Фан Клуб: Арсенал

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Иначе на официјалнава ич нека не се мачат да тураат хајлајтс од натпреваров....Не вреди....
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.652
Па најнормално дека нема да биде на ниво Подолски, кога нема заиграно ни една утакмица, самодовербата му е 0.Со ротација се одржуваат играчите свежи,борбени, во ритам.Лани истото срање на Вермален му го направи, а кога ситгнаа повреди и требаше да покрие Вермален немаше никаков натпреварувачи ритам и самодоверба.За што ги чува Подолски и Кембел ако не планира да ги игра или не му се совпаѓаат со системот не ми е јасно.
 
Член од
25 август 2011
Мислења
201
Поени од реакции
77
Не го бива стариот веќе .. Ментално сме најслабата екипа од сите на светот , а тоа е една од најважните работи во фудбалот ;)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Потрошивме преку 60 милиони за ништо, подобро нека не се трошат пари поубаво игравме тогаш...
Едино нешто што ми се свиѓаше на утакмицава беа дресовите...
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Друже доста бе со тоа греота е....Да речеш греота е Кембел да грее клупа ќе те разберам али вака не ја бива.....Полди може уште на зима да си иде што е до мене.....
А со што заслужил да игра повеќе Кембел од Подолски? Лани на последните 3-4 кола подолски беше најдобар играл.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Дефинитивно го порачвам овај дрес на Арсенал, најубав од сите до сега во последните 10ина години. То е позитивното од мечот. :D

Не е веќе само еден меч туку се месеци во прашање за формата на Озил. Од јануари наваму. Во февруари реков дека Озил веќе не го заслужува првотимскиот статус кој го ужива. После ова денес убеден сум во тоа, но исто така што е уште потрагично НЕ ГРЕШАМ, а гледам и Венгер го сфаќа. То е добро. Макар бил и 50 милиони фунти, Озил мора да биде седнат на клупа. Никој не е поголем од клубот, ниту ќе биди. Убеден сум дека Озил е поголем флоп дури и од Аршавин. До сега. Бог ќе одлучи за понатаму. Срамота е да плукате по Ремзи, заради што еден меч не изигра на ниво. Од почетокот на сезоната тој е единствената добра и светла точка во тимот. ЕДИНСТВЕНАТА. И на крај, со оваа одбрана, со ултрабрзиот Пер Мертесакер во тимот, не можеме да им парадираме на топ 4 екипи. Не заборавајте дека нападот добива еден меч, ама одбраната ја добива титулата. Ниту Пер ниту Косиелни имаат лидерски способности и џабе она најдобар тандем, кога на дело треба да го покажиш шампионскиот дух со Сити, Челзи, Јунајтед, Ливерпул. Ние лани, да ве потсетам го победивме само Ливерпул. Ние шампионски дух немаме. Ниту имаме лидер во одбраната. Шчезни си игра курташак, си мислиш брани за Спарта Прага, а не за Арсенал. Јунајтед направија одличен дил кога ни го продадоја, според некои тука „Тиери Анри“. Новиот. Ние Ван Перси, тие Велбек. Ние нив титула, тие нас самоубиство. Исто е. Исто.

Ова е зумирање на овие пет меча, не само за овај. Овај ни дојде како награда. Денес се кладев на Борусија Д. оти бев убеден дека ќе изгубиме. Никогаш не сум се кладел против Арсенал, оти сум имал надеж, секогаш. Но, со ваква игра како против Лестер, К.Палас, Сити, Евертон не можиме да очекуваме повеќе од тоа 4то место. Дури и тоа не е загарантирано сега.

Тронката надеж ми ја дава само Тео Волкот. Само тој.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Веќе ми е незгодно да коментирам да не излезе дека мрчам, али реално без везе екипа сме. Нема флуид во играта, нема желба кај играчите и скоро никој не делува мотивирано. Искрено јас би го седнал Ремзи на клупа и би го ставил Озил на позиција плејмејкер следната, чисто да видам дали е до позицијата или Озил ептен сака да биде продаден. Нема логика, еден од најкреативните играчи на планетава да изгледа како мало дете на терен, бетер од аматерска лига. Тука нешто се случува, и тоа нешто серииозно
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.652
Немаме систем бе луѓе, не знаеме шо сакаме, имаме играчи кои воопшто не се вклопуваат во овој систем на игра или се не доволно добри.
Чист пример за екипа со добар систем е Дортмунд, купуваат "просечен" играч на кој му одговоара системот што го играат и автоматски станува за 3 класи подобар, додека нас ни фали ЦФ, ние купуваме АМФ и го играме крило и после не чинел....
 
T

Todd Solondz

Гостин
Дефинитивно го порачвам овај дрес на Арсенал, најубав од сите до сега во последните 10ина години. То е позитивното од мечот. :D

Не е веќе само еден меч туку се месеци во прашање за формата на Озил. Од јануари наваму. Во февруари реков дека Озил веќе не го заслужува првотимскиот статус кој го ужива. После ова денес убеден сум во тоа, но исто така што е уште потрагично НЕ ГРЕШАМ, а гледам и Венгер го сфаќа. То е добро. Макар бил и 50 милиони фунти, Озил мора да биде седнат на клупа. Никој не е поголем од клубот, ниту ќе биди. Убеден сум дека Озил е поголем флоп дури и од Аршавин. До сега. Бог ќе одлучи за понатаму. Срамота е да плукате по Ремзи, заради што еден меч не изигра на ниво. Од почетокот на сезоната тој е единствената добра и светла точка во тимот. ЕДИНСТВЕНАТА. И на крај, со оваа одбрана, со ултрабрзиот Пер Мертесакер во тимот, не можеме да им парадираме на топ 4 екипи. Не заборавајте дека нападот добива еден меч, ама одбраната ја добива титулата. Ниту Пер ниту Косиелни имаат лидерски способности и џабе она најдобар тандем, кога на дело треба да го покажиш шампионскиот дух со Сити, Челзи, Јунајтед, Ливерпул. Ние лани, да ве потсетам го победивме само Ливерпул. Ние шампионски дух немаме. Ниту имаме лидер во одбраната. Шчезни си игра курташак, си мислиш брани за Спарта Прага, а не за Арсенал. Јунајтед направија одличен дил кога ни го продадоја, според некои тука „Тиери Анри“. Новиот. Ние Ван Перси, тие Велбек. Ние нив титула, тие нас самоубиство. Исто е. Исто.

Ова е зумирање на овие пет меча, не само за овај. Овај ни дојде како награда. Денес се кладев на Борусија Д. оти бев убеден дека ќе изгубиме. Никогаш не сум се кладел против Арсенал, оти сум имал надеж, секогаш. Но, со ваква игра како против Лестер, К.Палас, Сити, Евертон не можиме да очекуваме повеќе од тоа 4то место. Дури и тоа не е загарантирано сега.

Тронката надеж ми ја дава само Тео Волкот. Само тој.
Никој тука го нема споредувано со Анри не пишувај глупости.Пишавме дека е подобра опција од Саного и дека има потенцијал.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Веќе ми е незгодно да коментирам да не излезе дека мрчам, али реално без везе екипа сме. Нема флуид во играта, нема желба кај играчите и скоро никој не делува мотивирано. Искрено јас би го седнал Ремзи на клупа и би го ставил Озил на позиција плејмејкер следната, чисто да видам дали е до позицијата или Озил ептен сака да биде продаден. Нема логика, еден од најкреативните играчи на планетава да изгледа како мало дете на терен, бетер од аматерска лига. Тука нешто се случува, и тоа нешто серииозно
Се читаш шо пишуваш ?
Од 50та минута глеав денес, ама колку лошо и да изиграл Ремзи дефинитивно не треба да се седне на клупа. Многу е лесно Озил да се игра централно зошто за на крило ги имаме Санчез, Полди, Кембел, Окс и сигурно двајца од овие четворица многу подобро ќе ја завршат работата од Озил, ама ете старион е тврдоглав до 1001 и назад...
Иначе не знам шо му е у план на Венгер ама ако веќе Чејмберс не се игра на десно крило, тогаш мора да се игра место Пер зошто колку и да е добар Пер, едноставно спор е.

И да, иако викав дека Велбек > Саного ипак би уживал да го глеам вториов да игра зошто бар за него имам тронка надеж дека може да напредне...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Немаме систем бе луѓе, не знаеме шо сакаме, имаме играчи кои воопшто не се вклопуваат во овој систем на игра или се не доволно добри.
Чист пример за екипа со добар систем е Дортмунд, купуваат "просечен" играч на кој му одговоара системот што го играат и автоматски станува за 3 класи подобар, додека нас ни фали ЦФ, ние купуваме АМФ и го играме крило и после не чинел....
А кога ќе се сетам дека Венгер им наоѓал позиција на играчи како Беркамп, Анри, Пирес, Жилберто, Љунгберс, Рејес, Виеира, Фабрегас... Сега фудбалот е сменат за 360 степени. Ни фалеше еден дел од мозаикот да бидеме комплетни. Само еден дел, а тоа беше ДМФ и класа напаѓач. На слободен Фалкао на пазарот, би му дал него 20 и на менаџерот уште 20. Да се части дека ќе ни донесе титула.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Веќе ми е незгодно да коментирам да не излезе дека мрчам, али реално без везе екипа сме. Нема флуид во играта, нема желба кај играчите и скоро никој не делува мотивирано. Искрено јас би го седнал Ремзи на клупа и би го ставил Озил на позиција плејмејкер следната, чисто да видам дали е до позицијата или Озил ептен сака да биде продаден. Нема логика, еден од најкреативните играчи на планетава да изгледа како мало дете на терен, бетер од аматерска лига. Тука нешто се случува, и тоа нешто серииозно
Eve pameten post ... Neka go stavi Wenger na Mesut sto poskoro na pozicija Play inaku Ozil sam ke si pobara da si odi. Toa e isto kako Alex Song da go igras desen ili lev bek pa sea videte dali ide ovaa rabota. Ako dojde red vo Arsenal da se krsat kopjata bi sakal da go vidam Wenger OUT samo toa ke ve spasi. Vie treba da si igrate 4-2-3-1. I toa na sred so Ramsy i Wilsh , dodeka napred treba da igrate desno so Teo , levo Sanchez , playmaker Ozil i napred Podolski , Giroud i Welbeck da rotiraat .... Tolku li Wenger ne gleda deka samo ja tupi so taa formacija .
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.652
Абе он го игра Озил на крило за да го направи подобар играч, ништо не знаете па вие:D

Јас се кладам и АМФ да го стави пак ќе биде тиња.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Велбек не може да игра сам во форот, барем не се' уште. Видете која сезона му беше најефикасна, кога Руни беше позади него, да му ослободи простор. Ќе треба Озил да игра позади него за голови. А ова што промашува, тоа е, џабе стававте статистики за процент на реализација, фрустрирачки е, се ќе направи убаво и финишот ќе го заебе.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Целата одговорност за тоа што ќе му се случи на тимот оваа сезона паѓа на Венгер, ебано тврдоглаво копиле!
Не зема деструктивец, па од страв ги збута сите креативци на смотани позиции, а деструктивец ни е човек со поизминати години кој во најдобриот период од кариерата играл плејмејкер.
Еби си мамата бре се да ти ебам, вака само може да ги расипе играчите ништо друго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom