Фан Клуб: Јунајтед оф Манчестер

Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
:pos2::pos2::pos2:
Јас се дубоко испричавам на упад, ама морав :):):)
Црвен картон, три страни си казнет.

И дај не го тупете да го ебам, не мора и на темава да се карате, почитувајте ја една од подобрите работи во Англија што се роди последниве години. :)

Btw Челзи е постар една година, Јунајтед оф Манчестер има 3 лигашки титули, исто и Челзи, да не се расправаме... :icon_lol:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Победа од 2:0 и влез во финале! :je:
Волфенден и Рајт ги постигнале головите, во 8-ма и 48-ма минута.

Во финале против Колвин Беј, кој заврши втор на табелата. Јунајтед сезонава изгуби 2 пати од нив, 1:0 дома и 3:1 на гости. Сеуште не е одлучено кај ќе се игра финалето, но јас сум убеден дека ова ќе им биде трета-среќа натпревар против овој тим и дека конечно ќе напредуваат од оваа баксузна лига во која заглавија 3 години. :)
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
И да кажеме дека ќе тепаат во финалето и во која лига ќе играат после?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Во 6-та.

Тоа што си ме прашал, натпреварите ги има на fcumradio, најчесто. Пренос со слика не можеш да најдеш. :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Изгубија 1:0, само што заврши натпреварот. Јебига, повеќе среќа следната сезона. Оваа сепак беше фантастична, прв пат беа толку високо на табелата и прв пат стигнаа до второто коло од ФА Купот, што е огромно постигнување за клуб од овој ранг на натпреварување.
Наредната сезона со поголема самодоверба и поголема константност до подобри резултати.

UNITED RULE!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Изгубија 1:0, само што заврши натпреварот. Јебига, повеќе среќа следната сезона. Оваа сепак беше фантастична, прв пат беа толку високо на табелата и прв пат стигнаа до второто коло од ФА Купот, што е огромно постигнување за клуб од овој ранг на натпреварување.
Наредната сезона со поголема самодоверба и поголема константност до подобри резултати.

UNITED RULE!
Другар искрено како не те мрзи да го пратиш овој нисколигашки клуб и да постираш во овој фан клуб на секое???..мислам секоја чест на твојата ангажираност но искрено не мислам дека форумџиите го посетуваат овој фан клуб освен неколку фанови на Манчестер Јунајтед и другите фанови само за заебанција:)..па да му се сневиди овие Јунајтед оф Манчестер ги нема ниту во кладилница да се пишат а камоли да ги гледаме на ТВ:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Другар искрено како не те мрзи да го пратиш овој нисколигашки клуб и да постираш во овој фан клуб на секое???..мислам секоја чест на твојата ангажираност но искрено не мислам дека форумџиите го посетуваат овој фан клуб освен неколку фанови на Манчестер Јунајтед и другите фанови само за заебанција:)..па да му се сневиди овие Јунајтед оф Манчестер ги нема ниту во кладилница да се пишат а камоли да ги гледаме на ТВ:)
Доста го посетуваат бе од другите фан клубови само не пишуваат. На курајберот ете омилени му се :icon_lol: Радо би го читала Јунајтедвистенд него некои спамери што колку да се пише :))))
Инаку ич да не се секираш, година две ќе го има по кладилници да го пишеш :)

Наредна година ФА Куп 3то коло и промоција во другата лига, созреаја веќе овие играчи.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Другар искрено како не те мрзи да го пратиш овој нисколигашки клуб и да постираш во овој фан клуб на секое???..мислам секоја чест на твојата ангажираност но искрено не мислам дека форумџиите го посетуваат овој фан клуб освен неколку фанови на Манчестер Јунајтед и другите фанови само за заебанција:)..па да му се сневиди овие Јунајтед оф Манчестер ги нема ниту во кладилница да се пишат а камоли да ги гледаме на ТВ:)
Вистински фан на Јунајтед сигурно ќе биде заинтересиран што се случува со овој клуб. Нема речиси никаква дискусија во фан-клубов затоа што и нема баш што да се дискутира, ниту сме во можност да ги следиме натпреварите на Јунајтед, ниту пак ги знаеме играчите за кои се заинтересирани и слично, за да можеме да дискутираме. Јас си пишувам тука и не ме мрзи, а и не се осеќам глупо, напротив САКАМ да пишувам тука, бидејќи знам дека другите од мојата крвна група, фк Манчестер Јунајтед, оние вистинските фанови, исто така сакаат да знаат што се случува со овој клуб. Некој можеби не знае англиски, на некого можеби едноставно полесно му е да дојде и да прочита тука отколку да бара на нивната официјална страна тоа што го интересира.
За фановите на другите клубови, искрено ич кур не ме боли, секој е добредојден тука да пише коментар, ако некој мисли дека ова е смешна тема нека не ја посетува или нека пријави кај модераторите (кои патем јас ги прашав за дозвола пред да ја отворам темава) за да ја избришат.

Поздрав :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Погрешно ме разбравте....мојата цел беше да дознаам што го тера UnitedWeStand да го прати овој клуб,да пишува тука за успесите или неуспесите на овој клуб,да постира резултати и слики,и сите останати работи кој се поврзани за овој клуб..мислам како не го мрзи секоја чест:).....а не мислев да се заклучи темата и слично....пис:smir:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Погрешно ме разбравте....мојата цел беше да дознаам што го тера UnitedWeStand да го прати овој клуб,да пишува тука за успесите или неуспесите на овој клуб,да постира резултати и слики,и сите останати работи кој се поврзани за овој клуб..мислам како не го мрзи секоја чест:).....а не мислев да се заклучи темата и слично....пис:smir:
Е тоа ако те интересира прочитај го воведот на темава. Да си фан на Манчестер Јунајтед, сигурен сум дека би знаел. Ме мрзи да објаснувам стварно, е тебе ако не те мрзи попрочитај малку низ фан-клубов и ќе ти стане јасно.
Што знаеш, можеби за 10 години Јунајтед ќе стигне до третата, втората лига... па можеби и до Премиер Лигата. Кој го знае патот на Виган, знае дека се е можно. И никогаш да не се издигне овој клуб, јас пак ќе си ги пратам и ќе навивам за нив речиси исто како за Манчестер Јунајтед.
И да, сите на кои сум им кажувал за клубов или кои сами разбрале некако, имале само добри зборови и ми викаат дека го почитуваат ова што го прават навивачите на Манчестер, без разлика што многу го мразат првиот Јунајтед. :)

Two Uniteds but the soul is one! :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не не добра идеја е, нека пиши ДевилГеј баш сакам да го пратам овој тим. И ја планирав да одворам тема за Баерн II ама се разочарав многу годинава последни се во трета лига, да не зборам колку пати на спортска ме заебале па сега нека играат во регионална југ, Ван Гал е крив им го зеде Милер, гол неможат да дадат од тогаш.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Џену, ај удри му бан на фашистов, а ја утре лично ќе го банирам. :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Боби[Мкд];4247999 напиша:
Н, Ван Гал е крив им го зеде Милер, гол неможат да дадат од тогаш.
Па позајмете му го Робен за неколку утакмици за да се средат малце:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom