Фан Клуб: Јувентус

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Ne e vo juve da se pravi petel ima stari volci tamu...
Aха, да. Во Јуве без знаење и одобрение на Алегри и претходно на Конте, овој сам си земаше топките и ги изведуваше пеналите.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Дај не го ми споемнувајте циганот на темава, за мене идиот невиден, добро што Баерн во случајот Робен му го покажа местото.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739


Во ниеден случај ова не е лошо меркато.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Формација 1:


Формација 2:

Формација 3:


Формации кои кружат како можни решенија.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.577
Поени од реакции
81.135
4-3-1-2.... Буфон, Лихт, Бонучи, Келини, Сандро, Погба, Маркизио, Кедира, Хернанес, Мората, Дибала
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Исла отиде на позајмица во Марсеј со право на откуп, додека Де Чеље само годинава ќе се задржи таму....


He'll be back, со 10-ката на грб :cool:
Најголемото засилување летово за Јуве е тоа што дрвава нема да бидат во можност да земаат место на некој.
Малце ми е нејасно зошто, ако не некој друг играч, не се зема Љајиќ, кој заврши во интер, откако Хернанес дојде во Јуве, ама нејсе... Досега не се сеќавам на многу играчи кои можеле максимумот да го даваат дури се играчи на интер, така што, се надевам дека бразилецов ќе биде тој што играше во Лацио, што би било одлично.

Некој имаше пишано погоре, потребно е играчите да се борат, да гризат за секоја топка. Тоа е тоа што фалеше во претходните два натпревари, а верувам дека сега, по завршувањето на сите притисоци од трансфер пазарот и обврските со репрезентациите, екипата ќе почне да дише како едно и ќе се добие таа жед за докажување. Ако почнат да играат така, со борба за секоја топка, Италија брзо ќе падне пак на колена.

Во однос на ова формацииве што се кружат и тука, а глеам и по фејсбук...Зашто Манџукиќ го нема во ниедна? Не го купија за да грее клупа ваљда.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Julian Draxler explains he joined Wolfsburg ‘to better develop’ rather than switching to Serie A and Juventus.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Дракслер заминал од Шалке, бидејќи осетил дека Шалке почнувал да стагнира, па затоа решил да појди во Волфсбург. Ако дојдел во Италија, ќе дојдел во непознато опкружување и немало да напредни како во Германија.Значи колку ме нервираат вакви изјави од играчи кои направиле трансфер, чека да смени клуб па да плука. Ама тоа го отсликува карактерот што го имаат, така да ајде баш да видам како ќе се одвива неговата кариера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom