Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Моја грешка, за 30 дена ќе се врател, ќе му даеле поќе време да оздрави салам овие нашиве
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Маркизио ќе биде ли достапен за третото коло?

Кедира не би требало да биде до октомври готов.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Маркизио ќе биде ли достапен за третото коло?

Кедира не би требало да биде до октомври готов.
Маркизио ќе биде спремен од 3то коло и против Сити на 15-ти ако не се лажам.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
Значи нема да игра Маркизио за Италија? Ако е така подобро за него, така ќе го имаме свеж за Киево и Сити
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
планот на Марота со Хернанес бил брзо решение на треквартиста позицијата за да наредното лето или можно е зима ма да не вервам да се врати Берарди во Јуве. Со Дракслер тешко ќе го видевме Берарди тука.[DOUBLEPOST=1441119225][/DOUBLEPOST]
Маркизио ќе биде ли достапен за третото коло?

Кедира не би требало да биде до октомври готов.
Маркизио за викендов ќе почни изгледа со фул тренинг.
 

Hardy1

Juventino`
Член од
2 јуни 2014
Мислења
15
Поени од реакции
33
тек ме има тек ме нема, али пишав на неколку наврати никаков feedback не добив у реду

и јас да напишам збор два за оваа ситуација во Јуве

За разлика од ланската сезона овој Јувентус е по слаб, но по млад и перспективен, едноставно играчи како Пирло и Тевез неможеш да ги замениш достојно, посебно ден денес кога цените на пазарот се отидени до небо, а башка што се дефицитарни играчи од таа класа, посебно на позицијата на Пирло, таков регистра нема, нема ни да има уште долго време. Во секој случај, трансфер рокот не ни беше по планот, се зафркнаа некој работи во последните минути, сепак Јуве има далеку најквалитетен тим, со шампионски менталитет и најдобра одбрана во лигата, овие два кикса едноставно се случија, и јас не сум ни најмалку загрижен, нема тим што би ни парирал и оваа година.

Да почнеме од РОМА- направија респектабилен тим, но со очајна обрана, и сигурен сум дека нема да бидат константни оваа година како што можеме да бидеме ние, а ни се најсериозен конкурент за титула.

ИНТЕР- си го продадоа единствениот креативец во тим, донесоа еден куп копачи го имаат Манчини на клупа, башка во тимот имаат 10 печалбари со менталитет како нашиот на форумов

МИЛАН- не ми се трошат зборови

Од ова меркато најголем мерак ми прави Ругани, мора на момакот да му се дава минутажа несмее да се запостави на клупи да си ја уназадува кариерата, ете другарчето негово во Милан си игра и билда минути, а воопшто не е лоп, дури делува и стабилно, а верувам дека Ругани е подобар играч од Ромањоли

Дибала за некоја година ќе биде голема нешто сигурен сум

Заза имам многу ниско мислење за овој играч, едноставно е просек

Кедира се надевам ќе се врати и ќе ги избегнува проблемите со повреди во иднина

Манџо е играч шо секој тренер би го сакал во тим, остава срце на терен, одлично засилување

Овој Лемина како и да е , искрено прв пат слушам за играчов али чим го зимаат виделе нешто во него, верувам во управата

Хернанес ми се допаѓа, одличен трансфер за мали пари, искусен играч што ја познава лигата, бил тиња во Интер, па во оној неорганизиран тим и Меси да дојде ќе се загуби во простор и време.

Доста беше, се надевам ќе се дружиме повеќе во иднина изминатиов период немав време баш да пишувам ниту пак да читам, сега сум по слободен се надевам ќе има добри дискусии

FORZA JUVE !!!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
тек ме има тек ме нема, али пишав на неколку наврати никаков feedback не добив у реду

и јас да напишам збор два за оваа ситуација во Јуве

За разлика од ланската сезона овој Јувентус е по слаб, но по млад и перспективен, едноставно играчи како Пирло и Тевез неможеш да ги замениш достојно, посебно ден денес кога цените на пазарот се отидени до небо, а башка што се дефицитарни играчи од таа класа, посебно на позицијата на Пирло, таков регистра нема, нема ни да има уште долго време. Во секој случај, трансфер рокот не ни беше по планот, се зафркнаа некој работи во последните минути, сепак Јуве има далеку најквалитетен тим, со шампионски менталитет и најдобра одбрана во лигата, овие два кикса едноставно се случија, и јас не сум ни најмалку загрижен, нема тим што би ни парирал и оваа година.

Да почнеме од РОМА- направија респектабилен тим, но со очајна обрана, и сигурен сум дека нема да бидат константни оваа година како што можеме да бидеме ние, а ни се најсериозен конкурент за титула.

ИНТЕР- си го продадоа единствениот креативец во тим, донесоа еден куп копачи го имаат Манчини на клупа, башка во тимот имаат 10 печалбари со менталитет како нашиот на форумов

МИЛАН- не ми се трошат зборови

Од ова меркато најголем мерак ми прави Ругани, мора на момакот да му се дава минутажа несмее да се запостави на клупи да си ја уназадува кариерата, ете другарчето негово во Милан си игра и билда минути, а воопшто не е лоп, дури делува и стабилно, а верувам дека Ругани е подобар играч од Ромањоли

Дибала за некоја година ќе биде голема нешто сигурен сум

Заза имам многу ниско мислење за овој играч, едноставно е просек

Кедира се надевам ќе се врати и ќе ги избегнува проблемите со повреди во иднина

Манџо е играч шо секој тренер би го сакал во тим, остава срце на терен, одлично засилување

Овој Лемина како и да е , искрено прв пат слушам за играчов али чим го зимаат виделе нешто во него, верувам во управата

Хернанес ми се допаѓа, одличен трансфер за мали пари, искусен играч што ја познава лигата, бил тиња во Интер, па во оној неорганизиран тим и Меси да дојде ќе се загуби во простор и време.

Доста беше, се надевам ќе се дружиме повеќе во иднина изминатиов период немав време баш да пишувам ниту пак да читам, сега сум по слободен се надевам ќе има добри дискусии

FORZA JUVE !!!
Добродојде ете вака пошто не ми ткенува на мислењата. И јас се надевам ќе се дружиме :) Добродошо
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Еве ја комплетната листа на регистрирани играчи за ЛШ:
1 Buffon
3 Chiellini
4 Caceres
6 Khedira
7 Zaza
8 Marchisio
9 Morata
10 Pogba
11 Hernanes
12 Alex Sandro
15 Barzagli
16 Cuadrado
17 Mandzukic
18 Lemina
19 Bonucci
21 Dybala
24 Rugani
25 Neto
26 Lichtsteiner
27 Sturaro
33 Evra
37 Pereyra


Асамоа тешко дека ќе го гледаме првиот дел од сезоната. Падоин не е регистриран.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.637
Поени од реакции
5.317
Еве ја комплетната листа на регистрирани играчи за ЛШ:
1 Buffon
3 Chiellini
4 Caceres
6 Khedira
7 Zaza
8 Marchisio
9 Morata
10 Pogba
11 Hernanes
12 Alex Sandro
15 Barzagli
16 Cuadrado
17 Mandzukic
18 Lemina
19 Bonucci
21 Dybala
24 Rugani
25 Neto
26 Lichtsteiner
27 Sturaro
33 Evra
37 Pereyra


Асамоа тешко дека ќе го гледаме првиот дел од сезоната.
Нема точна информација за тоа колку вистински ќе трае отсуството на Асамоа, а и секаде пишува различни термини. Последна информација е дека ќе биде подготвен максимум за 1 месец, т.е. за Октомври почетокот. Должината на периодот на рехабилитација од повредата на Асамоа е на рангот на државна тајна. Ни на официјалната имаат напишано точна бројка.

Ако не е на листава, не значи дека нема да игра во Сериа А.[DOUBLEPOST=1441134758][/DOUBLEPOST]И Падоин го нема на листата. Дури сега видов.

 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Колку фали Асамоа на тимот нек си ебе мајката. Како ораше по левата страна, а пак Конте два-три пати кога го стави лево во тројката од средината одма право одговори со голче некое.

Да ти се мочам и у повреди и се пичку матер.
 
T

Torchyrus

Гостин
Ако недај боже се повредат Буфон и Нето наебавме го нема Падоин да брани :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom