Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.653
Се заебавав бе аман, тее ко волци ме нападнавте и не реков Пјулис тренер да ни биде.:нинџ:
Не ми текнуваше друг сличен тренер на Симеоне.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Мислам дека го разбрав што сака да каже со Пјулис, а тоа е дека таков дефанзивен тренер ќе ја среди малку одбраната. Кога веќе го спомнавме Пјулис, човекот навистина знае да „затне“ одбрана, каде и да отиде, тимот мислам дека од следниот меч прима 0-1 гол и игра тврда одбрана. Како само тоа го постигнува за краток период алал да му е, нашиве е празник клин шит кога имаме.

За следен тренер не сум размислувал, тоа ќе биде крај на една ера и мислам дека малку тежок период за клубот. Ако таквата транзиција ја направиме безболна и веднаш се натпреваруваме за највисоки дострели, тогаш треба да му се честита на клубот/менаџментот.

Иако го сакам Бергкамп, мислам дека нема доволно искуство, а тоа па со патувањето е малку хендикеп. Не може тренерот да не ти отиде на гостување во Лисабон/Истанбул/Скопје да се невиди... Анри богот нема шанси...

Познавајќи го клубот досега, ќе донесеме некој поанонимен менаџер, едно време и Пикси го фаворизираа, па и Венгер го фалеше за успесите во Јапонија и претходно.
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698


:anco::anco::anco::anco:

Али ок Диаби,Тео и Вилшер прават 1/3 од вие 891 fair enough до негде.
 
Последно уредено:

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Мислам дека и ние ќе имаме еден чоузен уан.Ќе видиме овој како ќе се справи со притисокот.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Кој притисок ? За 4то место ? Мислам дека многу добро. :D :D Кој и да е.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Статистиките велат дека Мојс и не беше толку лош лани. Плус имаше и интервјуа каде играчи признаваа дека намерно играле тапа за да го избркаат Мојс. Кога Мојс дојде во Јунајтед сите очекуваа Ферг v2.0, па затоа и беше целиот тој хејт кон Мојс. Али ете, не се поставил убаво кон играчите, бламажи на пресови, хејт од тимот + публиката поради тоа што не беа навикнати на порази. По 22 одиграни утакмици мислам дека дури и имаат исто поени со ван Гал, ама лани табелата беше многу поинаку организирана и затоа се добива слика дека Мојс беше ептен тапа. Некаде сретнав дека Мојс ниеднаш не повторил постава во ПЛ со јунајтед.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Статистиките велат дека Мојс и не беше толку лош лани. Плус имаше и интервјуа каде играчи признаваа дека намерно играле тапа за да го избркаат Мојс. Кога Мојс дојде во Јунајтед сите очекуваа Ферг v2.0, па затоа и беше целиот тој хејт кон Мојс. Али ете, не се поставил убаво кон играчите, бламажи на пресови, хејт од тимот + публиката поради тоа што не беа навикнати на порази. По 22 одиграни утакмици мислам дека дури и имаат исто поени со ван Гал, ама лани табелата беше многу поинаку организирана и затоа се добива слика дека Мојс беше ептен тапа. Некаде сретнав дека Мојс ниеднаш не повторил постава во ПЛ со јунајтед.
Не ми се отвара оваа тема во БПЛ темата,настрана и статиски и игра која според фановите овде е главна причина поради која бил избркан,едноставно му беше пишано да биде избркан,зошто се очекуваше да го продолжи тоа што го правеше Фергусон.И сега кога паднаа толку ниско,од нареден тренер се бара само 4то место.ЛВГ да беше прв,тој ќе попиеше отказ,а Мојс ќе го правеа спасител-она што е сега ЛВГ. Имам тука многу за дискутирање,ама едноставно нејкам зошто го гледам скоро цел фан клуб Јунајтед како е настроен.Плус ова е и те како оф-топик ме боли кур за Јунајтед,да си го гледаме ние нашиот Арсенал.
Само да им порачам на фановите на Јунајтед доколку го читат фан клубот,едноставно да го прескокнат овој пост и да не коментираат ништо,нити овде,нити на БПЛ темата.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Мислам дека го разбрав што сака да каже со Пјулис, а тоа е дека таков дефанзивен тренер ќе ја среди малку одбраната. Кога веќе го спомнавме Пјулис, човекот навистина знае да „затне“ одбрана, каде и да отиде, тимот мислам дека од следниот меч прима 0-1 гол и игра тврда одбрана. Како само тоа го постигнува за краток период алал да му е, нашиве е празник клин шит кога имаме.
Аха, значи лани празник ни беше пола сезона пошто Војо имаше највеќе клин шитс у лига? :icon_lol:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.386
Не ми се отвара оваа тема во БПЛ темата,настрана и статиски и игра која според фановите овде е главна причина поради која бил избркан,едноставно му беше пишано да биде избркан,зошто се очекуваше да го продолжи тоа што го правеше Фергусон.И сега кога паднаа толку ниско,од нареден тренер се бара само 4то место.ЛВГ да беше прв,тој ќе попиеше отказ,а Мојс ќе го правеа спасител-она што е сега ЛВГ. Имам тука многу за дискутирање,ама едноставно нејкам зошто го гледам скоро цел фан клуб Јунајтед како е настроен.Плус ова е и те како оф-топик ме боли кур за Јунајтед,да си го гледаме ние нашиот Арсенал.
Само да им порачам на фановите на Јунајтед доколку го читат фан клубот,едноставно да го прескокнат овој пост и да не коментираат ништо,нити овде,нити на БПЛ темата.
Мојс бил добар, ама го избркале зашто не завршил у Топ4...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Абе овие "стручњаци" aka тиквари[DOUBLEPOST=1422366958][/DOUBLEPOST]Иначе има некој идеја кај би можел да ја гледам Арсенал-Атлетико Мадрид младиве ?
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Didier Drogba: "I asked my son, that who's your favourite footballer? I was waiting for him to say - you of course. He said, Thierry Henry"

Баш ме интересира дали е изјавата точна... @Донев читни нешто меѓу вас таму,мада и да е точно ќе се негира...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom