Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Барса all in за Дибала, испратиле понуда од 80 милиони, а овој ко што знам е огормен нивни фан и самиот има изјавено дека не пропушта нивна утакмица.
Oд кај тие то дека не пропуштал утакмица на Барса? Во тоа интервју рече дека го гледал Меси за Аргентина секоја утакмица кога бил помлад и дека го сака и поштова и рече јас во Барса? Меси дојди во Јувентус па еден тон мајтапи излегоја. Иначе Дибала одбил и Јувентус ја одбил понудата која била пратена во Април според некој кој ја држел агенцијата на која е член Итурбе, и сме ја одбиле понудата. Кај читаш дека All In испратиле толку и толку стварно немам идеја.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Пошто мислат дека е Јуве од 2008, па неможе да си дозволи тимот да одбије понуда поголема од 50м за некој играч, или па дека е попратна станица Јуве кон некој подобар тим.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
@zmej gorjanin, кога читаш нешто прочитај како што треба.
Барселона лани пратила дупло поголема понуда од Јувентус до Палермо, ама Дибала ги одбил со изговор дека во Барселона нема да има минутажа, а на него тоа му е најпотребно во моментот.
Според мене супер одлука си направи малиот.. за 2-3 години ќе прерасне меѓу најјаките фудбалери во светот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
@zmej gorjanin, кога читаш нешто прочитај како што треба.
Барселона лани пратила дупло поголема понуда од Јувентус до Палермо, ама Дибала ги одбил со изговор дека во Барселона нема да има минутажа, а на него тоа му е најпотребно во моментот.
Според мене супер одлука си направи малиот.. за 2-3 години ќе прерасне меѓу најјаките фудбалери во светот.
Не само лани и годинава пратиле али малиот и Јуве ги одбиле пак. Дибала не бега во скора иднина тое единственото нешто за кое сум сигурен моментално :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.596
Поени од реакции
18.018
@zmej gorjanin, кога читаш нешто прочитај како што треба.
Барселона лани пратила дупло поголема понуда од Јувентус до Палермо, ама Дибала ги одбил со изговор дека во Барселона нема да има минутажа, а на него тоа му е најпотребно во моментот.
Според мене супер одлука си направи малиот.. за 2-3 години ќе прерасне меѓу најјаките фудбалери во светот.
Моја грешка, прочитав наслов преведен со гугл транслејт. Иначе се работело за понуда во Април.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Воа Змејов се дрогира сто три посто.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Juventus turn to Alexis Sanchez
As Michy Batshuayi is heading to Chelsea, Juventus put more focus on Arsenal and Chile star Alexis Sanchez.

While Juve had not been prepared to pay more than €30m for Batshuayi, theOlympique Marseille youngster has reportedly agreed a €40m transfer to Chelsea after turning down Crystal Palace.

The Bianconeri still need a replacement for Alvaro Morata after Real Madrid activated their buy-back clause for €30m.

According to Calciomercato.it and other sources, the focus is straight back on Alexis Sanchez.

He is older than some other options at 27, but also brings more experience and is fresh from winning the Copa America for the second edition in a row.

Arsenal are not eager to let him go, but Juventus are mounting a project to win the Champions League.

Sanchez is no stranger to Serie A, having made his mark at Udinese before moving to Barcelona and then Arsenal.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Jуве заинтересирани за Канте, сакаат да платат 25 мил ама и Реал е у игра исто така.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Jуве заинтересирани за Канте, сакаат да платат 25 мил ама и Реал е у игра исто така.
Канте ако дојде кај нас, голот нема да го видат противниците..
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Да, ама мислим дека нема шанса да дојде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom