Фан Клуб: Јувентус

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.048
Поени од реакции
6.655
Не е обесштетувањето можда избегаваат уште една Видал ситуација. Јас не сакам да си оди но 120м се одлична сума не верувам дека можи повисоко од ова да оди можи само пониско - Али мислам
биди стопосто сигурен , Погба не вреди ни 30 милки , али дури има овци ќе има волна
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
Diego Maradona: "It hurts that Gonzalo Higuain went to #Juventus

Done deal :D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Игуаин ги поминал медицинските прегледи без проблем.

Марота ја користел истата стратегија на Моџи за Недвед :D
Сега е вистински момент значи да му речат дека не ја плаќаат клаузулата. :)

Наполитанките се бесни, Игуаин е предавник кој нема да го примат назад. Значи можи да падни договор за кило семки.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
биди стопосто сигурен , Погба не вреди ни 30 милки , али дури има овци ќе има волна
Тое е веќе прашае на мислење јас мислам дека вреди поќе од 30 но пак ќе речам вкус на играч, прашање на мислење, вредност кон клубот, маркетиншка вредност и се останато.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Недвед кога дојде во Јуве имаше 29 години. Игуаин има 28. Игуаин, онаа игра што ја прикажа во Наполи изминатите сезони, особено лани, половина да покажи од тоа, мислам дека ќе се истури од голови во Јуве, бидејќи ќе има кој да му асистира.

И Турам и Буфон не беа Зидан, ако гледаш така на работите. Тоа беше една ситуација, ова е друга мислам дека нема потреба да влечиме паралели до детали :).

Јас секогаш сум претпочитал прво да видам играчите на терен, потоа да давам оценки, независно дали се викал Игуаин или Кристијан Поулсен. Бенатија беше избран во најдобрите 11 во Сериа А, 2 пати, еднаш во Удинезе, еднаш во Рома. Во Баерн немаше среќа со повредите, па ќе видиме како ќе оди неговата кариера во дресот на Јуве.Го заборави Пјаца :)

Инаку, се согласувам, особено за ова треба стабилна опција секаде. Спокојство ми дава и тоа што во една прилика лани Марота изјави дека за шампионски тим потребни се да имаш двајца силни играчи на една позиција, се надевам дека тоа ќе го спроведува и на терен. Одбраната ни е повеќе од одлична. Игуаин ја пополни дупката што ја остави Мората, останува уште средината да се потсреди, знае тој.

Маркизио се опоравува како што треба и се очекува крајот на Октомври да биде во натпреварувачка форма. Си дошол и порано од одмор, и почнал порано со меки тренинзи за да биде фит што е можно побргу.

Ете сега читам нешто Паратичи имал разговор со тој спортскиот на Зенит се распрашувал за Витсел.

Инаку вечерва фанови на Наполи истакнувале навредливи содржини за Игуаин на пријателска средба на Наполи со некој клуб. Де Лауреантис требало да присуствува но после случувањата не пристигнал на местото каде се одигрувал мечот.
Муабетот со паралелите е оти често се споредва со трансферот на Зидан.
Е сега исто и мене муабетот ми е дека треба да се има паметно трошење на пари.

Околу Пјаца. Воопшто не го рачунам за средишњак. Него го гледам како вингер во тридент, трекватриста и тн. И ни случајно во средина.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
Some thoughts on Higuain to Juventus; 1) €94m is a lot for a player, he's going to need a stellar CL campaign to prove he's worthy of that

2) Juventus *can* afford Higuain without selling Pogba to #MUFC but it's very very unlikely he stays

3) Age is NOT a factor. Higuain will be 31yrs 7mths when his contract ends, Tevez was 31yrs 4mths when he left Juventus

4) Higuain's big game choking is a massive factor & one that will always haunt him. His record in European competition is 15 goals/30 games

5) Genuinely stunning move from Juventus, ripping the heart out of a rival just as they did with Pjanic. Very mid-90s-Milan/current Bayern

6) A Serie A record sixth consecutive title now a mere formality, but also a mere footnote as Juventus clearly targeting CL. No excuses left

7) As a Juventino, I'm massively proud to see the club able to do such a deal. Im a fan not an accountant & want to see wins not profit

8) It will be *very* interesting to see how #Napoli reinvest €94m. Imo, that will define Serie A & its competitiveness moving forward. Fin.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.048
Поени од реакции
6.655
Тое е веќе прашае на мислење јас мислам дека вреди поќе од 30 но пак ќе речам вкус на играч, прашање на мислење, вредност кон клубот, маркетиншка вредност и се останато.
да го нема овај менаџер нема да вреди повеќе од 30, ете помина и европското и каков импакт имаше Погба во тимот ?? во групите решаваше Пајет , потоа се истакнаа Муса,Грижман,Љорис - сите овие моментална вредност вкупна во евра имаат помала од Погба................

како и да е 80+ милиони за Погба е идеална и повеќе од идеална зделка
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нормално неможе сите да имаме исто мислење, кај би отишол светот тогаш :D, искрено ви поскаувам оваа година да направите бум па да гледаме за некоја година пак класика Ман-Јуве во ЛШ, носталгија ме фаќа за тие дуели :(
Извини, морав да излезам, ме снема :)

Чекај прво да завршиме утакмица со 5+ шута на гол, после за ЛШ ќе правиме муабет :D
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Извини, морав да излезам, ме снема :)

Чекај прво да завршиме утакмица со 5+ шута на гол, после за ЛШ ќе правиме муабет :D
Кај и да е ќе се врати Јунајтед, и ние имавме периоди кога ајвари се правеа на трибини така да се поминува, само немој многу да се одолжи како кај миланските тимови тогаш е проблем и тоа сериозен :D Ваљда ќе завршите меѓу првите 4 оваа сезона ипак не е мала работа Мурињо и Ибра во ист тим, ете и црнчето ќе ви се врати сега :D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
да го нема овај менаџер нема да вреди повеќе од 30, ете помина и европското и каков импакт имаше Погба во тимот ?? во групите решаваше Пајет , потоа се истакнаа Муса,Грижман,Љорис - сите овие моментална вредност вкупна во евра имаат помала од Погба................

како и да е 80+ милиони за Погба е идеална и повеќе од идеална зделка
Претеруваш со тоа 30м 30м ... и треба да гледаш од повеќе агли на нештата во животот ... Погба е веќе малку повеќе од само обичен млад талентиран играч, веќе е икона во некој свој стил, фризури курци палци, нема кој не го знае, маркетиншки огроомен потенцијал , замисли само колку дересови ќе се продадат ширум светот со неговото име позади....Само тоа му вреди 50м , па тука веќе тури му и колку го бива, потенцијал и се остало од фудбалски аспект... и ќе дојдеш до неговата вистинска Вредност... според мене измеѓу 70-90 м максимун.... А гледам си ги спомнал Муса,Љорис курци палци... нема благе везе... како шо ти реков гледај од малку поширок аспект кога вреднуваш играч на денешно време....
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.048
Поени од реакции
6.655
Претеруваш со тоа 30м 30м ... и треба да гледаш од повеќе агли на нештата во животот ... Погба е веќе малку повеќе од само обичен млад талентиран играч, веќе е икона во некој свој стил, фризури курци палци, нема кој не го знае, маркетиншки огроомен потенцијал , замисли само колку дересови ќе се продадат ширум светот со неговото име позади....Само тоа му вреди 50м , па тука веќе тури му и колку го бива, потенцијал и се остало од фудбалски аспект... и ќе дојдеш до неговата вистинска Вредност... според мене измеѓу 70-90 м максимун.... А гледам си ги спомнал Муса,Љорис курци палци... нема благе везе... како шо ти реков гледај од малку поширок аспект кога вреднуваш играч на денешно време....
тие курци палци ги носат титулите и радостите на фановите,а Погба и куртоните радостите за менаџерите(екстра кеш)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.373
Претеруваш со тоа 30м 30м ... и треба да гледаш од повеќе агли на нештата во животот ... Погба е веќе малку повеќе од само обичен млад талентиран играч, веќе е икона во некој свој стил, фризури курци палци, нема кој не го знае, маркетиншки огроомен потенцијал , замисли само колку дересови ќе се продадат ширум светот со неговото име позади....Само тоа му вреди 50м , па тука веќе тури му и колку го бива, потенцијал и се остало од фудбалски аспект... и ќе дојдеш до неговата вистинска Вредност... според мене измеѓу 70-90 м максимун.... А гледам си ги спомнал Муса,Љорис курци палци... нема благе везе... како шо ти реков гледај од малку поширок аспект кога вреднуваш играч на денешно време....
Не за џабе се шушка дека Јунајтед сака да 100% од image rights за Погба, што е чудно од аспект на тоа играчот да се откаже од истите. Но, со оглед на маркетиншкиот досег на клубот, можеби и е правата ствар за правење пари.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.048
Поени од реакции
6.655
Не за џабе се шушка дека Јунајтед сака да 100% од image rights за Погба, што е чудно од аспект на тоа играчот да се откаже од истите. Но, со оглед на маркетиншкиот досег на клубот, можеби и е правата ствар за правење пари.
само во Англија којзнае колкав профит ќе имаат од овој трансфер а камоли од останата Европа како и од Азија и САД , не е дека нема да ги извадат тие пари за година-две, но дека МУ ќе освојува титули со баснословни трансфери тоа малку потешко,нарочито со играчи како Погба.........за Англија треба фајтери пред СЕ, МУ на Фергусон имаше фајтери и беше успешен,Челзи на Мурињо имаше фајтери.............
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.616
Поени од реакции
81.338
Имало попладнево некакви преговори на релација Јуве-Наполи, ваљда да ја договорат цената... Де Лауаурорантис не присуствувал на состанокот, али им ставил дознаење на своите луѓе дека ја сакал целата сума да се исплати одма. Позитивното за Јуве е што клаузулата дава опција да се плати цената на две рати, такада овие повици на Аурелио се повик на очаен човек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom