Фан Клуб: Јувентус

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Патем последното утрчување на Мората не беше офсајд - според скај

Па и од ова што режисерот го покажа, не беше. Со нозете сигурно не беше, а не ми се верува ни со глава да бил понапред.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Да им ебам матер јас на сите. На сите да им ебам матер почнувајќи од Киелини и Бонучи. Ебати неспособните, незаинтересирани играчи. Курот си го ладат на теренот, СТРАШНА КАТАСТРОФА се ќе ги убијам да се до мене.

И страчатела не ми оди и ти на нерви така сум изнервиран ќе ти кажам нешто што не треба, ќе се каам после. Што сум јас крив што во 5та минута втор пат примаме гол од неписмени екипи?? Како е можно тоа, Киево и Болоња ни лупаат гол во петта минута и после оди играј фудбал. Не се игра така да му ебам матер, не се игра со примен гол уште во соблекувална, уште пред да почне. Млад напад имаме, зелен и ним им треба подршка од искусните играчи во одбрана, подршка која Киелини и Бонучи не ја овозможуваат!

Страшно сум разочаран, нозете мене ми се пресекоа кога го примивме голот не на младите играчи на теренот, можам да замислам ним како им е. Џабе е и да тепаме и да не тепаме, на ништо не личи оваа катастрофа од игра од страна на искусните.

Еве за ова прво полувреме дури го амнестирам Алегри од одговорност, едноставно не е и он крив што оние кои треба да го држат овој тим, изневеруваат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Фали поголем фокус во одбрана посебно Киелини и подобра завршница се друго функционира,второ Маркизио да се стави место Хернанес,премногу се боси овие да не им дадеме гол..
Маркизио мислам не е повикан, Асамоа ќе добиел шанса денес. Лемина сакам да го видам пред одбраната[DOUBLEPOST=1443977964][/DOUBLEPOST]Мн фали МАркизио пред одбраната која дефанзивна стабилност ја придонесува само во тимов нешто ненормално налет то какви пасови пушта напред ...

Лемина сакам да го видам едно вистинско ДМ пред одбраната
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Мислам дека Киелини заспа во одбраната кога го примивме голот, Бонучи и Барза прават офсајд а носот застанал последен. Па и таа топката кога му ја врати на Буфон, добро што се заврши добро. :boksix:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Мислам дека Киелини заспа во одбраната кога го примивме голот, Бонучи и Барза прават офсајд а носот застанал последен. Па и таа топката кога му ја врати на Буфон, добро што се заврши добро. :boksix:
Носот секогаш ама секогаш заспива на офсајд стапица. Очаен е денес.
btw денес ми се потврди мислењето дека Куадрадо има се како играч ама тоа што го спречва од светска класа е она најбитното што му фали а тоа е фудбалска интелегенција = 40
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Чудното движење на топкава покажуе колку лошо ја мавна.
Требаше да ја дува, па и да утепа некој по пат.

Квадрадо го прелета, кој и да беше тој.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Носот секогаш ама секогаш заспива на офсајд стапица. Очаен е денес.
btw денес ми се потврди мислењето дека Куадрадо има се како играч ама тоа што го спречва од светска класа е она најбитното што му фали а тоа е фудбалска интелегенција = 40

Куадрадо треба да го подобри тајмингот кога да се ослободи од топката т.е. да проигрува. Тоа го изјави и Алегри. Само тоа треба да го подобри инаку се друго има.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.271
Требаше еден од Барѕа или Келини да седне, и да му дадеа шанса на Ругани... рѓа фати детето на клупа
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Kolku nestabilen ni e timot ovoj period nema prostor da se davaat sansi na poneiskusnite igraci. Potaka ke moze

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Убо вика макароната,затоа игра Алегри со истиот состав од Севиља и не го игра Алекс Сандро.. моментално ни требаат резултати и не ни требаат непотребни ротации и измени.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Погба мора да седни на клупа, гол би го вратил во живот и оној ланскиот Погба али дури не се опушти нема даго видиме истиот играч.
 
G

grande-juve

Гостин
Добро е...

Мората-Дибала, на тандемов на менаџер би им продужил договор за уште едно 5-6 години... да ги наследат Дел Пиеро-Трезеге у смисла долгорочност...

Иначе да, Погба моментално е без самодоверба.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Конечно игравме како тим, личевме на Јувентус од тука само нагоре. Следни се педерите од Милано :P -8 сме моментално ако ги победиме а можиме и мислам дека ќе ги победиме веќе ќе бидиме на -5 тогаш е веќе друга приказна али има време дотогаш 2 недели пауза и Маркизио ќе се врати :)[DOUBLEPOST=1443981897][/DOUBLEPOST]
Куадрадо треба да го подобри тајмингот кога да се ослободи од топката т.е. да проигрува. Тоа го изјави и Алегри. Само тоа треба да го подобри инаку се друго има.
Тоа е муабетот тоа е таја интелегенција фудбалска, Куадрадо подава кога не треба а кога треба шутира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom