Фан Клуб: Јувентус

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
третиот ми личи ко на Реал, вторниот мизерија невидена тие балоко ми беа најубави како барбики што не правеја, а првиов што да ти причам... баш апла затворенички у пизду матер.. нека ги скратат ригите боље се дресовиве со 3 риги, баш каков што е овој на Пирло на мојот аватар...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.572
Поени од реакции
81.110
изгледа само мене ми се свиѓа третиот дрес со се шорцевите... некако ме потсеќаат на Алпите што се надвиснуваат над Торино :smirce:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
изгледа само мене ми се свиѓа третиот дрес со се шорцевите... некако ме потсеќаат на Алпите што се надвиснуваат над Торино :smirce:
Стадионот е мотив :D

Него ете од блиску и детално плус голманскиот дрес








Голманскиот

 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Очекував многу повеќе од Адидас. Неморале да експериментираат, особено со вториот дрес и со шорцевите на третиот кој се надевам дека никогаш нема да го облечат, или во најмала рака да ги променат шорцевите зошто на ништо не личат.

И второ, на официјалната ги немаше објавено дресовиве (а сега се реновира, нов сајт ќе правеле), а на Тутоспорт ги пишува како шпекулација а како извор на дресовиве се наведува векиасињора форумот.

Ајде, се надевам дека ова е патка и дека со ова „случајно протекување“ на дресовиве вршат сондажа какви ќе бидат реакциите за дресовите и дека ќе ги сменат. Барем вториот, и шорцевите на третиот.
Уба пижама за Џиџи :facepalm: :ROFLMAO:
Oва е тренинг маица.. :)
 
A

apidrone

Гостин
Вака и од розевите дресови со петокраката се жалевте па маме ебававме со нив :pos:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.726
Поени од реакции
13.337
Ако последниот параграф е за successful take on (нешто како успешни дриблинзи) гледате зошто Оскар не го сакам во Јуве. Лимитиран е во нападот, нема фудбалска фантазија во него за креирање шанси и голови од никакви ситуации. Нам баш ни е потребен еден играч fantasista како што најдобро го нарекуваат италјаните.
Ако би можел да бираш, кој би бил твој избор? Разбира се, не некој играч што е невозможно да дојде во Јуве...
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Чачкав на гугл, па налетав на нешто што е по мој вкус

Овај е добар, само црните линии да се стеснат,да бидат повеќе и цицка е
2.jpg



Гостински дрес и тое свршавање
1.png


мала е сликава ама супер е дресов
4.jpg


од розевите овај, без тоа трите линии на рамената
5.jpg




Трета опција нека бидат сините, кој курац тие со одвратните шорцеви.
 

Attachments

  • 60 KB Прегледи: 24
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Чачкав на гугл, па налетав на нешто што е по мој вкус

Овај е добар, само црните линии да се стеснат,да бидат повеќе и цицка е
Прегледај го приврзокот 123933



Гостински дрес и тое свршавање
Прегледај го приврзокот 123934


мала е сликава ама супер е дресов
Прегледај го приврзокот 123935


од розевите овај, без тоа трите линии на рамената
Прегледај го приврзокот 123936




Трета опција нека бидат сините, кој курац тие со одвратните шорцеви.
Tој првиот е фантазија, иначе дресот излезе и на твитер на мн релевантини извори кои го нарекоа официјален... :facepalm:

иначе на натпреварот сега брзо со легендите никој не ставил слика од ѕверов.



Патем моментално е тренер во Мексико и сите играчи ги донесе на позајмица :D - Marotta style.[DOUBLEPOST=1435708074][/DOUBLEPOST]Едно огромно ФАЛА и БЛАГОДАРАМ за легендиве ( Пепе и Сторари па и Матри)... Многу ми е криво што официјално не напуштија првите двајца....










[DOUBLEPOST=1435708173][/DOUBLEPOST]SKY Italia reports that Sevilla is the most likely destination for #Isla at the moment. Today there was contact between Juventus & Sevilla.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Збориш за дресот што го сави ти? За нив се шушка дека „ќе бидат официјални“? Тогаш ќе го гледам Јуве со „наочаре црне“ ...ко Аца Лукас :cool: :D

Хм Каморанези... тивок, вреден и верен џентлмен на старата дама, легендата од херојските денови не се заборава....
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Збориш за дресот што го сави ти? За нив се шушка дека „ќе бидат официјални“? Тогаш ќе го гледам Јуве со „наочаре црне“ ...ко Аца Лукас :cool: :D

Хм Каморанези... тивок, вреден и верен џентлмен на старата дама, легендата од херојските денови не се заборава....
Дресот другиот што го постира ти Пецко еден :D....

Остај ти Камо и дресој... Срцето ми се скрши упм за Сторари и Пепе.....
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Дресот другиот што го постира ти Пецко еден :D....

Остај ти Камо и дресој... Срцето ми се скрши упм за Сторари и Пепе.....
Пецко со мала п да ме пишиш, голема П е за тебе :kezec:
Мене голем дел ми се скрши со Дел Пиеро, дел остана за Џиџи и то е то... :place::place::place: така да... само ќе жалам по Сторари и Пепе:(
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.735
Ако би можел да бираш, кој би бил твој избор? Разбира се, не некој играч што е невозможно да дојде во Јуве...
Пасторе, Иско, Кутињо, Мата или пак централна средина Верати или Ковачич. Сите на некој начин изгледаат тешко достижни, но со Погба во тимот мислам дека само Роналдо и Меси се недостижни во моментов. Пример може да се употреби при евентуална продажба на Погба во Јунајтед/ПСЖ/Реал да се побараат дел од овие играчи во замена.

Кутињо од друга страна ако Ливерпул изигра уште една катастрофална сезона може да му скурчи да не се натпреварува никаде и да побара да замине. Истото е и за Ковачич.

Најреално мислам дека сепак ќе се остане со Переира и може да се донесе уште некој играч помлад за таа позиција за мали пари или да се чека Берарди евентуално наредната сезона.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.572
Поени од реакции
81.110
Патем моментално е тренер во Мексико и сите играчи ги донесе на позајмица :D - Marotta style.
Сега гледам на интернетов од 27 играчи колку што има во тимот, 22 му се позајмени... Ептен сериозно ги сватил советите од Марота :kruna:

Ако оној погоре е голманскиот дрес, тогаш добар е, мене ми се свиѓа[DOUBLEPOST=1435738942][/DOUBLEPOST]Ај нека стои ова и тука...

Ај малце поубаво да си ги преставиме... :X3:





Голманскиот


Трите ѕвездички :love:


Ќе ги ебеме сите од А до Ж
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
И официјално тие се дресовите за следната сезона. Добра вест е што на официјалниот сајт на Јуве го нема третиот дрес, така да најверојатно дополнително ќе го објават, се надевам дека ќе биде друг. Поточно шорцевите. Горниот дел е убав.

Инаку, првиот дрес е убав, вториот не требаше да го китат околу спонзорот линиите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom