи станува збор за Барса,а знаеме колку се "имат" овие две екипи.

Џенкинсон ми е некако меех,има добра сезона,ама играше за Арсенал и не беше како што треба.Сега во В.Хем се покажува.Можеби таа средина најмногу му одговара,не е за голем клуб. Ќе видиме на лето. :)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Па излегоа такви информации и еден член овде кажа. Не би ме чудило,бидејќи станува збор за Барса,а знаеме колку се "имат" овие две екипи.

Џенкинсон ми е некако меех,има добра сезона,ама играше за Арсенал и не беше како што треба.Сега во В.Хем се покажува.Можеби таа средина најмногу му одговара,не е за голем клуб. Ќе видиме на лето. :)
Нема бај бек клаузула, Венгер кога купува играчи купува за дефинитивни, не за 2-3 год (во спротивно нема ни да го купи, еве ти пример пред 2-3 год не го зеде Сахин на позајмица затоа што не му пишуваше во договорот бај бек клаузула)
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Од догодина очекувам позицијата на Санти и Озил да биде озбилно загрозена од страна на Џон Торал. Искрено фан сум му и очекувам многу од детево само ќе видиме како ќе се покаже и дали е достоен за да се бори. Во младинските а и на позајмициве растура.[DOUBLEPOST=1427752603][/DOUBLEPOST]
Па излегоа такви информации и еден член овде кажа. Не би ме чудило,бидејќи станува збор за Барса,а знаеме колку се "имат" овие две екипи.

Џенкинсон ми е некако меех,има добра сезона,ама играше за Арсенал и не беше како што треба.Сега во В.Хем се покажува.Можеби таа средина најмногу му одговара,не е за голем клуб. Ќе видиме на лето. :)

 
Последно уредено:
Член од
11 септември 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Sea neka kazit Wenger kako dobro sme se branele a golot visese celo vtoro. I eve zosto ne zasluzivme da go pominime Monaco, ednostavno sme bipolarni,eden natprevar igrame kako barsa drug kako barnli, edno poluvreme sampionski drugo kako da se borime za opstanok. Dodeka ova ne se resit nema da ne bide ko tim. Inace sudijata ko domamu da gi zaboravil kartonite ebati klosarot.
Дали пратиш фудбал од порано и гледаше како Фергусон и Јунајтед ги освојуваа титулите?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Дали пратиш фудбал од порано и гледаше како Фергусон и Јунајтед ги освојуваа титулите?
The molam ne ne sporedvi so junajted pod Fergi, zatoa so sme predaleku od toa. Prvo srekjata ne e na nasa strana I vtoro igracite koi gi imase Fergi bea rodeni za takvi natprevari, hint Skols,Keane a podocna Fletcher i Carrick...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Abou Diaby joins Debuchy, Mikel Arteta & Wilshere in a return to FULL training. (y)
Малку е рано за вакви споредби, кога ќе бидат со приближно ист број одиграни тогаш може да се споредат. Оспина делува постабилно од Војчех барем од досега прикажаното, но мислам дека Војчех си ја научи добро лекцијата и ако добие шанса ќе покаже резултати. Убаво е кога има натегање за позиција и борба за прва постава зашто им дава повеќе мотив да напредуваат.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Сеуште ме нема убедено Оспина дека има квалитет за да остане долгорочно бр.1.И натаму го сметам Шчежни за поквалитетен и постабилен голман.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom