Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.604
Поени од реакции
81.267
Дечки бе, ај што си отидоа Пирло, Тевез и Видал, што правиме со заминувањето на Лаура???
GRAZIE PER TUTTI!


Потешко ми падна заминувањето на Кристина, одколку на Лаура... ај нема врска, ќе вработат нова лепотица на нејзиното место :love:

Нешто информација за Сикеира има? Денес требаше да се сретнат двата спортски директора на клубовите.
 
A

apidrone

Гостин
Потешко ми падна заминувањето на Кристина, одколку на Лаура... ај нема врска, ќе вработат нова лепотица на нејзиното место :love:

Нешто информација за Сикеира има? Денес требаше да се сретнат двата спортски директора на клубовите.
Не знам за Сикеира, ама Киелини поради повреда го пропушта Суперкупот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Го прашале Гетце со кој би сакал да игра играч кој е дел од Nike фамилијата и тој одговори
They asked him to name 5 Nike players who he like to play with. He named rafinha, Pogba, thiago Silva, Andres iniesta and wilshere

И фатија овие бошот медиуми - ГЕТЦЕ ПРИЗНА ДЕКА САКА ДА ИГРА СО ПОГБА, ГЕТЦЕ ВО ЈУВЕ... итн итн[DOUBLEPOST=1438344973][/DOUBLEPOST]
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.604
Поени од реакции
81.267
Со повредите на Келини и Барѕаљи, очекувам Ругани да го почне натпреварот во Суперкупот против Лацио. Засега на овие контролни 2 натпревари изигра солидно, ќе видиме утре против Марсеј како ќе ја постави играта спроти противникот.


(y)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Ravanelli "It's normal that after 4 years of victories a new cycle should be started & I think that the club is doing great so far."

Ravanelli "I don't think Juve have been weakened, especially since the mercato is not over yet."[DOUBLEPOST=1438438263][/DOUBLEPOST]Ravanelli "I believe Juve have a great trequartista in their squad: his name's Roberto Pereyra. Nobody speaks of him, he's a great player."[DOUBLEPOST=1438438294][/DOUBLEPOST]Ravanelli on Pereyra "For me, he is a key player. He doesn't get the praise that he deserves, I think he's a fantastic player."[DOUBLEPOST=1438438368][/DOUBLEPOST]Ravanelli praises Kurzawa & Fabinho but when asked about Siqueira "No, I don't like him a lot, I don't think he's suitable."[DOUBLEPOST=1438439000][/DOUBLEPOST]http://livetv.sx/eventinfo/328829_marseille_juventus/
http://livefootball.ws/17806-marseille-juventus.html
http://smotrisport.tv/event/football...et-online.html
http://gooool.org/online/43307-marse...nslyaciya.html
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Маџу - Погба :drk:

Колкава разлика овие минути спрема мечот со Дортмунд.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Ни недостига Дрекслер.. Верувајте, ќе имаме екипа што ќе гази и наредни 5 години! :D

Переира!! Браво!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
ПЕРЕИРА !!! ги шета лево десно мајтап си игра


Ауу нападот колку неи добар, ова е веќе Јуве[DOUBLEPOST=1438449281][/DOUBLEPOST]Кедира и Маркизио топка не пуштија да помини :D

Мн поќе слобода има Погба
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.604
Поени од реакции
81.267
Одличен е тимов за во Серија А, за во ЛШ ќе мора децата да се истренираат... ако дојде Дракслер ќе има да ги ебеме сите од А do ZH
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Дрекслер и Переира зад напаѓачи! Страшно, ротација кога сакаш без да мислиш дали ќе изигра на ниво или не некој од нив двајцата! :D
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Нека си еби мајката со овие повредиве у пичку, пичку матер!
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Ојде Кедира. Само да не е нешто сериозно..

Ми се допаѓа играва во почетниве минути само вака нека продолжат. Нека ни се уигра тимов и кој сака нека дојде да се играме. :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom