Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Убава победа за релаксација пред, според мене најтешкиот меч оваа сезона воопшто, со Челзи на Мостот. (тука некаде по тежина со утакмицата со Јунајтед на Олд Трафорд, се друго е подносливо). Со бод би бил презадоволен, море и минимален пораз не би ме болел секако ако е заслужен. Големи фаворити се Челзи, да се надеваме дека тој факт ќе ни оди во прилог.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Нека ни се множат победиве, убав поклон за чичо.
Велбек :cuc::cuc::cuc: неверојатни спринтови во 90 минута имаше (y)(y)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Wenger on Welbeck: "I didn't realise he was so quick. I knew he was quick but he's electric!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Јас имам впечаток дека Озил треба да поработи малку на кондицијата, 70-та минута некаде и толку од него по теренот. Одличен играч е, има многу потенцијал, има добра техника но барем јас имам впечаток дека кондицијата мора да ја подобри.

Вечерва беа одлични, Озил отвори доста шанси, Велбек блесна, Санчез и Окс владееја на теренот, Санти исто така уфрли добри топки, Оспина спаси 3 добри топки... Баш би сакал да ги гледам вака креативни и разиграни против Челзи. Сакам еднаш да го треснат Мурињо, мислам дека Венгер нема победено против него.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Koнечно почнавме да играме подиректно (да не ја вртиме само окулу шеснаесетник со посед од 70%) и се гледа резултат. Реализацијата на Велбек многу потсетува на Анри иако е рано за споредба, ако испадне барем половина од квалитетот на Анри, Јунајтед има да си гризнат од газот.
Шчезни ќе научи ли еднаш да не прави идентично глупи пенали (Баерн лани)?
На Стемфорд или ќе тепаме или ќе изгубиме, на нерешено не се надевам, Венгер никогаш не игра тактички на овие натпревари, секогаш оди на победа, па што биде нека биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom