Фан Клуб: Англија

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сите фанови на националниот состав на Гордиот Албион - тука. На светското првенство јас бев за Англија, се разочарав кога испаднаа од Португалија... Во нашата група за Еуро 2008 после Македонија, сум за Англија. Имаат доста јак состав:
Голмани: Робинсон, Фостер, Карсон.
Одбрана: Бери, Фердинанд, Тери, Вудгејт, Карагер, Ричардс, А.Кол, Ф. Невил.
Среден ред: Керик, Лампард, Џерард, Ленон, Даунинг, Харгривс, Даер, Паркер
Напад: Дефоу, Џонсон, Руни, Нагент, Крауч.

Малце нападот е слаб, Крауч е со непостојана форма, па ако се повреди некој од Дефоу или Руни, не е на добро, Нагент е неискусен, а Џонсон е веќе стар...
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
имаат добри играчи, како Rooney, Crouch, итн итн, ама некако неможат да се сложат во игра, ги гледав на светското првенство, има некои живници, но сепак во целина добро играат. :)
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
aj za tim da navivas, ama za drzava?
nikogas za nikoj ne navivam osven za Makedonija, i ic ne me interesira kolku se jaki drugite drzavi.
I kaj najde bas za anglija da navivas, tochaci nevideni se. so takvi igraci ako ne mojs da pobedis...
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Јас секогаш сум за Англија, само не сум за нив кога играт против МАКЕДОНИЈА! :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
И ја на светски и европски првенства навивам за Англија, но многу ме нервира Мекларен новиов селектор мора одма да го мењаваат труба невидена е
 
Член од
16 април 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Erikson bese kamen ama so Meklaren nikoj ne mozi, ne mozea da najdat poglup selektor
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Што побрзо замине Мекларен, тоа подобро за Англија, го упропастува тимот...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Abe so pobrugu zamine i koj posle ke dojde. Ja mislam deka treba da se naviknat anglicanite na negovite taktiki pa neka posedi na klupa uste godina dena i ako nema rezultat neka si ide. A i mislam deka trebase da ostane vo Midlesbrough zs dobro mu idese
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе Џонсон можда стар е малце ама е ЗВЕР типот...има борбеност.Ама шо држава се коа не секое место имаат по три четворица класа играчи а за напад само Руни им е суперстар :D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.681
Треба да почне да се менува нешто сериозно во составот, ако таа лига нема јаки играчи не знам која има?? наместо да форсираат имиња по секоја цена треба да почнат малку со по-непопуларни играчи на пример :Кевин Нолан.Џо Бартон,Мика Ричардс,Ешли Јанг,Мајкл Досон ,Арон Ленон,Енди Џонсон.Кога гледаат дека од тие имиња се само смешка во светскиот фудбал-----јаки поединци слаб колкектив!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
itar pejo напиша:
Треба да почне да се менува нешто сериозно во составот, ако таа лига нема јаки играчи не знам која има?? наместо да форсираат имиња по секоја цена треба да почнат малку со по-непопуларни играчи на пример :Кевин Нолан.Џо Бартон,Мика Ричардс,Ешли Јанг,Мајкл Досон ,Арон Ленон,Енди Џонсон.Кога гледаат дека од тие имиња се само смешка во светскиот фудбал-----јаки поединци слаб колкектив!!
Тоа ме чуди, што не го земаат Мика Ричардс и Арон Ленон, ѕверови се, а не се ни на клупата на Англија.
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
јас секогаш сум хавивал за Англија и то нема да менам никогаш
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе пак ако англија зависи од Бекам ништо нема да направат зошто Бекам е човек во години и нема бесконечно да игра па за тоа ќе мора да се најде некој друг. Ама пак велам дека англија се најдобри со или без Бекам само треба да се уиграат.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.445
Поени од реакции
5.407
Лампард и Жерард неизвесни
Френк Лампард нема да игра в сабота против Израел. Тоа е последната вест на лекарскиот штаб на Челзи. Пукнатите влакна на бутниот мускул сеуште не се во состојба да би можеле да се оптоварат. Неговите изгледи да биде подготвен против Руските фудбалери, мечот кој Англичаните го играат следната среда се оценуваат како 50/50. Доколку и Жерард нема да биде подготвен поради многу специфичната повреда на палецот на стопалото средниот ред на Гордиот Албион ќе биде доста ослабен но Мекларен се надева дека Стиви ќе истрча на теренот на Вембли бидејки сите околу него, а секако и тој самиот вложуваат огромни напори напаѓачот на Ливерпул да биде подготвен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom