Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.093
Поени од реакции
16.291
Заслужи после мечот со Баерн наваму игра доста солидно во фазата на напад пособено, ми се бендисва како дрибла на мал простор.



25 champions and a real man
Max Allegri a true leader
==========

Massimiliano Allegri assured Juventus “will be competitive” in Serie A and the Champions League after a 2-0 win over Carpi.

The Bianconeri have already secured the fifth consecutive Scudetto, but didn’t let off and enjoyed their 25th win in the last 26 rounds.

“This was a difficult game considering the celebrations we had earlier this week, as between parties and days of rest we could’ve lost focus,” the Coach told Mediaset Premium and Sky Sport Italia.

“Let’s not forget we have the Coppa Italia Final with Milan on May 21, so if we relax now, it’ll be tricky to get back on point. We must do even better away to Verona next time.

“We want to enjoy our football, but also use these matches to improve technically, play as a team and not as individuals, whereas today I saw a few too many personal duels.”

There was a banner in the stands from supporters thanking Allegri for being ‘a true commander.’

“I was pleased, but I’ve already thanked them many times for their support. We need to keep the concentration levels up for the rest of the season. We’re not done yet.”


Will Allegri announce his contract renewal tomorrow and has the club promised a ‘gift’ to keep him in Turin?

“No announcement, we will meet over the next week. Juventus will have a competitive squad for Serie A and the Champions League. We need to make some evaluations in midfield.”


Simone Zaza was on target today, but confessed to feeling frustrated at the lack of playing time.

“He had a lot of patience and so did I,” replied Allegri. “I have to make choices and being in a big club means competition for places.

“This was his first year at Juventus and he was decisive, as the goal against Napoli was fundamental, but he plays for a top club and that means always giving his best.”[DOUBLEPOST=1462123333][/DOUBLEPOST]Pogba

A = Assist G = Goal
Carpi (A)
Fiorentina (A)
Lazio (A)
Palermo (G + A)
Milan (G)
Empoli (A)
Torino (G + 2 x A)[DOUBLEPOST=1462124021][/DOUBLEPOST]El Confidencial: It seems James has no room in Zidane's side. Jorge Mendes is already looking at MUFC & Juve as possible destinations.[DOUBLEPOST=1462139388][/DOUBLEPOST]“I have been a professional for 20 years and I think the directorial road is better for me.”

- Buffon
 
Последно уредено:

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Бонучи сеоски Фреди Меркјури - но тајм фор лузерс, каз уи ар д чемпионс :ROFLMAO:

 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.093
Поени од реакции
16.291
Di Marzio - Morata is expected to move back to Real & Juve will look to sign a great striker: Cavani on top of the list.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.572
Поени од реакции
81.109
За некои работи дури и Марота е со врзани раце... :( Верувам да ја тераше цела сезона онака млитаво (како на почетокот во Септември), можеби и ќе имаше шанси да остане, вака... :toe: А се ми се чини дека ни во Реал нема да го задржат, туку одма ќе го шитнат во Англија за поголема пара на позајмица

Сонот на Ниги за Кавани од ден во ден станува се поголем :icon_mrgr:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.734
Играчи како Мората во Реал може само да пропаднат надолу. Таму или биди Роналдо и Бејл или воопшто не оди.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Koja glupost ja prai real, ke plati na juve 30 a ke go sitne za 50,pa jebemti kjorava mater, baraj na juve 20 i ostaj go
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Тоа се вика бизнис, нема ништо глупо, само штета што Мората попуш(т)и под притисокот, сепак дете е на Реал.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.052
Поени од реакции
3.828
Никој нема да даде за Мората 50 милиони. 30-35 макс. Незнам кој и кур бизнис на Реал. Најдобро за сите ќе е да си остане у Јуве.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.592
Поени од реакции
18.009
Може ќе ги уценуваат за Погба. Иако Реал практично игра без напаѓач. Има еден подпросечен, бар во поголемиот дел од утакмиците, и тој сезонава е повреден често. Така да по мене Погба за Хамес трампа, плус Мората да не се пипка, е фер зделка. :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Abe ubaj lugje ste ama mnogu prepotentni be, so e ova?

Ne sme napazar pa da Se cenkame ili ucenuvaat, Inace za vtorovo imat sankcii od UEFA.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.572
Поени од реакции
81.109
Може ќе ги уценуваат за Погба. Иако Реал практично игра без напаѓач. Има еден подпросечен, бар во поголемиот дел од утакмиците, и тој сезонава е повреден често. Така да по мене Погба за Хамес трампа, плус Мората да не се пипка, е фер зделка. :)

Марота изјави дека Погба и Дибала не си одат летово од Јуве... За првиов спремаат нов и побогат договор. Ако мислат Реал дека со уценување ќе дојдат до Погба, тогаш гадно се заебале, јесте да Мората воскресна во Јуве, ама пак не е единствениот напаѓач слободен на пазарот. Нека ги дадат тие 30 милиони за Алваро, и фала, чао, пријатно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom