Фан Клуб: Англија

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Абе седи сеа и со Коста Рика ќе потфрле Хоџсон со некои работи и тоа ќе е тоа. Шо е тапанар тапанар е. Не играат фудбал англичајнто. И европското на сила ги поминаа групте. Не е тоа тоа. Со посалам помодеран тренер можат да бидат фактор низ свецките и европските првенства. Сеа не.[DOUBLEPOST=1402835596][/DOUBLEPOST]Как и да е, алал нека мој за младите.
Не беа толко лоши чера, последните 20 минути беа занигде само ка са повлечеа ептен жабарто. Иначе точно, со старовремски тренер уф модернио фудбал заебано е малце.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Со глуп и ограничен тренер како Хоџсон не бива повеќе. Толку ли не виде дека ништо корисно не праат дрвата Хендерсон и Велбек, па мораше и на овој меч да игра со нив? Па и Баркли, гледам сите запнале зошто не играл тој во темата за групата. Што ќе направи Баркли со 5 јаки натпревари во нозете жити се. А и не е крило, поарно Чемберлејн да го ставеше. Друго тешка пизда, губат и место да пушти уште еден напаѓач да оди поофанзивно тој тера со иста тактика. Руни промаши една одлична ситуација, ама ајде се извади и даде гол, што ми го направи кејфот ептен. Редно беше да даде гол. А Стариџ ме изнервира ептен со женските шутеви, исто и тој беше мизерен денеска.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
.. Џерард, Хендерсон држат средина. Велбек лево сметало. Идете сите тројца утепајте се, а Рој свињата да добие бан од Англија.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Живна Англија со влегувањето на Баркли, ама против индивидуални грешки, нема тактика.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Реално јас не видов т од тимска игра на Англија. Секој индивидуално тераше, поготово еве на крајот кога требаа да нафрлаат топки во казнен простор на Ламберт, тие губеа топки ради солажи, Џерард ја шутираше безвезе на 2 пати...Тоа ти е кога се нема дисциплина и организираност нема да се има резултат. На СП досега доста послаби репрезентации добро организирани, мотивирани и со тимска игра покажаа многу повеќе.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Еи сеа глеам Чемберлејн бил повреден и неможел да игра денеска, а погоре иам пишано тој да бил измената место Баркли. Како и да е Хоџсон ги повтори истите грешки од Италија и изгуби на ист начин. Стварно имаат уште шанси Англичаните ама џабе според мене. Не ми се верува треба за Италија да навивам. :D Порано беа Бери и Милнер, сеа очигледно Велбек и Хендерсон ни ги дигаат живците. :D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Реално јас не видов т од тимска игра на Англија. Секој индивидуално тераше, поготово еве на крајот кога требаа да нафрлаат топки во казнен простор на Ламберт, тие губеа топки ради солажи, Џерард ја шутираше безвезе на 2 пати...Тоа ти е кога се нема дисциплина и организираност нема да се има резултат. На СП досега доста послаби репрезентации добро организирани, мотивирани и со тимска игра покажаа многу повеќе.
Чиле, кога ги видов како ја пеат химната одма сватив дека овие ке гризат на терен
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Чиле, кога ги видов како ја пеат химната одма сватив дека овие ке гризат на терен
Точно...Ако се кај нив Санчез и Видал најглавни играчи, никој од нив не солира и не игра самоинцијативно. Јас вчера видов како Руни има слобода да прави што сака, Џерард исто, Стариџ...Лалана на крајот го пратев имаше опции да проигрува играчи тој солираше. Го нема тој тимски дух кај нив, а за тоа фали добар селектор што Хоџсон е далеку од тоа.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Тоа се тие ''играчи''.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom