Фан Клуб: Аргентина

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Вчера на Топки страната излезе еден текст кој вели дека Меси најверојатно ќе го пропушти мундијалот следната година бидејќи сакал да помине повеќе време со семејството. :pos::pos::pos:
 
P

pepito*

Гостин
А што и фали на одбраната?
Киксери, нестандардни првотимци, неискусни, премлади, преспори... Сеуште имам надеж дека ќе успеат да ја состават одбраната за да може да се спротивстави на Германија, Шпанија, Бразил ама скептичен сум. После Ајала и Самуел класа стопер нема сеуште во Аргентина. Гарај, Отаменди, Федерико Фернандез, Кампањаро, Колочини се тоа е материјал за на клупа во топ репрезентација, а и на лев бек немаат којзнае што. Најсреќен ќе бидам ако се укомпонираат како што треба.
Демикелис, Бурдисо, Габи Милито кои киксери играа на позиција стопер во Аргентина последниве години тоа е ненормално, јас ако се прашував Маскерано ќе беше првата опција, ама па така се ослабува средниот ред. (n)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Киксери, нестандардни првотимци, неискусни, премлади, преспори... Сеуште имам надеж дека ќе успеат да ја состават одбраната за да може да се спротивстави на Германија, Шпанија, Бразил ама скептичен сум. После Ајала и Самуел класа стопер нема сеуште во Аргентина. Гарај, Отаменди, Федерико Фернандез, Кампањаро, Колочини се тоа е материјал за на клупа во топ репрезентација, а и на лев бек немаат којзнае што. Најсреќен ќе бидам ако се укомпонираат како што треба.
Демикелис, Бурдисо, Габи Милито кои киксери играа на позиција стопер во Аргентина последниве години тоа е ненормално, јас ако се прашував Маскерано ќе беше првата опција, ама па така се ослабува средниот ред. (n)
Не бе Маске си се стандарден у везен ред. Иначе за класа стопери се слагам дека после Ајала и Самуел немаат таков Аргентинците, ама сезонава Гарај игра на многу јако ниво исто и Забалета и Кампањаро се у животна форма..

Кампањаро-Гарај-Отаменди-Забалета, така ќе биде поставена одбраната мислам.
 
P

pepito*

Гостин
Не бе Маске си се стандарден у везен ред. Иначе за класа стопери се слагам дека после Ајала и Самуел немаат таков Аргентинците, ама сезонава Гарај игра на многу јако ниво исто и Забалета и Кампањаро се у животна форма..

Кампањаро-Гарај-Отаменди-Забалета, така ќе биде поставена одбраната мислам.
Во текот на квалификациите се провлекуваше тандемот Гарај-Федерико или Колочини-Кампањаро и првиот тандем беше ( можда не изразито ) ама подобар. Проблемот е што двајцата се ист тип на стопери - високи, снажни и спори. Воопшто не се испроба дуото Гарај-Отаменди можда е тоа решението. Друга работа е што лев бек најчесто играше Маркос Рохо, висок тип, брз, повеќе дефанзивен бек него офанзивен ама страшен киксер, веројатно ќе игра на Светско ама прашање е како ќе се снајде. Забалета делува како најсигурен од целата одбрана, ама пребарај да видиш по утакмиците колку пати има заебано баш тој.

За Ромеро воопшто да не зборувам, во Аргентина најмногу се плашат од него. Јас не знам како досега не е повикан Вили Кабаљеро, човекот е Икер Касиљас во најдобрата форма за безкичмењакот. Колку пати се изглупирал на гол, како може да брани цело време за Аргентина и Монако...:confused:

Идеален за мене тим
Кабаљеро, Отаменди, Гарај, Федерико, Забалета, Маскерано, Банега, Ди Мариа, Меси, Агуеро, Игуаин.
А најверојатно ќе биде
Ромеро, Забалета, Гарај, Федерико, Рохо, Маскерано, Гаго :(, Ди Мариа, Меси, Агуеро, Игуаин.

Edit
Е ова е буквално спуштање на завеси на голман
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Резерва е у Монако Ромеро, иначе да почна многу да киксира у последно време, опасно бранеше за АЗ само.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не бе Маске си се стандарден у везен ред. Иначе за класа стопери се слагам дека после Ајала и Самуел немаат таков Аргентинците, ама сезонава Гарај игра на многу јако ниво исто и Забалета и Кампањаро се у животна форма..

Кампањаро-Гарај-Отаменди-Забалета, така ќе биде поставена одбраната мислам.

Нц, Рохо ќе им биде стандарден бек слушај ми го зборот (заедно со Забалета)
 
P

pepito*

Гостин
Е таква ѕверотиња се чекаше, имаше и банер сношти
"Сабеља, Мусачо е аргентинец"
A, се сеќавам какви заебанции имаше за играчов во фан клуб Интер.:D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
20.945
Како би требало од прилика да изгледа стартната 11ка на Аргентина на СП во Бразил

Кабаљеро​
Забалета - Гарај - Мусачио - Рохо​
Маске - Банега​
Ди Марија - Меси - Агуеро​
Игуаин​
Одбраната повторно ќе биде најслаба точка(на хартија).​
За голманската позиција, мислам дека нема подобар избор од Кабаљеро, Ромеро не може да брани за репрезентацијата кога не е стандарден голман во Монако.​
Забалета и Гарај треба да се сигурни во одбраната. За останатите 2 места, еден стопер и лев бек, појма немам кои играчи ќе имаат предност. Мусачио и Рохо според мене би требало да ги започнат повеќето од натпреварите.​
Напред дали да се игра со еден или два ДМФ? Двајца е посигурно, а напред 4 офанзивни играчи. Тевез не верувам воопшто дека ќе биде повикан за СП, а за нападот конкурираат многу играчи: Меси, Агуеро, Игуаин, Ди Марија, Лавеци, Ламела, Паласио, па и младиот Икарди.​
Можеби не би било лошо доколку на клупата има и искусни играчи како Диего Милито, Камбијасо, па и Занети.​
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Мусачо не ни игра за репрезентација не знам кој му е филмот на Сабеља.. А мислам дека Колочини ќе му биде партнер на Гарај. :facepalm:

Бекови нема у пичку матер, единствен асален е Забалета, Рохо е крш а оној Перуци (новиот Занети) не ни знам како игра у Катанија.

Средината е одлична со Маске и Банега, иако можно е и Шефот да се префрли на стопер со оглед на тоа што цело време игра на таа позиција во Барса а на негово место во средина да си игра Камбијасо :facepalm:.

Нападот е одличен, Ди Марија си е стандарден, Кун и Меси исто.. Игуаин и Паласио нека си продолжат да газат сезонава.. Тевез нема ни да игра сигурно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom