Фан Клуб: Албанија

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Темата е повторно отворена. Со ум, без провокации - да нема санкции.
 
B

Beck's

Гостин
Kakva utakmica se igra papapa. Se ima samo golovi ne. Na tribinite 90% Albanci.
Utnavme nekoi ziceri ama i Italjancite isto
 
B

Beck's

Гостин
Dobar test, prekrasen natprevar. Na krajot primen gol pri odbiena topma no najvazno e sto igrame izvonredno, disciplinirano, smireno. Ne e kako porano koa ispanicea so topkata vo nozete. Uste da se najde kvaliteten desen bek i krilo o top
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Dobar test, prekrasen natprevar. Na krajot primen gol pri odbiena topma no najvazno e sto igrame izvonredno, disciplinirano, smireno. Ne e kako porano koa ispanicea so topkata vo nozete. Uste da se najde kvaliteten desen bek i krilo o top
За крило го имаме Меха не знам зашто сеуште не го зима.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Одлични две контролни натпревари против Франција (1:1) и против Италија каде несреќно изгубивме со резултат 1:0.
Се гледа дека Де Биази направил компактна и мотивирана екипа. Недостасува еден креативец, онака вистински плејмекер. А сите кои играат се играчи кои работат многу на теренот.
Со овие две натпревари Сокол Цикалеши мислам покажа дека тој треба да ни биде прв избор во нападот, брз, силен во дуели а и има многу добар и силен шут, ах да влезеше пречката против Италија.

Недостасува и едно десно крило, бидејќи Анди Лила е ограничен во нападот, а со Хисај добивме одличен десен бек, да најдеме еден таков и за левата страна, но Аголи на овие две натпревари ми остави позитивен впечаток.

Конечно го добивме и Арлинд Ајети од Базел и нема зошто да стравуваме ако некој од двоецот Цана-Маврај нема да биде во можност да игра.

Само нека продолжат да даваат се од себе и резултатите ќе дојдат.
 
B

Beck's

Гостин
Насер Алији се согласил да настапува за Албанија.

Роден во Скопје, моментално играч на Базел.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Насер Алији се согласил да настапува за Албанија.

Роден во Скопје, моментално играч на Базел.
Го бараа и од реп. на Македонија.
Иначе роден е во Куманово, поточно селото Никуштак.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Го бараа и од реп. на Македонија.
Иначе роден е во Куманово, поточно селото Никуштак.
Ova godina imav moznost da igram mal fudbal so deckoto, i mozam da kazam deka super brz igrac e, masina, i dobra teknika imase. Inaku natprevarot se odigra vo Kumanovo, me viknaa edni drugari albanci da igram za niv, protiv ekipata na Aliji.
 
B

Beck's

Гостин
Скок од 2 места во најновата ФИФА ранг листа. Моменталната позиција ни е 61 место со 557 бодови. Следниот противник во квалификациите Арменија, паднаа на 79 место
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Ako nekoj e poupaten da mi kaze kako po karti na utakmicata protiv gruzija!? 2-3 mi trebat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom