Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Море онај коке како би легнал кај нас :)
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Море онај коке како би легнал кај нас :)
Незнам брат, ама онај забраденион миалам ќе разнесува во Италија! 30 милки и ќе го видите нацртан во Торино :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Незнам брат, ама онај забраденион миалам ќе разнесува во Италија! 30 милки и ќе го видите нацртан во Торино :D
Него за 40 мислам не го пуштија во Арсенал. Зверотиња е и јас го сакам ама...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Физички спремен играч, со добар шут и одличен дриблинг! Мислам дека позади Тевез-Мората ќе имаме страшен напад! :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.629
Поени од реакции
81.516
Фалкао е слободен... Лапај си го на позајмица со можност за откуп на 10 години:vozbud:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Гледам видео и се чудам ејј како само го испратија Палермо на Дибала( Дубала сееееедно) ко најголема легенда да им бил :D потпишување топки дресови сите го изнагушкаа го фрлаа се радуваа :confused:. :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
абе сите правите муабет за појачување на средината и нападот, а заборавивте дека треба и одбраната да се ојача. Мора под хитно класичен лев бек, ете го Фелипе луиз не успеа во Челзи може тој да се земе, или тој баба германецот или како и да се викаше, или тој Курзава од кај беше заборавив... И десен бек ни треба класичен пошто лихт веќе не е истиот го газат годињето.. Азпикулиета би го земал десен дечкото е ѕвер
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
^ Од Монако е Курзава, мелем за очи да го гледаш,ама ќе тешко дека би дошол,ако дојде...имаме лев бек за наредни 10 год
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Џон Чарлс беше Ирец или Шкот мислам, а Лајам Брејди истотака имал добри партии за Јуве, ама кратко се задржал... важно ни тој не беше Енглез, па дури ни Јан Раш кој играше една сезона кај нас... Стварно ли бе не сме имале ниту еден англичанец кој настапувал за нас ? :eek:

Ај Глен Џонсон ова лето е слободен играч, Марота ќе го земе:icon_mrgr:
Велчанец, Шкот, Ирец, Енглез исто срање различно паковање. Един народ сто држави.
Се смеам Џон Чарлс е велшанец мислам. Ама генерално енглезите (островјаните) слабо се покажале во италија. Можеби Газа беше добар ако се лажиме.
Некако не им одговара фудбалот шо се игра тука, ниту пак на нашите којзнај колку им одговара фудбалот шо се игра таму.[DOUBLEPOST=1432545204][/DOUBLEPOST]
Барзали е под знак прашалник против натпреварот со Барса.Во среда ќе оди на испитување имал болки во мускулот.
tell me that. чекав резултати од анализата. Можеби немаше да е во стартен состав ама ако случајно заводиме можам да замислам дека експрес влегва внатре. И тоа како е битен за паркирање на автобусот. Те. толку е битен по немаме салам алтернатива. Огбоња не го сметам за опција, побрзо Стураро, Падоин или Видал ќе го клам одбрана место Барза отколку Огбоња.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Јас би почнал со Стураро натпреваров против Барса. Со онаа брзина, и неумор мислам дека одлично би покривал со Видал и Маркизио.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
За АМФ идеален би бил Пасторе, Оскар ми е некако префорсиран а и не сакам да пробуваме со Асамоа како со Видал сезонава, ќе се најди Аса за бек и цмф.

за 4-3-3 можи да проба да се донеси Ламела, одличен беше во Рома и сеуште е млад. Добро би легнал напред со Дибала и Тевез. :zloo:
Пасторе? Не би рекол. Неколку пати шо го имам пратено во псж ми делува патетично. Побрзо Переира ќе го играм отколку него.
Ламела, како шо имаше кажано Моџи е циркузант. Знај да дрибла ама да организира акција не ми се верва.
Мислам дека Муњаин е добра опција. Кога веќе збораме за дијаболата Васкез е таквиот играч шо играше поповлечено.
Ама во секој случај мислам дека АМФ како позиција е бајата работа. Во денешниот фудбал повеќе се игра со истурен и два крилни напаѓачи отколку со амф и два напаѓачи.
Ако се е во ред за догодина. Мислам дека Мората можи да си ја фати левата страна а Тевез десната и да имаме нешто налик на ова

Дибала
Мората--------------Тевез
Погба------Маркизио-----Видал
Евра----Киелини--Бонучи--Лихт
Буфон​
[DOUBLEPOST=1432545799][/DOUBLEPOST]
Од АМ би го бирал Арда Туран! Играчише :D
И јас мислам дека Арда е подобра опција од набројаните, ама цената ќе му е ненормална и веќе влегва во врвни години, значи дебело ќе го платиме и после нема да држи цена.[DOUBLEPOST=1432545849][/DOUBLEPOST]АА да и ДеБруин е уште една опција за АМФ. Макар шо попаметно беше Ериксен да се земи лани.[DOUBLEPOST=1432545962][/DOUBLEPOST]
абе сите правите муабет за појачување на средината и нападот, а заборавивте дека треба и одбраната да се ојача. Мора под хитно класичен лев бек, ете го Фелипе луиз не успеа во Челзи може тој да се земе, или тој баба германецот или како и да се викаше, или тој Курзава од кај беше заборавив... И десен бек ни треба класичен пошто лихт веќе не е истиот го газат годињето.. Азпикулиета би го земал десен дечкото е ѕвер
За Лихт морам да кажам дека се сложвам. Иако ми беше милениче со неговата работа, последнава година не е тоа што беше. Или барем не иди толку до израз во оваа формација.
Дармијан ми е прв пик за таа позиција.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Andrea Barzagli is in doubt for the Champions League final, as Juventus confirm he’s suffering with a thigh injury.

The Bianconeri defender went off injured during the weekend win over Napoli, and has undergone an MRI scan this morning.

“The medical examination showed that the defender has suffered a first grade tear of the rectus femoris muscle in his right thigh,” the club announced on its official website.

“Barzagli will now begin treatment and both his condition and availability for June’s Champions League final are to be monitored on a day-to-day basis.”

The prognosis for a first grade quadricep strain of this type is usually between one and three weeks for a complete recovery.

With the Champions League final 12 days away on June 6, the Old Lady will be sweating over the fitness of the Italian internation.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
@јас АМФ не е бајата работа но нема толку врвни играчи како на времето Зидан,Руи Коста, Рикелме итн па и топ екипите не играат таква формација. Кога дојде Оскар да биди во најдобрите 5 АМФ се знај колку е сатот. А Ламелата мене ми е одличен играч но едноставно не се снајде во Англија, а за тоа дека е циркузант можи да се смири во Јуве, кога можеше Тевез зошто не и тој. И многу е полесно да се глупираш во слаба екипа каде нема авторитетни играчи како Џиџи, Пирло и Тевез.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
@јас АМФ не е бајата работа но нема толку врвни играчи како на времето Зидан,Руи Коста, Рикелме итн па и топ екипите не играат таква формација. Кога дојде Оскар да биди во најдобрите 5 АМФ се знај колку е сатот. А Ламелата мене ми е одличен играч но едноставно не се снајде во Англија, а за тоа дека е циркузант можи да се смири во Јуве, кога можеше Тевез зошто не и тој. И многу е полесно да се глупираш во слаба екипа каде нема авторитетни играчи како Џиџи, Пирло и Тевез.
Лео не е проблемот дали има играчи или не од топот на горе наведените! Значително би се подигнал квалитето на средниот ред, мада и со сегашниов среден ред сме 90% од 99% до најсилниот среден ред.. Проблемот е што ќе бидиме пренатрупани од везњаци, и има големи шанси млади играчи како Переира, Стураро да го изгубат статусот.. Сепак би одел на карта Арда.. Мислам дека ни недостигаат 1-2 квалитетни засилувања :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom