Фан Клуб: Албанија

Член од
29 септември 2013
Мислења
253
Поени од реакции
390
Знаме на ГОЛЕМА АЛБАНИЈА, играчи кои направија инцидент заради тоа што Митровиќ само го спушти знамето, играчи кои учествуеја у тепачка на терен и не добија ниту една утакмица казна.
Ох бе душичиња, пак жртве излегоа. Значи какво лоби имаа Албанциве, свака им част!
Ќе си имаше казна за то и за играчите ќе си имаше црвен. Така србите и 3 бода ке земаа и на Албанија дел од играчите не ке им беа наредните игри.
Сами се заебаа србите, пуштија секој некој внатре да тепа како за меч од регонална лига да се работи.

После џабе си дебатираме, имаше судсво таму со докази со се. Процедурата траеше неколку месеци, не одлучија туку така.

Само за нешто сум сигурен, истово сценарио да се случеше во Албанија само со сменати улоги, сите ке пишевте како се тепани играчите на србија од планинци и мора да добијат 3 бода. А идејата со дронот ке беше трол на годината и каква феноменална идеја беше.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Знаме на ГОЛЕМА АЛБАНИЈА, играчи кои направија инцидент заради тоа што Митровиќ само го спушти знамето, играчи кои учествуеја у тепачка на терен и не добија ниту една утакмица казна.
Ох бе душичиња, пак жртве излегоа. Значи какво лоби имаа Албанциве, свака им част!
Kme,kmee
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ќе си имаше казна за то и за играчите ќе си имаше црвен. Така србите и 3 бода ке земаа и на Албанија дел од играчите не ке им беа наредните игри.
Сами се заебаа србите, пуштија секој некој внатре да тепа како за меч од регонална лига да се работи.

После џабе си дебатираме, имаше судсво таму со докази со се. Процедурата траеше неколку месеци, не одлучија туку така.

Само за нешто сум сигурен, истово сценарио да се случеше во Албанија само со сменати улоги, сите ке пишевте како се тепани играчите на србија од планинци и мора да добијат 3 бода. А идејата со дронот ке беше трол на годината и каква феноменална идеја беше.
Ја нигде не реков дека Србија немаше пропусти у организацијата и дека у никој случај не смее да се дозволи упад на навивачи на терен ни у обична лигашка утакмица, а камо ли на меѓународна утакмица од висок ризик.
Друг е муабетот. Србија требаше да биде санкционирана за тоа, парично или со одземање на бодови, не битно. Ама дека Албанија треба да ги добие трите бода, у никој случај!

Уште после утакмицата кажав ја. Тоа со дронот ќе беше јак трол и добра провокација без последице, да беше само со албанско знаме. Ова што го пуштија беше провокација од невидени размери, мешање на политика у спорт и уште триста глупости. Плус, како што реков Митровиќ само го спушти дронот за да продолжи утакмицата, а овие му се нафрлија како кучиња, јаки патриотишта бе.

Резиме, и двете репрезентации требаше да си добија своја казна. Бодови не требаше да има за никого, најмалку не за Албанија.
 
B

Beck's

Гостин
Бтв почнаа и самите да признаваат, ќе попуштат кад тад и експертиве у форумов

Oglasio se Karadžić
TOLE: HULIGANI SU KRIVI
Naš posao je da se nekolicina huligana i njihovih nalogodavaca koji ne vole fudbal sklone s terena i oko sportskih terena. Organizatori i inspiratori huliganskih grupa naneli su ogromnu štetu srpskom sportu i državi Srbiji pozivajući se na to da su oni „stručnjaci za manipulaciju masama“ i da to njima pripada.


Како и да е, добро е што правдата беше задоволена а нас ни останува сеа да ја искористиме историската шанса. Доста им беше расправа за дивјаци и хулигани, за тоа има посебни теми.
Досеа на 3 противнички тренери успеавме да им врачиме отказ, нареден е Данскиот.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
253
Поени од реакции
390
Ја нигде не реков дека Србија немаше пропусти у организацијата и дека у никој случај не смее да се дозволи упад на навивачи на терен ни у обична лигашка утакмица, а камо ли на меѓународна утакмица од висок ризик.
Друг е муабетот. Србија требаше да биде санкционирана за тоа, парично или со одземање на бодови, не битно. Ама дека Албанија треба да ги добие трите бода, у никој случај!

Уште после утакмицата кажав ја. Тоа со дронот ќе беше јак трол и добра провокација без последице, да беше само со албанско знаме. Ова што го пуштија беше провокација од невидени размери, мешање на политика у спорт и уште триста глупости. Плус, како што реков Митровиќ само го спушти дронот за да продолжи утакмицата, а овие му се нафрлија како кучиња, јаки патриотишта бе.

Резиме, и двете репрезентации требаше да си добија своја казна. Бодови не требаше да има за никого, најмалку не за Албанија.
Играчите беа нападнати, играта се запре. Аткинсон ја утнал работата (пишав погоре) откако играчите не сакале да се вратат, тој не свирил крај. Ако не свириш крај и мислиш дека има услови за игра, ќе чекаш 45 мин. да се врати другата екипа. Тој фактички ни крај. ни чекал само избегал. По закон нема зошто Албанија да ги губи бодови. А што требаше некоја казна за играчите се слагам со тебе.
 
Член од
1 март 2014
Мислења
283
Поени од реакции
73
Ако бев за тоа дојден, подруго ќе ги составував речениците :)

Иначе кога веќе ги казниле ради насилството, како што Албанските фудбалери не беа виновни ќотек да јадат, така и Српските не беа виновни -3 да добијаат. Чинам еден од српските и појде пред албанскиве за да ги заштити. Тука можело другшие.. пример да се казнат насилниците, а НАЈМНОГУ човекот што го летал дронот зошто тој е тој што го запалил оганот.
Како и да е, знам дека претходно многу се зборуваше за оваа тема дур беше актуелна, па да не ја враќаме во живот :)
Позз!
Kako prvo nikoj od igracite nemase pravo da go trgne znameto zatoa tuka se organizatorite i redarite. Nikoj ne gi napadna fizicki srpskite fudbaleri tuku samo im go odzedoa znameto po sto sledea fizicki napadi od site strani kon Albanskite igraci (znameto odzemeno od srpskite igraci bese odma daden na delegat od UEFA od strana na Albanskiot igrac). Za nesoodvetno odensuvanje na teren od strana na igracite se kaznuva od sudiite a ne na sud. Za kriminalno dejstvie na redarite i navivacite se odi na sud. Sto i da napravea Albanskite igraci ima sudija toa da go kazni a ne nekoj si ti Ivan, Goran ili Petar od tribinite.[DOUBLEPOST=1436802565][/DOUBLEPOST]
Ја нигде не реков дека Србија немаше пропусти у организацијата и дека у никој случај не смее да се дозволи упад на навивачи на терен ни у обична лигашка утакмица, а камо ли на меѓународна утакмица од висок ризик.
Друг е муабетот. Србија требаше да биде санкционирана за тоа, парично или со одземање на бодови, не битно. Ама дека Албанија треба да ги добие трите бода, у никој случај!

Уште после утакмицата кажав ја. Тоа со дронот ќе беше јак трол и добра провокација без последице, да беше само со албанско знаме. Ова што го пуштија беше провокација од невидени размери, мешање на политика у спорт и уште триста глупости. Плус, како што реков Митровиќ само го спушти дронот за да продолжи утакмицата, а овие му се нафрлија како кучиња, јаки патриотишта бе.

Резиме, и двете репрезентации требаше да си добија своја казна. Бодови не требаше да има за никого, најмалку не за Албанија.
Hahaha aj te molam objasni go boldiranovo do koj stepen e tolerirana provokacijata i drug pat kako da isprovocirame spored videni i normalni standardi?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Распоредот на квалификациите за СП 2018.

 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Odma prvata utakmica siluvanje :) Sansa za basite prv pat da ja custvuvat svojata himna pred poln stadion,sigurno neobicno custvo
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Odma prvata utakmica siluvanje :) Sansa za basite prv pat da ja custvuvat svojata himna pred poln stadion,sigurno neobicno custvo
Оди стегниму влкадилница 30.000 денари ако си толку сигурен...вака на празно сите знаеме
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.164
Поени од реакции
15.953
Odma prvata utakmica siluvanje :) Sansa za basite prv pat da ja custvuvat svojata himna pred poln stadion,sigurno neobicno custvo
Прво химна ќе им пуштите на вашите, па после ќе ги силувате.
Сигурно вечно благодарни ќе ви бидат вашите за тоа чувство.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Оди стегниму влкадилница 30.000 денари ако си толку сигурен...вака на празно сите знаеме
Ljubitel sum na takvi raboti,vidi u dobivki :) 30.000 ne ama 15.000 sigurno da :) Eve zbor davam ,slika odma ke stavan[DOUBLEPOST=1437933576][/DOUBLEPOST]
Прво химна ќе им пуштите на вашите, па после ќе ги силувате.
Сигурно вечно благодарни ќе ви бидат вашите за тоа чувство.
Ja sum za toa da ne gi stavat voopsto vo igra,jbg protiv svoja majka ne se igra,od druga strana koj stignuva gi siluva nema da gi boli premnogu :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom