Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Иднината

Дел Пиеро - Председател
Недвед - Генерален Директор
Трезеге - Спортски Директор
Каморанези - Менаџер
Буфон - Хонорарен председател
Сторари и Пепе - Директори за забава и атмосфера
:love:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.475
Денес најверојатно агентот на Јоветиќ ќе се сретне со еден од нашите преговарачи. Уште не се знае понудата на Јуве кое планира да ја фрли за Јојо, ама важно има интерес да се доведи играчот... навидум Алегри барал таков тим на играч кој би можел да игра и позади напаѓачите
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Од Honorable го извади ХонораРЕН, статива. :pos:
Аман бе :D Цел ден работам и плус пишам на странски форуми не ми текнуваше како се пиши на мкд ебаве Пецковците ебаве. Еве и од каде мотивот истиов пост го пишев на др англиски форум
P.S.

An honorary title or title of honor is a title bestowed upon individuals or organizations as an award in recognition of their merits.

upload_2015-7-2_0-57-11.png
 
H

HoT IcE

Гостин
Погба потпишал за Барселона but hold your horses јувенташи, ќе остане една година на позајмица, и од следна сезона ќе настапува за Барса. Се спомнуван некаде 80 милки трансфер лол ..
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Погба потпишал за Барселона but hold your horses јувенташи, ќе остане една година на позајмица, и од следна сезона ќе настапува за Барса. Се спомнуван некаде 80 милки трансфер лол ..
А со оглед на тоа дека порелевантен од Марота нема мислам дека поточна информација нема :)

Wednesday July 1 2015
Marotta: ‘Juve turned down Pogba bid’
By Football Italia staff

Juventus director general Giuseppe Marotta reveals the club rejected an €80m bid from Barcelona for Paul Pogba.

A meeting took place between directors from the two clubs in Milan today, withSpanish media reporting that a pact had been agreed for the Frenchman not to be sold this summer.

However, speaking to Gazzetta dello Sport after the meeting, Marotta revealed that the Blaugrana had indeed made a bid.
“Yes, we received an offer of €80m,” Marotta revealed.

“But I can confirm that we will not sell Pogba.”
--

И да не повторвам по 1000 пат дека Браида му е кум на Марота ..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Погба потпишал за Барселона but hold your horses јувенташи, ќе остане една година на позајмица, и од следна сезона ќе настапува за Барса. Се спомнуван некаде 80 милки трансфер лол ..
Како то сме го продале а нашиот спортски директор појма нема за то? И то баш после таја гласина излезе и рече дека не е на продажба. Па и ЏДМ го потврди истото.[DOUBLEPOST=1435793606][/DOUBLEPOST]На ПСЖ му ја укинаја казната од УЕФА и ФИФА поради ФФП правилото....

Е сега дури од утре ќе удат со гласини за Погба и Видал, пособено првиов и сигурно ќе лупнат некоја сума. Според медиуми од Франција се тврди дека понудата ќе е 110м
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.638
Поени од реакции
5.317
А со оглед на тоа дека порелевантен од Марота нема мислам дека поточна информација нема :)
Јас искрено мислам дека Браида и Марота се имаат веќе договорено и дека парафот е ставен, барем така ми мириса целава оваа работа. Ќе им го чуваат Погба уште една сезона, и после 80 милиони ќе легнат на контото на Јуве + 10 од бонуси или како што се зборува ако и годинава ја задржи формата.

2 недели медиумиве се полни шпекулации, се вртат конкретни цифри за плати, бонуси, оваа денеска е 3 средба меѓу Браида и Марота, и ниту еднаш досега Марота не излезе да демантира нешто.

И баш денеска, кога веќе доста сериозни медиуми како Sky, ЏДМ, АНСА, и ред други шпански, излегуваат со информација дека Јуве и Барса постигнале договор, наводно 80 милиони +10 ако Погба оваа сезона игра на исто ниво како и ланската, и на лето се сели во Барса кога ќе им помине банот за трансфери, Марота од никаде се појави и даде млитав демант кој мене ниту малку не ми е веродостоен. Доволно е да се забележи фацата на Браида на сликата после средбата и одма ќе се знае дали преговорите биле успешни или не. :)

А и логично е Марота да демантира, бидејќи ако се знае за сигурно дека Погба заминува,а треба да остане уште цела сезона во Јувентус, тогаш врз него ќе има неверојатно голем притисок, како од навивачите на Јуве, така и од цела фудбалска јавност и тоа не само во Италија, туку на цел свет, што нема да биде во полза.

Сега ќе го менаџираат процесот, ќе се прават Барса дека не се заинтересирани, Јуве ќе изјавуваат дека Погба е недопирлив итн, до следното лето.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Јас искрено мислам дека Браида и Марота се имаат веќе договорено и дека парафот е ставен, барем така ми мириса целава оваа работа. Ќе им го чуваат Погба уште една сезона, и после 80 милиони ќе легнат на контото на Јуве + 10 од бонуси или како што се зборува ако и годинава ја задржи формата.

2 недели медиумиве се полни шпекулации, се вртат конкретни цифри за плати, бонуси, оваа денеска е 3 средба меѓу Браида и Марота, и ниту еднаш досега Марота не излезе да демантира нешто.

И баш денеска, кога веќе доста сериозни медиуми како Sky, ЏДМ, АНСА, и ред други шпански, излегуваат со информација дека Јуве и Барса постигнале договор, наводно 80 милиони +10 ако Погба оваа сезона игра на исто ниво како и ланската, и на лето се сели во Барса кога ќе им помине банот за трансфери, Марота од никаде се појави и даде млитав демант кој мене ниту малку не ми е веродостоен. Доволно е да се забележи фацата на Браида на сликата после средбата и одма ќе се знае дали преговорите биле успешни или не. :)

А и логично е Марота да демантира, бидејќи ако се знае за сигурно дека Погба заминува,а треба да остане уште цела сезона во Јувентус, тогаш врз него ќе има неверојатно голем притисок, како од навивачите на Јуве, така и од цела фудбалска јавност и тоа не само во Италија, туку на цел свет, што нема да биде во полза.

Сега ќе го менаџираат процесот, ќе се прават Барса дека не се заинтересирани, Јуве ќе изјавуваат дека Погба е недопирлив итн, до следното лето.
Подоцна GDM на твитер нагласи дека Јуве ја одбил понудата од Барса и Погбаи Видал не се на продажба. Потоа дури излезе Марота со изјавата, сигурен сум дека ги одбил тие 80м со оглед на понудите на Сити и сега новата на ПСЖ.[DOUBLEPOST=1435795273][/DOUBLEPOST]Juventus & @MLS have exchanged the documents needed for @Pirlo_official transfer to @NYCFC
 
Последно уредено:

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Јас искрено мислам дека Браида и Марота се имаат веќе договорено и дека парафот е ставен, барем така ми мириса целава оваа работа. Ќе им го чуваат Погба уште една сезона, и после 80 милиони ќе легнат на контото на Јуве + 10 од бонуси или како што се зборува ако и годинава ја задржи формата.

2 недели медиумиве се полни шпекулации, се вртат конкретни цифри за плати, бонуси, оваа денеска е 3 средба меѓу Браида и Марота, и ниту еднаш досега Марота не излезе да демантира нешто.

И баш денеска, кога веќе доста сериозни медиуми како Sky, ЏДМ, АНСА, и ред други шпански, излегуваат со информација дека Јуве и Барса постигнале договор, наводно 80 милиони +10 ако Погба оваа сезона игра на исто ниво како и ланската, и на лето се сели во Барса кога ќе им помине банот за трансфери, Марота од никаде се појави и даде млитав демант кој мене ниту малку не ми е веродостоен. Доволно е да се забележи фацата на Браида на сликата после средбата и одма ќе се знае дали преговорите биле успешни или не. :)

А и логично е Марота да демантира, бидејќи ако се знае за сигурно дека Погба заминува,а треба да остане уште цела сезона во Јувентус, тогаш врз него ќе има неверојатно голем притисок, како од навивачите на Јуве, така и од цела фудбалска јавност и тоа не само во Италија, туку на цел свет, што нема да биде во полза.

Сега ќе го менаџираат процесот, ќе се прават Барса дека не се заинтересирани, Јуве ќе изјавуваат дека Погба е недопирлив итн, до следното лето.
Зошто би се договориле со Барса уште од сега за 80 милиони кога лесно може да се случи некоја екипа до следното лето да искешира и 100 милиони.Погба ако си игра на нивото како што знае плус следи Европско следното лето каде што исто може да блесне,може да падне и те како подобра зделка од оваа.Башка тука се Сити,ПСЖ,Реал, со ПСЖ и Реал може да се случи и некоја трампа(Верати,Иско)+ пари,играчи што се и те како посакувани во Јувентус.

Не викам дека на крај Погба нема да заврши во Барса,али од сликава од средбава на челнициве на двата клуба се попалија одма медиумите.Нормални се вакви средби почна трансфер сезоната, јавно си кажаа Барса дека се заинтересирани за Погба и си опипаат терен,као и увек медиумиве тоа одма си го поврзаа дека паднал договор,па и уште и цената ја знаат 80милиони+бонус10 :tapp:.

Башка нигде јавно не прочитав дека Погба јавно кажал дека сака да оди во Барса и никаде на друго место.Па дури и да се случи тоа клубот е тој што го има последниот збор.Нигде во договорот на Погба не стои дека Барса има прво право на играчот.
Јуве ако се паметни треба да остават тимовиве да се надааваат со понуди за Погба и која е најдобра и највеќе им одговара таа да ја прифатат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom