Фан Клуб: Јувентус

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Сега видов дека со Лацио на гости ќе играме:cautious:

Последниве години покрај Наполи и Рома на гости проблеми ни правеле и овие циганиве.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Тоа се тие цели во ЛШ, нокаут фаза (y)
Бате Борисов не ни се рамни
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Тоа се тие цели во ЛШ, нокаут фаза (y)
Бате Борисов не ни се рамни
“I want to establish Juventus firmly in the top eight clubs in Europe.

“Of course we know we can’t compete financially with the huge behemoths which dominate at the moment, but we’re ready to make good progress.

I’m not just thinking about qualifying, I believe we can win the group and avoid a prohibitive draw in the next round.

Убо си кажа чоекот моментално тое најбитно моментално а цел не му е само да се квалификува туку и во топ 8 да влези Јуве.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
“I want to establish Juventus firmly in the top eight clubs in Europe.

“Of course we know we can’t compete financially with the huge behemoths which dominate at the moment, but we’re ready to make good progress.
I’m not just thinking about qualifying, I believe we can win the group and avoid a prohibitive draw in the next round.

Убо си кажа чоекот моментално тое најбитно моментално а цел не му е само да се квалификува туку и во топ 8 да влези Јуве.
Пред тоа пишува дека како успешна сезона би ја сметал ако се земе скудето и пласман во нокаут фаза.
Јаки муда, тоа треба да биде успех за Галатасарај и некои други просечно клубови, не за Јуве!

Ама не е чоекот крив, криви се оние над него.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Пред тоа пишува дека како успешна сезона би ја сметал ако се земе скудето и пласман во нокаут фаза.
Јаки муда, тоа треба да биде успех за Галатасарај и некои други просечно клубови, не за Јуве!

Ама не е чоекот крив, криви се оние над него.
па моментално во ЛШ сме во таја ситуација да моментално тоа е успех, али битно не му е тоа целта, од кај знајш дека не е извртен муабетот? Неможиш да донесиш заклучок на необјаснато, ете чоекот подолу си се објасна убаво. Едноставно испаѓа како го читаш само то а игнорираш останатото.

Едноставно убо си кажа чоекот која е моментална ситуација а кон што цели и што мисли.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Добро велиш криви се дефинитивно оние над него. Не е крив Алегри што Јувентус не може финансиски да се натпреварува со клубовите од другите земји. Јувентус моментално не може ни да замисли долгорочно да се бори со Баерн, Реал, Барса, Челзи, и така натаму, бидејќи тоа се клубови кои кога ќе им зафали играч, бркнуваат во џебот и фрлаат 3-40 или повеќе милиони.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Максимум на овој Јуве е четврфинале но мора прво да се пласираме па после да му ја мислиме,треба да се инвестира во неколку класа играчи ако сакаме да се носиме со најјаките тимови,ова плус микс од потенцијални ѕверови како Ругани,Берарди и некој добар дил како Тевез,Барзаљи,Видал,Пирло и ете ти:)

На лето би идел на лев бек како Родригез во Волфсбург,ме потсеќа на Маикон малку

и некое добро крило како Квадрадо,би им го дал Џовинко да ги залажеме:D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Максимум на овој Јуве е четврфинале но мора прво да се пласираме па после да му ја мислиме,треба да се инвестира во неколку класа играчи ако сакаме да се носиме со најјаките тимови,ова плус микс од потенцијални ѕверови како Ругани,Берарди и некој добар дил како Тевез,Барзаљи,Видал,Пирло и ете ти:)

На лето би идел на лев бек како Родригез во Волфсбург,ме потсеќа на Маикон малку

и некое добро крило како Квадрадо,би им го дал Џовинко да ги залажеме:D
Квадрадо гла не крена од повреди една година фудбал нема изиграно ако не се лажам го снема некако од фудбалската карта
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Квадрадо гла не крена од повреди една година фудбал нема изиграно ако не се лажам го снема некако од фудбалската карта
Не знам дека бил повреден,сезонава не игра баш добро дали дека нема мотивација,у главата му беше Барса или не знам ама и цел тим на Фиорентина е катастрофа,ако имал желба да си иде требало да го шитнат,вака ем немотивиран играч ем блокиран им е трансфер пазарот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Не знам дека бил повреден,сезонава не игра баш добро дали дека нема мотивација,у главата му беше Барса или не знам ама и цел тим на Фиорентина е катастрофа,ако имал желба да си иде требало да го шитнат,вака ем немотивиран играч ем блокиран им е трансфер пазарот.
Коленото го имаше ебано и то салам
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.614
Поени од реакции
5.281
Juventus (4-3-1-2): Buffon; Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Padoin; Marchisio, Pirlo, Pogba; Pereyra; Tevez, Llorente.

Официјална формација.

Истата што се најавуваше од Скај вчера.

FORZA JUVE!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom