Фан Клуб: Албанија

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
а тие што ги боли мапата?
Секој народ на Балканов црта свои мапи.
Немој да ми кажеш дека некој има право а некој друг нема. И вие имате мапа на Голема Македонија и србите имаат своја, грците, бугарите сите.

Но кога се работи за тебе не се чудам ниту ти обрнувам внимание, знам дека си албанофоб.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.745
Секој народ на Балканов црта свои мапи.
Немој да ми кажеш дека некој има право а некој друг нема. И вие имате мапа на Голема Македонија и србите имаат своја, грците, бугарите сите.

Но кога се работи за тебе не се чудам ниту ти обрнувам внимание, знам дека си албанофоб.
Да. Цртаат мапи сите, а ти кажи ми дали си на наша страна кога цртаме наши мапи на Македонија, со делови од Албанија и Косово?

Етикети не ме тангираат.
Сепак, објективно, не ли сметаш дека секој кафир тука во Мк, што не е албанофоб, после сето она што ни го направивте и ни го правите, е ментално ретардиран?

Инаку, покрај се, сметам дека оваа сезона ќе биде (или можда после ова не) легендарна за оваа репрезентација, која според се, би требало да влезе за прв пат во бараж или директен пласман.
Не знам каква ќе биде разврската на случајов, али ако заради нешто што се деси вчера, Албанија не се пласира (или не отиде барем бараж), ќе биде ептен sam sebe si go ubijal.
Можеби е лоша среќа, во сезона на квалификации, кога Албанија има состав и тренер за историски успех, баш со Србија да се падне у група.

Сега за сега, најверојатно е тоа, што го споменав вчера, дека Србија ќе го пие, а многумина не веруваат дека ова нема врска со денешната посета на Путин.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Шансата тоа да се случи таква Албанија е иста како шансата ние да ги обединиме Егеј, Вардар и Пирин :D
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Да. Цртаат мапи сите, а ти кажи ми дали си на наша страна кога цртаме наши мапи на Македонија, со делови од Албанија и Косово?

Етикети не ме тангираат.
Сепак, објективно, не ли сметаш дека секој кафир тука во Мк, што не е албанофоб, после сето она што ни го направивте и ни го правите, е ментално ретардиран?

Инаку, покрај се, сметам дека оваа сезона ќе биде (или можда после ова не) легендарна за оваа репрезентација, која според се, би требало да влезе за прв пат во бараж или директен пласман.
Не знам каква ќе биде разврската на случајов, али ако заради нешто што се деси вчера, Албанија не се пласира (или не отиде барем бараж), ќе биде ептен sam sebe si go ubijal.
Можеби е лоша среќа, во сезона на квалификации, кога Албанија има состав и тренер за историски успех, баш со Србија да се падне у група.

Сега за сега, најверојатно е тоа, што го споменав вчера, дека Србија ќе го пие, а многумина не веруваат дека ова нема врска со денешната посета на Путин.
Абе ти реков немој да ми солиш памет нашата мапа е ваква, вашата онаква, сите мапи опфаќаат територии на други држави!

Репрезентацијата на Албанија има иднина и да не се квалификуваме на ЕП 2016, ќе имаме други шанси бидејќи имаме таленти низ цела Европа, а веќе почна да се работи за тие да играат за Албанија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.745
Да верувам, дека им е сто пати боље да бидат државјани на Албанија, одколку на Белгија или Швајцарија. Затоа и не ни има играчи со албанско потекло, нигде по европските репрезентации.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Да верувам, дека им сто пати боље да бидат државјани на Албанија, одколку на Белгија или Швајцарија. Затоа и не ни има играчи со албанско потекло, нигде по европските репрезентации.
Бла, бла, бла....:place:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.745
Ако случајно ве интересира кај ви е играчката со голема Албанија:
(за да идете да си ја земете)

Клучниот доказ за инцидентот што се случи вчера во Белград помеѓу Србија и Албанија, дронот што го донесе знамето со Голема Албанија на стадионот на Партизан се наоѓа во рацете на српските навивачи, кои влетаа на теренот.

Српската полиција има информации дека дронот го земале српските навивачи и српското МВР ги замоли навивачите да го предадат леталото во полиција, со цел Србија да избегне евентуална казна.

Дронот е клучен доказ дека Албанците го исценирале инцидентот, по што во Белград настана хаос, а навивачите освен што влетаа на терен и ги нападнаа албанските фудбалери, се степаа и со полицијата.

На снимките од инцидентот со дронот, кој настана откако српскиот фудбалер Стефан Митровиќ го симна знамето и тоа предизвика хаос меѓу играчите, откако албанските фудбалери го бранеа истото се гледа навивач како го влече дронот и го напушта стадионот.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ако случајно ве интересира кај ви е играчката со голема Албанија:
(за да идете да си ја земете)

Клучниот доказ за инцидентот што се случи вчера во Белград помеѓу Србија и Албанија, дронот што го донесе знамето со Голема Албанија на стадионот на Партизан се наоѓа во рацете на српските навивачи, кои влетаа на теренот.

Српската полиција има информации дека дронот го земале српските навивачи и српското МВР ги замоли навивачите да го предадат леталото во полиција, со цел Србија да избегне евентуална казна.

Дронот е клучен доказ дека Албанците го исценирале инцидентот, по што во Белград настана хаос, а навивачите освен што влетаа на терен и ги нападнаа албанските фудбалери, се степаа и со полицијата.

На снимките од инцидентот со дронот, кој настана откако српскиот фудбалер Стефан Митровиќ го симна знамето и тоа предизвика хаос меѓу играчите, откако албанските фудбалери го бранеа истото се гледа навивач како го влече дронот и го напушта стадионот.
Види го бе се радува дронот го земале, ај следниот пат ќе ви пуштиме повеќе за да има и за другите. :ROFLMAO:
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Kolku smesna i glupa oficijalna izjava ma FFS,se obiduvat da iscenirat drzaven napad,a toa bese ednostavno igranje kurot srede beograd.Sreka sto oficijalno bese zabranet vleZot na gostinski navivaci,pa sekoj organizacionen popust kolku i da sakat ne im mozat nisto da im pripisat na Albanskata reprezentacija.Za sobiranje na predmeti niz terenot e zadolzena redarskata sluzba,a ne futbaler na srbija(ovoj prv pritrca da sobira) ili albanija,posle udiranje na igraci so stolica od strana na nesluzbeni lica udiranje na igraci od strana na sluzbeni lica kako i od redarskata sluzba ,i da baras pak da se prodolzi utakmicata :facepalm::facepalm:,znaeme deka Platini e prosrpski orientiran ama ova veke nema prostuvanje,so Bosna 2006,so Slovenia,so avstrija,so Romanija,so Italija,eve sega i so Albanija.Pa ne moze so site skarani da bidat upm ,site na niv krivi nesto..Treba da se isklucat od ovoj ciklus i kazna 1 mil minimum
 
B

Beck's

Гостин
Со забраната за гостински навивачи самоубиство си извршија србите
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79


Ve pokanuvam da prodolzite so muabet, oti polesno e da se zamarate so mecot srbija - Albanija, otkolku da se zamarate so "uspesite" na vasata reprezentacija
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ve pokanuvam da prodolzite so muabet, oti polesno e da se zamarate so mecot srbija - Albanija, otkolku da se zamarate so "uspesite" na vasata reprezentacija
Таа што ја нарекуваш во второ лице репрезентација е воедно твоја репрезентација..ти си роден,израснат,живееш и работиш во земјата Македонија и по која логика Албанија е твоја земја ајде објасними?..по тоа што си Албанец?..па еве и Албанци играат и настапуваат за Македонската репрезентација?..има Албанци во парламентот и секаде низ државните институции и способни и неспособни за работа..и по која логика Албанија е твоја репрезентација?..па и на сите тука што навивате за Албанија?..нели Македонија е исто така земја на Албанците како и наша?..или не е така?..штом не е така сиктер во Албанија и навивајте си за нив колку што сакате..лицемерни едни
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Таа што ја нарекуваш во второ лице репрезентација е воедно твоја репрезентација..ти си роден,израснат,живееш и работиш во земјата Македонија и по која логика Албанија е твоја земја ајде објасними?..по тоа што си Албанец?..па еве и Албанци играат и настапуваат за Македонската репрезентација?..има Албанци во парламентот и секаде низ државните институции и способни и неспособни за работа..и по која логика Албанија е твоја репрезентација?..па и на сите тука што навивате за Албанија?..нели Македонија е исто така земја на Албанците како и наша?..или не е така?..штом не е така сиктер во Албанија и навивајте си за нив колку што сакате..лицемерни едни
Лицемеру...тогаш зошто ви пречат албанците што играат за репрезентацијата, зошто ви пречат албанците секаде ни државните институции!

Не не сакате, што очекуваш да ве бациме...
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
На кој му пречат албанците во репрезентација според твојот болен ум?Најди негде во групата за Мак.Фудбалска репрезентација некој да пцуе по Ибраими,Абдурахими и остали кои играат добро.Ако некој е дрво сите ќе го пцујат фала богу без разлика дали е МАКЕДОНЕЦ од македонско,албанско,ромско или кое и да било потекло.Ако играат Македонија-Албанија ќе навиваш против луѓето со кои делиш исто државјанство?Што кур не играат овие за Албанија туку за Македонија?Ваљда пошто не се ретардирани издркотини ко вас,па ја ценат земјата од кај што го вадат лебот.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Лицемеру...тогаш зошто ви пречат албанците што играат за репрезентацијата, зошто ви пречат албанците секаде ни државните институции!

Не не сакате, што очекуваш да ве бациме...
Лол..тоа "ви пречат" е генерално..мене искрено не ми пречат..ако се подобри нека играат и 11 Албанци во тимот бидејќи едноставно Македонците не ги бива и то е то..но ми пречат оние кои незаслужено се наоѓаат на тоа место а има подобри од нив а такви ги има и Македонци кои не заслужуваат да го носат државниот грб...

А што сакате да ве сакаме со вашето никакво дрско радикално понашање каде кршите,плукате и навредувате се сешто?..и плус ова е наш дом и не сакаме некој туку така да ни ја навредува нацијата и државата..и јас не спомнувам за македонците како нација туку Македонија како држава..нели ова исто така е и ваш дом?..кога веќе толку ја сакате Албанија сиктер од овде бе..зарем мислите дека таму ќе ви биди поубаво?..одете таму ,иселете се не знам што
 

Kajgana Shop

На врв Bottom