Фан Клуб: Њукасл Јунајтед

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308


Сем Алардајс блескаво ја почна карирата како менаџер на Њу Касл со убедлив триумф на гостувањето кај Болтон, тимот што го предводеше само пред неколку месеци.

Резултатот е реален, Њу Касл покажа ново лице со засилувањата, Смит, Видука, Џереми, Розендал, сите во почетниот состав.

„Црно белите“ го прегазија домаќинот со 3:0 уште во првото полувреме. Ревијата ја отвори Н'зогија во 11-тата минута, по што во голгетерска серија влезе Обафеми Мартинс.

Во првиот меч како официјален менаџер, Семи Ли немаше сила да го мотивитра својот тим до поголем резултат, неговите избраници имаа сила само да го ублажат водството на Њу Касл со голот на Ањелка, за конечни 3:1. (Извор: А1)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
jas vo Premier otsekogas sum bil za Newcastle! ama brat da go popravis ova ne se pisuva "New Castle" tuku spoeno Newcastle! ;)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Немам некој посебно омилен тим во Премиер лигата, но сепак Њу Касл ми е некако симпатичен тим.. уште од времето кога Ширер играше за тимот.. а сега со доаѓањето на Мартинс, кој ми беше еден од омилените играчи во Интер, повторно имам симпатии кон клубот.
Мислам дека имаат добар тим и не би требало да имаат проблеми да изборат место за купот на уефа..
 
F

fantomX

Гостин
Немам некој посебно омилен тим во Премиер лигата, но сепак Њу Касл ми е некако симпатичен тим.. уште од времето кога Ширер играше за тимот.. а сега со доаѓањето на Мартинс, кој ми беше еден од омилените играчи во Интер, повторно имам симпатии кон клубот.
Мислам дека имаат добар тим и не би требало да имаат проблеми да изборат место за купот на уефа..
Мислам дека и би можеле и за 4 место да се борат. Ќе видиме што ќе се случи
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Хаха, Мартинчето ги здиви вчера:vozbud:

Имаат навистина добар тим Њукасл, нека им е со среќа сезонава:salut:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.010
Оваа сезона мислам дека Њу Касл дефинитивно ќе блесне, со вакви играчи....само стратегија добра да има тренерот.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Оваа сезона мислам дека Њу Касл дефинитивно ќе блесне, со вакви играчи....само стратегија добра да има тренерот.
Секоја година има солиден состав, само некој малер како да ги бие. :toe: Со послаби играчи ќе испаднеа од лига сигурно...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Јас сум за Њукасл од англиско.Секоја година имаат добар состав ама немаат среќа на пр лани колку повредени имаа цела сезона и не им одеше.Сега се надевам на нешто повеќе.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
jas zatoa shto imaat dobar tim a nemaat sreka zatoa naviam za niv! i nekako mi se dopadja stilot na igra!
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Newcastle ovaa godina sigurno ke bidat 4. Na niv im falese samo dobar trener tie od sekogas se imale dobar tim.
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
mnogu dobro igraat, odlicen sostav .... prviot natprevar odlicno go izigraa ..... neka prodolzat taka megu prvte 5 mesta ke bidat sekako
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Viduka, Owen, Ameobi, Martins, Smith...koj ke bide u prv tim....a ako se znae deka vo premier liga samo 5sedat na klupa...nekoj od ovie ke gledaat od TV
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Viduka, Owen, Ameobi, Martins, Smith...koj ke bide u prv tim....a ako se znae deka vo premier liga samo 5sedat na klupa...nekoj od ovie ke gledaat od TV
Shto ti e be? Smith sea ne igra napad, Sam go stava ofanziven sreden igrac! Sega za sega igraat Martins i Viduka, kako zamena vlaga Ameobi...ama vcera i Owen vleze na mestoto na Martins. Shteta shto izigraa 0:0 so Aston Villa. Ama veruvam deka mozat da se plasiraat medju prvi 4.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
да али сепак имаат 4(без смит) квалитетни напаѓачи од кој некој мора да седи на клупа....овен е повреден, кога ке се опорави ке игра прва постава....мартис ако продолжи со ист стил на игра и он ке игра прва

И Видука и Амеоби на клупа...а двајца напаѓачи не седат на клупа така да еден ни у резерви ке го нема
 

Kajgana Shop

На врв Bottom