Фан Клуб: Јувентус

A

apidrone

Гостин
Која е поентата ти да му кажуваш на некого кој колку да игра не разбирам. Малце ми нема логика Јуве да бара од Сасуоло минутажа за Коман. Тие таму си имаат управа, си имаат тренер, ај ако не и тактика да им кажеме што како да прават.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Епа ти му даваш играч што они го немаат т.е. немаат таков квалитет на играч се копуци играат таму ебаго :D. Коман е измислен за сите таму сеа да не испадне дека го правам семоќен али реално гледано можеш комотно да им кажеш така. Освен Заза,Берарди ајде нека им биде и Сансоне немаат ништо посебно. Вака им го даваш Коман они го форсираат на позиција на заза или со ги ебам и сите среќни,ако се плашат дека ќе испаднат тогаш се кретени големи,колку само поочајни екипи има + бегаат +7 од 18-то не дека е којзнае колкава разлика али ипак две кола се а може и три.
Иначе коа ќе подразмислиш подобро е да остане таму барем ќе игра прва нон стоп и ќе биде спремен за од јуни да се приклучи на екипата.
 
A

apidrone

Гостин
Сакам да кажам ти им го даваш па они после тоа што сакаат прават со него, нема Јуве да го прашаат.
 
С

СаШеНкО

Гостин
Сакам да кажам ти им го даваш па они после тоа што сакаат прават со него, нема Јуве да го прашаат.
Кога се договара позајмицата, се договара и тоа колку ангажман ќе има играчот. Мора двете страни да имаат корист од позајмицата. Сасуоло добива играч плус на располагање, а Јувентус добива со тоа што млад играч кој сака да го развие ќе добие минутажа која во Јувентус неможат да му ја понудат. И Јуве и те како има право да договара минутажа за играчот
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ето дека немаме откупна клаузула, ако имавме никој немаше да ги прашува на Сасуоло.
Клаузулата ваљда важи за на лето или само за предимство за откуп.[DOUBLEPOST=1422295369][/DOUBLEPOST]
Која е поентата ти да му кажуваш на некого кој колку да игра не разбирам. Малце ми нема логика Јуве да бара од Сасуоло минутажа за Коман. Тие таму си имаат управа, си имаат тренер, ај ако не и тактика да им кажеме што како да прават.
Ваљда не сакаш да скапи на клупа и во Сасуоло. Ако е за така барем кај нас нека учи од другите.
Така се заебавме со некои играчи, мислам Паскато, Габиадини и ред други. Мислам дека односите со Болоња ни се нарушени поради тоа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Не ни го дава Сасуоло Заза, на крај че завршиме со Касано.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.168
Не, туку утре ќе имале повторно состанок за Ѕаѕа... Јуве го сака играчот одма да дојде, додека Сасуоло не им се дава така лесно. Ќе пробаат утре со други понуди за да го донесат Ѕаѕа... Сасуоло ептен го кочел трансферов
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Не, туку утре ќе имале повторно состанок за Ѕаѕа... Јуве го сака играчот одма да дојде, додека Сасуоло не им се дава така лесно. Ќе пробаат утре со други понуди за да го донесат Ѕаѕа... Сасуоло ептен го кочел трансферов
Саркастичен бев :D т.е. мајтап беше.

Иначе Сасуоло го одложи состанокот денес. Ќе попуштат
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Ако Сасуоло наводно не го дава Ѕаѕа ќе треба и Ѕаѕа и Берарди да го земеме од одма...И да си испаднат поштено од лига.
 
A

apidrone

Гостин
Ди Марцио тврди дека уште во Јуни Конте се договорил со Милан да ги води
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Ди Марцио тврди дека уште во Јуни Конте се договорил со Милан да ги води
Па и тогаш неговиот најверен другар излезе кажа јавно, жена му исто па и Конте бил слушнат за истото кај шо го збора, се ова зад грвот на Ањели.
Цела кариера во Јуве како тренер плачеше за засилувањата и остало, ме интересира ако е вистина моментално шо ќе добиеше/добие во Милан? Кога беше во Јуве велеше ' Неможиш да јадиш во ресторан да седниш да порачаш со 10е кога најветиното јадење е 100' така нешто беше реченицата.

Му благодарам за се најсикрено и фала му што не издигна ама од ко си ојде по многу интервјуа, посети, гласини и егото негово ми се одмили иако сеуште го сметам како легенда наша
 
A

apidrone

Гостин
Па и тогаш неговиот најверен другар излезе кажа јавно, жена му исто па и Конте бил слушнат за истото кај шо го збора, се ова зад грвот на Ањели.
Цела кариера во Јуве како тренер плачеше за засилувањата и остало, ме интересира ако е вистина моментално шо ќе добиеше/добие во Милан? Кога беше во Јуве велеше ' Неможиш да јадиш во ресторан да седниш да порачаш со 10е кога најветиното јадење е 100' така нешто беше реченицата.

Му благодарам за се најсикрено и фала му што не издигна ама од ко си ојде по многу интервјуа, посети, гласини и егото негово ми се одмили иако сеуште го сметам како легенда наша
Еве сега читам исто од Ди Марцио, на Инзаги му е дадена последна шанса у Копа со Лацио, ако изгуби ќе биде сменет, а Конте (со Монтела) се споменува како решение до крај на сезона. Епа ако се деси да седне на клупата на еден од најголемите ривали (општо, не сезонава), а притоа на најкукавички начин го шитна клубот кој му даде шанса да биде почитувано тренерско име во Италија, а потоа максимално застана зад него кога овој беше суспендиран пола сезона, нека си ја пикне тоа периката у шупак. Се надевам дека никогаш нема да се врати во Јувентус, ни за чистач не би го примил.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Еве сега читам исто од Ди Марцио, на Инзаги му е дадена последна шанса у Копа со Лацио, ако изгуби ќе биде сменет, а Конте (со Монтела) се споменува како решение до крај на сезона. Епа ако се деси да седне на клупата на еден од најголемите ривали (општо, не сезонава), а притоа на најкукавички начин го шитна клубот кој му даде шанса да биде почитувано тренерско име во Италија, а потоа максимално застана зад него кога овој беше суспендиран пола сезона, нека си ја пикне тоа периката у шупак. Се надевам дека никогаш нема да се врати во Јувентус, ни за чистач не би го примил.
Тој убаво си кажа кога го прашаа дали би прифатил понуда од Интер и Милан. Тој рече да бидејќи се сметам за професионалец и сето то е ок. Само што начинот на кој замина за мене беше мн педерски најискрено ма за било шо и да е, оти прво се нафати да остани после си отиде, и сам ти ете кажа тимот застана зад него кога тој беше во 'гомна' а овај при првата потешкотија ( ако постоела пошто сите тези кои се споменуваа паднаја во вода) си отиде.

Искрено пак ќе речам многу тука сметат дека плукам на Конте, го поштовам и сакам како легенда и за се што направи досега се додека официјално не ја посери, ама ја претерва чоекот со егото. Искрено и мислам немаше поќе шо да понуди на овај Јуве едноставно остана без идеи ете истото и со Италија. Репрезентацијата тера многу лошо игра лошо не му текнува да менува, знам дека од срце и со срце ги води екипите али некогаш тоа не е доволно. Мразам споредби на тренери стварно ми е многу глупо иако некогаш се потребни. Имаше еден сега брзо на Juventuz пишано во стил демек. 'Ете го Милан после Алегри со играчи кои беа срање и дупло полоши стигна до ЛШ и држеше респектабилна позиција со оглед на сите срања кои ги има во тимот, ете дали не чинел Алегри. Алегри ги помина групите со Niang и остали анонимци а ние со Видал, Погба, Тевез не успеавме да го тепаме Копенхаген, затоа не ми спомнувајте и не го вреѓајте Алегри, не го сакам али човекот за досега постигнатото со Јуве заслужува пофалби. Плус да не заборавиме дека со дупло понеквалитетен тим не издоминира на секој натпревар е толку е ограничен Конте.'

Не мие целта да го величам муабетот мие Juventuz е стварно форум на сериозни постери и постари луѓе, луѓе кои многу го поштоваја Конте али и таму денес да видиш колку само ветрот дува во друг правец кога тие успеваат да го засакаат Алегри тогаш стварно Конте опаднал во многу очи. Уште ова фали да е вистина, ма да и да е не ми смета фала му за се што направи со нас и за нас.

П.С. Ја прочитав веста и јас ама денес на пауза сум од твитерот имав мн работа не се свртив дома.[DOUBLEPOST=1422332422][/DOUBLEPOST]


До мечот со парма :)
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.168
Да се надеваме дека денес ќе слушнеме позитивни вести за Заза... ако заебат пак нешто овие од Сасуоло, значи стварно педерчиња ќе испаднат. Последниве 2-3 трансфер периода им даваме играчи, и сега ако ни го спопикаат за Заза, тогаш секоја им чест.[DOUBLEPOST=1422346065][/DOUBLEPOST]Верона го барале Ромуло назад, но овој ги одбил... сакал да се докаже во клубов[DOUBLEPOST=1422349448][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom