Фан Клуб: АБА

  • Креатор на темата Viktoranius
  • Време на започнување
V

Viktoranius

Гостин
Клубот АБА потекнува од Струмица и се натпреварува во 2 македонска лига.
Моментално се наоѓаат на последното 11 место, но од полусезона се појачија многу и денеска ја забележија 2 победа над Неготино кој се наоѓа на 4 место на табелата, со резултат од 80 - 67. Во салата имаше околу 700-800 луѓе, што за 2 лига е супер.

Следната утакмица е со Хераклеа, и ќе ја добијат без сомнежи.
Напред АБА, да стигнеш до 1 лига, па да гледаме градско дерби.:wink:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Pa nekako ne mi se veruva deka ke vlezat u prva liga. Gleam prvi se tie TORUS, li bea?
 
V

Viktoranius

Гостин
Pa nekako ne mi se veruva deka ke vlezat u prva liga. Gleam prvi se tie TORUS, li bea?
Да Торус се први, јас викав за наредната сезона. Иначе многу се појачани и мислам дека сега во вториот дел нема да изгубат ни една.
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
Amerikanci imale dvujca :) ke bide mos nesto drugata sezona :)
 
V

Viktoranius

Гостин
Amerikanci imale dvujca :) ke bide mos nesto drugata sezona :)

Да, има двајца американци, и плус Абазович е многу добар. Денеска се посера куцајки го кошот.
Иначе колку што знам сопственик бил некој богат американец, и имал големи амбиции за другата сезона. Што ќе биде преостанува да видеме.:wink:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Другата година АБА се у прва лига ќе има градско дерби:wink:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Abe za dogodina mozebi nema da flezat ama drugata sezona sekako deka ke flezat u prva liga ... Na polu sezona napravija jak tim koj donesoa 2 amerikanci Tim Luis i Majk Grincar ... a go zemaa i ponaresniot igrac na STRUMICA Jordanco Nikolov .. :smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.043
Abe za dogodina mozebi nema da flezat ama drugata sezona sekako deka ke flezat u prva liga ... Na polu sezona napravija jak tim koj donesoa 2 amerikanci Tim Luis i Majk Grincar ... a go zemaa i ponaresniot igrac na STRUMICA Jordanco Nikolov .. :smir:
Jordanco Nikolov?:nesvest:
Mario Hasanov-Zoran Delev-Luis-Grincar?Koj e ovoj Jordanco Nikolov?:nesvest:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
За таа година не може да влеземе!!!Здравје и живот догодина!!Чекор по чекор треба да одаме!!Ама уште треба работа а и салам Финансии!!!
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
нема шанси за у 1 лига.... ке играме плеј оут сега па догодина ке се бораме за влез у 1 лига
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Da dee JOCO ... :vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Таа сезона немаме теоретски шанси за 1 лига. Може само да се искачиме некаде 6-7 место.
Ама од другата сезона секако влеваме во 1 лига. Клубот бил на некој американец богат, кој сакал да вложува многу во клубот.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Тотално промашување ... клубот го инвестира АБА (пропустанска црква) која сака да инвестира во сите спортови ... А тоа да дека е од америка и дека вложуваат многу пари за спорт ... Браво за неа ... ке спаси многу клубови во струмица ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom