Фан Клуб: Албанија

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Дали одлуката дека Албанија добива 3 бода од мечот со Србија ќе и помогне на Албанија да се качи и повисоко од сегашната 36 позиција?
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Neka crknat site dusmanite sto pisat ovde demek nema da gi zemame ono ovo....

Eve vtori na tabela i plus imame eden natprevaar po malce igrano !!!
 
B

Beck's

Гостин
Ева табела и од страната на УЕФА. Вака и нека остане до крај :kruna:

untitled.JPG
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Конечно правдата задоволена, ЦАС одлучи дека 3 бода од прекинатиот натпревар ни припаѓаат нам :aplauz: Франс хиер уи ком

А зошто мислиш дека е правилна одлуката?
Каде тука згрешиле србите?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Па незнам, затоа прашувам.
Јас колку што видов, ова го толкувам како да играат пример Албанија - Македонија и некој батка со дрон да пушти знаме со голема Македонија и на крај нас поениве да ни ги дадат :D
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Па незнам, затоа прашувам.
Јас колку што видов, ова го толкувам како да играат пример Албанија - Македонија и некој батка со дрон да пушти знаме со голема Македонија и на крај нас поениве да ни ги дадат :D
ne znam dali da se smeem ili da placem.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Епа што пишува во официјалниот извештај? Зошто Србија е казнета -3?
Poradi gostoprimlovsta,tolku gostoprimlivi sto so stol i so stolce sred stadion gi doceka,i pocesen krug niz atletskiot del do soblekuvalna gi natera da idat i toa zamisli bez kacigi i panciri.treba uste !? Pocesen gostin bese Bogdanov Ivan kako najsportist na taa zemja :) Uste!?
 
Член од
1 март 2014
Мислења
283
Поени од реакции
73
Па незнам, затоа прашувам.
Јас колку што видов, ова го толкувам како да играат пример Албанија - Македонија и некој батка со дрон да пушти знаме со голема Македонија и на крај нас поениве да ни ги дадат :D
Znam deka si dojden tuka da provociras no ostavi gi hipotetickite teorii i odgovori. Vide sam sto se sluci i kako se sluci daj tvoe mislenje da vidime so mislis daj spodeli malku "mudrost" anticka!
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Znam deka si dojden tuka da provociras no ostavi gi hipotetickite teorii i odgovori. Vide sam sto se sluci i kako se sluci daj tvoe mislenje da vidime so mislis daj spodeli malku "mudrost" anticka!
Ако бев за тоа дојден, подруго ќе ги составував речениците :)

Иначе кога веќе ги казниле ради насилството, како што Албанските фудбалери не беа виновни ќотек да јадат, така и Српските не беа виновни -3 да добијаат. Чинам еден од српските и појде пред албанскиве за да ги заштити. Тука можело другшие.. пример да се казнат насилниците, а НАЈМНОГУ човекот што го летал дронот зошто тој е тој што го запалил оганот.
Како и да е, знам дека претходно многу се зборуваше за оваа тема дур беше актуелна, па да не ја враќаме во живот :)
Позз!
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
253
Поени од реакции
390
Да разјасниме неколку работи.
Нема никаков факт дека некој платил од федерацијава за да се пушти знамето со дрон, тоа го направил еден индивидуалец.
А за прекин на мечот виновна е слабата организација што оставија на секого да влезат внатре, дури хулигани со дебело досије (Иван Богданов пр.), а има и видео каде дури и обезбедувањето ги напаѓа играчите . Да не влезеја тие внатре, ќе си добиеја по еден црвен Џака и Лила и ајде чао.

За 3'те бода на КАС, голем плус е изјавата на капитенот Иванович која не била иста со изјавата што ја дал за УЕФА.
А најважен фактор е изјавата на судијата Мартин Аткинсон. http://www.albanews.al/?p=8173
Бил прашан
-дали комунициравте со играчите на Албанската репзентација, тој рекол дека ги прашал но тие рекле не биле во можност да продолжат. -
Дали свиривте крај на мечот, тој изјавил НЕ.
-Чекавте некоја од екипите да ви се придружи да се вратите во тререн? -Да зе вративме со играчите од србија.
-Чекавте 45 мин да се врати другата екипа? -НЕ
-Мислите дека правилно сте постапиле со одлуката за пролжување на мечот? (Немал одговор)

Одлуката е фер.
Албанија ја казнија 100,000евра, само јас мислам требаше и Џака и Лила плус да јадат една/две игри или некоја парична казна.

Што се однесува до табелата супер сме, но нема да коментирам за шанците дури не поминит одлучувачката игра со Данска. Со нерешено ке сум презадоволен.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Ако бев за тоа дојден, подруго ќе ги составував речениците :)

Иначе кога веќе ги казниле ради насилството, како што Албанските фудбалери не беа виновни ќотек да јадат, така и Српските не беа виновни -3 да добијаат. Чинам еден од српските и појде пред албанскиве за да ги заштити. Тука можело другшие.. пример да се казнат насилниците, а НАЈМНОГУ човекот што го летал дронот зошто тој е тој што го запалил оганот.
Како и да е, знам дека претходно многу се зборуваше за оваа тема дур беше актуелна, па да не ја враќаме во живот :)
Позз!
A ti, vaka, gledas futbal?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Знаме на ГОЛЕМА АЛБАНИЈА, играчи кои направија инцидент заради тоа што Митровиќ само го спушти знамето, играчи кои учествуеја у тепачка на терен и не добија ниту една утакмица казна.
Ох бе душичиња, пак жртве излегоа. Значи какво лоби имаа Албанциве, свака им част!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom