Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Фали уште Окс да е повреден против Ливерпул дури тогаш сме наебале на таа позиција ќе се крпиме ваљда у случај да неможе Окс, Санчез да го стави у сред а Подолски крило ?
Санти - Фламини - Санчез
Велбек - Жиру - Подолски
Озил, Ремзи, Џек, Окс(?), Артета, Росицки и Диаби :shook:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Па и не баш, ако усманов тежи 19 милијарди и му се одземе 1 милијарда аналогно ти ако имаш на конто 19к евра и некој ти одземе 1000 евра, не знам дали ништо нема да ти смени.. :shook::toe:
Ама јас немам 19.000 евра. :(
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ја не знам зошто ние треба да се потресуваме ако Усманов загубил 800 милиони, зошто не е он единствен акционер кај нас. Повеќе треба за ваквата ситуација да се секираат пластичнине зошто парите кај нив доаѓаат само од Абрамович :D
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Ја не знам зошто ние треба да се потресуваме ако Усманов загубил 800 милиони, зошто не е он единствен акционер кај нас. Повеќе треба за ваквата ситуација да се секираат пластичнине зошто парите кај нив доаѓаат само од Абрамович :D
Епа он изгубил 500милиони хехе :ROFLMAO:
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Arsenal youngster Chuba Akpom decides to play for Nigeria despite blossoming England career :zver:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Тео продолжи да тренира редовно, во сабота ќе прави тест за спремност да се види дали ќе игра против ливерпул. Иначе читав некаде дека Усманов изигубил 800 милиони ради падот на рубљите, кој знае дали ќе има некакво влијание за преодниов рок, just to put it out there. :cautious:
800 милиона само во 48 часа изгубил.
Годинава има изгубено 35% од богатството или 7 милијарди долари.
Со оглед дека рубљата уште ќе колабира ќе изгуби уште многу повеќе.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
Усманов се утепа давајќи пари во Арсенал за трансфери па сега треба да се засекираме за него. Ама баш ми е гајле најискрено. Колку него што му е за мене што ми намалија 25% плата...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Усманов се утепа давајќи пари во Арсенал за трансфери па сега треба да се засекираме за него. Ама баш ми е гајле најискрено. Колку него што му е за мене што ми намалија 25% плата...
Те казнија на екстерно ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom