Фан Клуб: Арсенал

A

Avenger99

Гостин
Не го пропуштаат.Венгер изјави дека ќе се приклучат на тимот после Емирати купот,а пред Комјунити Шилдот,така да 5 Август е крајната дата.
Е сега колку ќе бидат фит за 10ти незнам.
http://www.theguardian.com/football/2014/jul/22/arsenal-sign-colombia-goalkeeper-david-ospina според гардин сме потпишале веќе со Оспина и овие тројца го пропуштаат Комјнунити.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
ахам,сега прочитав.Чудно ми е зошто незнам каде видов изјава на Венгер како тројцата Германци ќе се приклучат на тимот на почетокот на Август.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Да бидат меч-фит потребни се најмалце 20 дена.Ако се е како шо треба, второ коло во ПЛ би требало да се на располагање.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
T

Todd Solondz

Гостин
Ако останеме со Артета и Фламини, ништо не правиме, спори се ко желки и не можат веќе да изиграат 30+ утакмици во сезона.За замени добри се.Еден од Шнајдерлин,Ларс или Карваљо да земеме задоволен ќе бидам.Моја желба е Шнајдерлин, ја знае премиер лигата и веќе долго време е во англискиот фудбал исто може да игра и понапред бидејќи има страшен пас, нешто налик на Чаби Алонсо е.
Шнајдерлин е налик Алонсо колку што е Бендтнер налик на Марадона!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Ova demek ako on razmisluva isto kako tebe znaci deka e vo pravo?
Не, али реално ако не беше Саутемптон во така добра форма, со добри играчи, немаше да го заприметиме Шнајдерлин како играч. Не беше иднивидуална екипа, сите работеа тимски, од Корк, Лалана, Џеј, Рики... За мене, лично мене доколку ме праша некој, би сакал прв да дојде Карваљо, Кедира, Бендер и Шнајрелинг, по тој распоред.

Пошто гледаме како се движи летото и целиме високо. А да ме прашаше пред да го донесиме Санчез толку рано би бил и задоволен со Шнајдерлинг.
 
Член од
22 декември 2013
Мислења
139
Поени од реакции
211
Не, али реално ако не беше Саутемптон во така добра форма, со добри играчи, немаше да го заприметиме Шнајдерлин како играч. Не беше иднивидуална екипа, сите работеа тимски, од Корк, Лалана, Џеј, Рики... За мене, лично мене доколку ме праша некој, би сакал прв да дојде Карваљо, Кедира, Бендер и Шнајрелинг, по тој распоред.

Пошто гледаме како се движи летото и целиме високо. А да ме прашаше пред да го донесиме Санчез толку рано би бил и задоволен со Шнајдерлинг.
Али штом сме го заприметиле значи бил добар,и во Арсенал ако дојде нормално дека нема да игра сам,треба целата екипа да е на ниво за да имаме успешна сезона...
И баш сакав да ве прашам тебе и Тод кого сакате да видите место Артета,пошто никој не ви беше добар.И еве сега ти Карваљо си го сакал како прв избор,а сигурен сум дека го немаш гледано до сега освен на клипчиња по youtube,како втор избор Кедира тоа е веќе сигурно дека не доаѓа и пак стигнуваме до Бендер и Шнајдерлин...
Карваљо можеби има потенцијал по тоа што пишуваат за него,еве нели и Јунајтед беше заинтересиран ама многу пари бараат за него,значи најверојатно ке биде помеѓу Бендер и Шнајдерлин или опција што според вас е подобра,да си останеме со Артета за прв избор па да се тресеме пак кога ке играме против Сити,Челзи,Ливепул и Јунајтед..
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Али штом сме го заприметиле значи бил добар,и во Арсенал ако дојде нормално дека нема да игра сам,треба целата екипа да е на ниво за да имаме успешна сезона...
И баш сакав да ве прашам тебе и Тод кого сакате да видите место Артета,пошто никој не ви беше добар.И еве сега ти Карваљо си го сакал како прв избор,а сигурен сум дека го немаш гледано до сега освен на клипчиња по youtube,како втор избор Кедира тоа е веќе сигурно дека не доаѓа и пак стигнуваме до Бендер и Шнајдерлин...
Карваљо можеби има потенцијал по тоа што пишуваат за него,еве нели и Јунајтед беше заинтересиран ама многу пари бараат за него,значи најверојатно ке биде помеѓу Бендер и Шнајдерлин или опција што според вас е подобра,да си останеме со Артета за прв избор па да се тресеме пак кога ке играме против Сити,Челзи,Ливепул и Јунајтед..
Абе не мора да го барам, чим го сака пола Европа, па и Венгер. Верувам во Венгер јас. :D Јас сакам Кедира да дојде, иначе, пошто мене ме прашуеш. :D

Артета е добар. Не реков не. За снимање реклами за гел.
 
Член од
22 декември 2013
Мислења
139
Поени од реакции
211
Абе не мора да го барам, чим го сака пола Европа, па и Венгер. Верувам во Венгер јас. :D Јас сакам Кедира да дојде, иначе, пошто мене ме прашуеш. :D

Артета е добар. Не реков не. За снимање реклами за гел.
Сите го сакаме Кедира ама тешка работа,али има време можат многу работи да се променат :D
Еве и Полди го сака Кедира у Арсенал
Podolski: "Khedira knows how much fun it would be with me, Özil & Mertesacker at Arsenal."
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Имало интерес за Кедира,го потврдија веродостојни медиуми тоа. Премногу барал,не заслужува да биде најплатен фудбалер во тимот и затоа пропадна тоа трансфер.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Абе ако веќе купуваме нека го купат Кедира ако неможе овој преоден рок нека чекаат до јануари кога ќе има уште 6 месеци со Реал и може да го земат за кило семки.До тогаш сме добри со Артета.Ако дојде некој од овие останативе просеци се затвара вратата за таков потег.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom